З трьох асфальтних заводів у Чернігові працювати буде тільки один
— Деякі ділянки вже «побили» компресорами, повирізали латки, котрі треба латати, — каже 72-річний Олександр Харчук, голова правління «ШБУ-14». Підприємство одне з найбільших і найстарших в місті по ремонту і будівництву доріг. — Підготовлена до латкового ремонту дорога біля залізничного вокзалу.
Не секрет, що з дорогами ситуація складна. Фінансування урізали навіть «Укравтодору». Дорожній фонд був 94 мільярди гривень. Залишили 17,2 мільярда. Із них 32 мільйони виділені на нашу область. 20 відсотків. Така сама історія і з фінансуванням доріг в Чернігові. — Всі ямкові ремонти буде проводити комунальне підприємство «АТП-2528». Вони балансоутримувачі всіх вулиць Чернігова. А їх, якщо не помиляюся, 560.
— Техніки у них вистачить?
— Думаю, що ні. Був тендер і вони його виграли. Скоріш за все, техніку братимуть в оренду. І, скоріш за все, підійдуть наші «бобкати». Роботи почнуться на наступному тижні.
— В Чернігові три асфальтних заводи, вже запустилися?
— Ще ні. Працюватиме, мабуть, лише один. Матеріали є. Наперед заплачено за електроенергію, газ. Все підключене. Щоб запустити всі системи: бітумосховище, бітумокотли повинні прогрітися. Це все працює на газу. Тримати на парах три потужні заводи при ямковому ремонті, коли в день зможуть брати 20-30 тонн асфальту сенсу немає.
От коли справа дійде до завершення робіт по Любецькій, тоді вже є резон говорити про більші потужності. Але коли саме можна буде вийти на цю ділянку, ще невідомо. Бо тендеру на виконання робіт ще не проводили.
— Перехрестя Тероборони і Пашина, на Старій Подусівці. Водії почали об’їжджати перехрестя по Спортивній і її вже добили.
— Ту ділянку планували відремонтувати ще минулого року. Там ямковий ремонт не підходить, потрібно класти суцільним шаром асфальтобетон. Наскільки мені відомо, в цьому році в планах таке є. Хоча планів, як таких, і немає… На повороті з Мазепи на Музичну залишився неасфальтованим клаптик асфальту. Планували міняти комунікації під землею. Треба рити, все міняти. Років 50 точно ніхто ті труби не чіпав. І поки війна, певно, і чіпати не буде. Планували доробити дорогу від кола, що веде на Шерстянку і до виїзду з міста, в бік Михайло-Коцюбинського. Там найбільша кількість промислових підприємств. А дорога не краща, ніж на Подусівці. І по цій ділянці нічого не відомо.
— «ШБУ-14» в місті буде працювати чи тільки техніку давати в оренду?
— «ШБУ» будебрати участь в тендерах. Що виграємо — те наше.
Перехрестя Гончої та Проспекту Перемоги. Ремонт дороги, 2017 рік.
Джерело: газета "Вість", Юлія Семенець
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.