Чернігів відзначає Хрещення Господнє

 

«Христос хрещається!» — «У річці Йордані!». Уранці 6-го січня чернігівські віряни зібралися в стінах собору святої великомучениці Катерини на святкову літургію. Саме цього дня відзначають одне з 12-ти найбільших християнських свят — Хрещення Господнє або Богоявлення. Воно є третім і завершальним великим днем різдвяно-новорічного циклу.



На фото Роман Кіник

– У сьогоднішній день, день Богоявлення Господнього, відкривається сутність троїстості Божества, з’являється голос Отця з Небес, Син, який входить у води Йорданські й Дух Святий, який сходить на Сина. І чули ми сьогодні слова Святого Євангеліє, які говорили: «це Син мій улюблений, у ньому моє благовоління, його слухайте». Тобто ми на пам’ять, у пам’ять того, як Христос увійшов у води Йорданські й освятив своїм Божественним єством усі води, сьогодні звершуємо й освячення води, – зазначив настоятель Катерининської церкви Роман Кіник.

Після служби, єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній читає молитви біля храму та наповнює богоявленську воду благодаттю Духа Святого. Обряд освячення води виник ще за перших часів християнства. Згідно з вченнями, вона очищує душу й тіло від гріхів та хвороб, а також відганяє зло. Її віряни зберігають та використовують упродовж року, нею освячують домівки, дають пити недужим, окропялють рідних та близьких тощо. Задля зручності, біля Катерининської церкви встановили автоцистерну, аби кожен зміг набрати собі освяченої води.

– Ми регулярно, кожного року, святимо водичку. Цього року, нарешті, уже прийшли за правильним календарем. Бачимо, скільки людей прийшло. Те, що в нас забрали, до того повертаємося. Забирали мову — повертаємося до української мови, забрали культуру — повертаємося до української культури, забирали релігію — повертаємося до релігії, до справжньої традиції і до правильних календарів, – каже Богдан.

– Це добре, що люди розуміють, дай Боже, що всі це зрозуміють, і будем ходить. Дай Боже, щоб нам була Перемога якнайшвидше, – підкреслила Ніна

Зі святом Хрещення Господнього асоціюється купання в ополонці у формі хреста. І хоча на Золотому березі місце для пірнання все ж облаштували, чернігівські водоймища цьогоріч не освячували — насамперед із безпекових питань. Ба більше, у Православній церкві України наголошують: занурення у воду не несе жодного сакрального сенсу.

– Потрібно розуміти важливу річ — саме купання не змиває гріхів і не очищає, а очищає наше покаяння і наш душевний стан, тобто наше розуміння того, що ми щось у цьому житті зробили не так. А занурення — є такі традиції у світовому православ’ї, але до духовної сторони нашого життя вони не мають жодного стосунку, – підкреслив настоятель Катерининської церкви Роман Кіник.

Нагадаємо, з 1 вересня 2023-го Православна церква України перейшла на новоюліанський календар. Через це дати багатьох церковних свят змінилися — тепер віряни вшановують їх на 13 днів раніше. Саме тому українці повернулися до традиції святкувати Богоявлення 6-го січня.

– У сьогоднішній день хочеться привітати всіх — і всіх телеглядачів, і всю нашу чернігівську громаду — із таким гарним, прекрасним святом Богоявлення. Дивлячись на нашу природу бачимо, що Господь посилає з небес у вигляді снігу, але це також вода, свою Благодать, і доторкається до кожного з нас, – наголосив Роман Кіник.



Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Хрещення, Кіник

Додати в:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
 

Коментарі (3)

Додати коментар
Anonim 6 січня 2024 г. (23:37) #[1]
Історія Водохрещі. Цього дня віруючі відзначають проведення обряду хрещення тридцятирічного Ісуса Христа у річці Йордан. Річка Йордан змінює напрям своєї течії саме на Водохреща за юліанським календарем, тобто 19 січня. А чому ж тоді датою святкування Різдва обрали саме 25 грудня? Адже ніхто не знає точно, коли саме народився Ісус. На першому Нікейському соборі 325 року зібралися усі отці церкви - і з Заходу, і з Сходу, щоб вирішити проблему святкування і Різдва, і Великодня, і інших свят року. Точної дати народження Ісуса ми не маємо, в Євангеліях цього не зафіксовано. Але отці дійшли до спільної думки: виберемо для того найкращий час - після зимового сонцестояння, коли день найкоротший. Власне, з 25 грудня день на кілька секунд стає довшим. Тому і вибрали дату 25 грудня. Дива та й годі. Що ж тоді релігійного у святкуванні Водохреща 6 січня?
Anonim 8 січня 2024 г. (10:13) #[2]
Коли ми будемо жити своїм розумом? Дивлячись що діється, напевно ніколи. Черговий раз лягли під католиків. Правослані українці, де Ваша гідність?.
Аноним 10 січня 2024 г. (19:39) #[3]
Відповідь на [2]
Никогда, потому что у нас народ как стадо баранов, куда поведут, туда он и идет. Вы посмотрите, нас уже в Европу будут принимать вместе с Молдавией, а вы знаете как мы смеемся над молдаванами и как их не любят в Европе, хотя и нас уже также само, мы с ними уже на одной ступеньке. Доправились независимо, браво, просрали такую богатую страну.
 

Ваш коментар

Ім'я:
Коментар:
  Якщо у вас не виходить залишити коментар,
будь ласка, оновіть ваш браузер до останньої версії