«Яцево» розширили до Товстолісу. Доїхати до нових кварталів нічим, треба добиратися пішки
Кладовище «Яцево» в Чернігові розширюється. Зараз померлих ховають на «Яцево-2» (неофіційна назва).
Крім загиблих на війні. У них свій квартал біля розбитої росіянами каплички, над ними майорить ліс жовто-блакитних прапорів. І ще ховають ближче тих, хто за життя «застовпив» собі місце. Усіх інших везуть далеко на поле, там заповнюють свіжими могилами квартал 140-в.
Коли основна територія кладовища закінчується, трохи проїхати — зліва починаються свіжі поховання. Їх оминаємо, їдемо ще з кілометр повз поле чорних соняхів — і там осторонь попід лісосмугою той самий новий квартал. Працівники ритуальної служби, коли везуть покійників з моргу, пропонують їхати сюди коротшим шляхом, через Товстоліс. Транспорт до «Яцево-2» не ходить.
— Скільки кілометрів до нового кварталу від воріт кладовища? І як туди добиратися?
— Кілометрів три, мабуть, — прикинув Володимир Куліш, директор КП «Спецкомбінат КПО». Підприємство організовує поховання в місті і надає суміжні послуги.
— Як плануєте вирішувати проблему з доставкою до нових кварталів родичів померлих? Чи нехай пішки йдуть?
— Хай цю проблему вирішує управління транспорту міської ради. Якщо не можна по кладовищу, то можна, щоб автобус під’їжджав туди терехівською трасою. Ми навіть зупинку встановили, круг розвороту є.
— З управлінням транспорту говорили про це?
— Так. Поки що безрезультатно. То транспорту немає, то людей, то їхати не хочуть. Нерентабельно це для перевізника. Поховань там поки що не так багато.
— Через Товстоліс туди добратися швидше, ніж з вулиці Шевченка в Чернігові?
— Однаково.
— Плануєте продовжити 28-й маршрут, що ходить до кладовища «Яцево», до каплички і до віддалених кварталів?
— Ми вивчаємо це питання, — не впевнений 36-річний Олександр Рижий, начальник управління транспорту. — Можливо, у наступному році придумаємо, як це зробити без порушень. Міський громадський транспорт не може їздити по комунальних територіях, він має їздити лише дорогами міста.
— Об’їзною дорогою?
— Міські маршрути не можуть їздити поза межами міста. А та дорога за містом.
— Як же бути людям? Може, точку з електросамокатами там поставити?
— Не знаю. Це питання не до мене.
— Які електросамокати? Перестаньте, — не оцінив ідею Костянтин Борсук, начальник дільниці «Яцево» КП «Спецкомбінат КПО». — Проблема є, я теж переживаю. Так само ходив кілька разів туди й назад пішки, — зажурений Костянтин Борисович.
* * *
Тож поки що їдьте своїм самокатом. Або велосипедом. Чи машиною. Можна й пішки, поки тепло.
Джерело: газета "Вість", Олена Гобанова
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.