Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Якість харчування зможуть поліпшити 35 шкіл Чернігівщини

Якість харчування зможуть поліпшити 35 шкіл Чернігівщини

 

— Починаючи з першо­го вересня документуємо в спеціальному журналі кожну порцію, видану на обід учням 1-4 класів, — розповів дирек­тор Хоробицького (на Городнянщині) ліцею Воло­димир Коваленко. Цей за­клад потрапив до числа тих, яким Всесвітня продоволь­ча програма ООН (World Food Programme) компенсувати­ме 30 відсотків вартості га­рячого харчування школя­рів молодшої ланки. Ініціати­ва реалізується в межах спів­праці цієї організації з Мініс­терством освіти і науки Укра­їни. Першими (минулого ро­ку) допомогу почали отримувати 58 шкіл на Київщині. Нинішнього року, завдя­ки фінансуванню уряду Франції та приватних донорів, дію Програми розширили ще на 10 регіонів — у тому числі й на Чернігівщину.



Серед щас­ливчиків, крім Хо­робицького ліцею, ще 34 навчальних заклади у 21 гро­маді області. У них — 4 952 учні почат­кових класів. Розмір передбаченого Програмою фінансування (на всіх) понад 13 млн. гривень на навчальний рік. Кошти надходитимуть щомісяця до об­ласного бюджету на окремий рахунок із подальшим від­шкодуванням витрат — від­повідно до кількості фактич­но спожитих порцій...

— Крім Хоробицького, фі­нансуватися будуть і городнянські ліцеї №1 та №2, — повідомила головний спе­ціаліст відділу освіти Іри­на Оліфіренко. — Думаю, ми у цьому списку тому, що у прикордонні.

- Від Хоробичів до кордону з Росією - 22 кілометри: у нас чутно кожен обстріл Сеньківки, - додає Володимир Коваленко.

- Це величезне навантаження на дитячу психіку. У ліцеї - 153 учні з десяти сусідніх населених пунктів. Дітей внутрішньо переміщених осіб немає — у небезпечну зону ніхто не їде. А укриття, яке є в закладі, розраховане тільки на 60 осіб. Тому навчаються за змі­шаною формою. У понеді­лок на уроках перші-четверті класи, у вівторок — п'яті-восьмі, у середу — дев'яті-одинадцяті, у четвер — знову початкова ланка.

У перших-четвертих класах тут 34 учні. Вар­тість гарячого харчування (воно одноразове) — 30 грн.

— 30 відсотків сплачує громада, 70 — по 21 грив­ні за обід — батьки. Діти пільгових категорій (си­роти, позбавлені батьків­ського піклування, з осо­бливими освітніми потре­бами, діти, один з батьків яких має статус учасника бойових дій, тощо) харчу­ються безкоштовно. Ово­чами забезпечують бать­ки. Усі інші продукти купує­мо в постачальників, з яки­ми укладені договори, - пояснює директор.

Виходить, учні почат­кових класів на уроках у лі­цеї всього двічі на тиждень — стільки ж і харчуються. А менша кількість обідів — менша сума компенсації. Скажімо, за листопад вона склала близько 2 800 грн. Але і за цей, і за попередні місяці відшкодування ще не отримали.

— Пояснюють, що за­тримка через процеду­ру оформлення докумен­тів (угоду з World Food Pro­gramme начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус підписав в онлайн-режимі, — Авт.). Надхо­дження обіцяють до кінця року, — продовжує Воло­димир Євгенович.

Великі надії в закладі покладають на нове укрит­тя. На нього з бюджету громади виділено 6 млн. грн. Зараз ведеться бу­дівництво — уже вигна­ли стіни з бетонних бло­ків. Бомбосховище буде на 110 місць. Воно плюс те, що використовується нині, — можливість перейти на очну форму навчання. То­ді початкові класи харчува­тимуться щодня і сума від­шкодування за обіди зрос­те.

— За попередніми під­рахунками вона складати­ме в середньому 8 тисяч гривень за місяць, — каже очільник закладу.

Ці кошти планують ви­користати на поліпшен­ня якості харчування, створення кращих умов у їдальні, здешевлення вар­тості обідів, яку сплачують батьки, тощо.

Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: харчування, школи, прикордоння

Добавить в: