Якість харчування зможуть поліпшити 35 шкіл Чернігівщини
— Починаючи з першого вересня документуємо в спеціальному журналі кожну порцію, видану на обід учням 1-4 класів, — розповів директор Хоробицького (на Городнянщині) ліцею Володимир Коваленко. Цей заклад потрапив до числа тих, яким Всесвітня продовольча програма ООН (World Food Programme) компенсуватиме 30 відсотків вартості гарячого харчування школярів молодшої ланки. Ініціатива реалізується в межах співпраці цієї організації з Міністерством освіти і науки України. Першими (минулого року) допомогу почали отримувати 58 шкіл на Київщині. Нинішнього року, завдяки фінансуванню уряду Франції та приватних донорів, дію Програми розширили ще на 10 регіонів — у тому числі й на Чернігівщину.
Серед щасливчиків, крім Хоробицького ліцею, ще 34 навчальних заклади у 21 громаді області. У них — 4 952 учні початкових класів. Розмір передбаченого Програмою фінансування (на всіх) понад 13 млн. гривень на навчальний рік. Кошти надходитимуть щомісяця до обласного бюджету на окремий рахунок із подальшим відшкодуванням витрат — відповідно до кількості фактично спожитих порцій...
— Крім Хоробицького, фінансуватися будуть і городнянські ліцеї №1 та №2, — повідомила головний спеціаліст відділу освіти Ірина Оліфіренко. — Думаю, ми у цьому списку тому, що у прикордонні.
- Від Хоробичів до кордону з Росією - 22 кілометри: у нас чутно кожен обстріл Сеньківки, - додає Володимир Коваленко.
- Це величезне навантаження на дитячу психіку. У ліцеї - 153 учні з десяти сусідніх населених пунктів. Дітей внутрішньо переміщених осіб немає — у небезпечну зону ніхто не їде. А укриття, яке є в закладі, розраховане тільки на 60 осіб. Тому навчаються за змішаною формою. У понеділок на уроках перші-четверті класи, у вівторок — п'яті-восьмі, у середу — дев'яті-одинадцяті, у четвер — знову початкова ланка.
У перших-четвертих класах тут 34 учні. Вартість гарячого харчування (воно одноразове) — 30 грн.
— 30 відсотків сплачує громада, 70 — по 21 гривні за обід — батьки. Діти пільгових категорій (сироти, позбавлені батьківського піклування, з особливими освітніми потребами, діти, один з батьків яких має статус учасника бойових дій, тощо) харчуються безкоштовно. Овочами забезпечують батьки. Усі інші продукти купуємо в постачальників, з якими укладені договори, - пояснює директор.
Виходить, учні початкових класів на уроках у ліцеї всього двічі на тиждень — стільки ж і харчуються. А менша кількість обідів — менша сума компенсації. Скажімо, за листопад вона склала близько 2 800 грн. Але і за цей, і за попередні місяці відшкодування ще не отримали.
— Пояснюють, що затримка через процедуру оформлення документів (угоду з World Food Programme начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус підписав в онлайн-режимі, — Авт.). Надходження обіцяють до кінця року, — продовжує Володимир Євгенович.
Великі надії в закладі покладають на нове укриття. На нього з бюджету громади виділено 6 млн. грн. Зараз ведеться будівництво — уже вигнали стіни з бетонних блоків. Бомбосховище буде на 110 місць. Воно плюс те, що використовується нині, — можливість перейти на очну форму навчання. Тоді початкові класи харчуватимуться щодня і сума відшкодування за обіди зросте.
— За попередніми підрахунками вона складатиме в середньому 8 тисяч гривень за місяць, — каже очільник закладу.
Ці кошти планують використати на поліпшення якості харчування, створення кращих умов у їдальні, здешевлення вартості обідів, яку сплачують батьки, тощо.
Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: харчування, школи, прикордоння