Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Майонезу, цукерок, молока не роблять, зате є горілка та мрія. Чернігівські підприємства «Ясен», «Стріла», молокозавод не працюють. «Чернігівська горілка» та «Мрія» втримались

Майонезу, цукерок, молока не роблять, зате є горілка та мрія. Чернігівські підприємства «Ясен», «Стріла», молокозавод не працюють. «Чернігівська горілка» та «Мрія» втримались

 

На прилавках магазинів немає звичних продуктів. Чому?



«Ясен»

— Завод не працює. Перспектива, що відновить роботу, є, — сказав Андрій Попело, керівник. Він у зеленому робочому одязі на території підприємства. Зайнятий чимось схожим на ремонт. Неподалік припарковані машини. Через десятки метрів теж стоять автівки. Але вони пошкоджені. Біля них видніються люди, зайняті роботою. Ще один працівник відновлює невеличку будівлю.

— Дача? — цікавлюся, бо хатка схожа на дачу.
— Для шашликів, — чую майже підтвердження.

Підприємство «Ясен», згідно інформації сайту https://youcontrol.com.ua, не в процесі припинення, розмір статутного капіталу 3 656 173,04 гривень. Кінцеві бенефіціарні власники Анатолій Ясько, Тетяна Ясько, Олена Попело (донька Яськів, дружина Андрія Попели. — Авт.).
Підприємство виникло в 1995 році шляхом перетворення заводу продтоварів в акціонерне товариство. Випускало бакалійну продукцію (майонези, гірчицю, хрін), понад 150 видів кондитерських виробів (вафлі, печиво, пряники, батончики, цукерки, зефір, мармелад, козинаки, лукум, драже) та напої «Остреч».

«Стріла»


— Фабрика не працює, — пояснив 37-річний Михайло Міньков, директор. — Були прильоти. Цехи постраждали під час бойових дій.

— «Стріла» ж не працювала і до війни?
— Коронавірус був, то покульгали трошки. Але цехи були цілі. А тепер розбиті. Нас з 15 березня бомбили. Пожежі були. Обладнання пошкоджене. Працівники, слава Богу, не постраждали. Нікого на території не було, крім охоронців. Вони теж цілі.

— Чи є перспективи відновлення?
— Про перспективи думатимемо після перемоги. У нас працювало близько 200 чоловік. Вони звільнилися. Сенс чекати з моря погоди — на другі роботи пішли. Та й повертатися їм зараз нікуди. Ми зібрали документи на компенсацію збитків у результаті воєнних дій. Коли вона буде, який її механізм, поки не знаємо.

Поки говорила з менеджером, згадала смак цукерок «Стріла». Тонкі шоколадні стінки, ніжна начинка, а зверху ніби шоколадна медаль з білими цяточками. І все це в міцній золотавій фользі. Ці цукерки були своєрідною візитівкою
«Стріли». Випускала «Стріла» й різноманітні карамелі, і недорогі вафельні цукерки. Їхня коричнева глазур не танула (певно, шоколаду там було мало), а прилипала до зубів:).
Згідно інформації сайту https://youcontrol.com.ua, кінцева бенефіціарна власниця «Стріли» — Валерія Вощевська, донька 67-річного Валерія Вощевського, колишнього віцепрем’єра, члена партії Олега Ляшка. Приватне акціонерне товариство «Чернігівська Стріла» зареєстроване 30 років тому, а взагалі починалося з одного цеху аж у 1933 році.

«Чернігівська горілка»

— Завод працює, щодня там є люди, бухгалтерія, технологи, охорона, директор, — сказав по телефону Роман Жигун. Представився сином власниці. Згідно інформації сайту https://youcontrol.com.ua, кінцева бенефеціарна власниця «Чернігівської горілки» Галина Жигун.

Нагадаємо, у кінці жовтня 2021 року відбувся аукціон, на якому комплекс «Чернігівспиртгорілка» чернігівський лікеро-горілчаний завод «Кристал» продали з аукціону київській фірмі «Спіріт етил» за 33 мільйони 75 тисяч гривень. 

— Вони виконали умови договору, які є доволі короткими, — погасити заборгованість по зарплаті, перед бюджетом, не звільняти працівників упродовж певного періоду, — нагадав Валерій Йовенко, очільник Фонду державного майна України в Чернігівській області. — Так було, а далі не відслідковуємо.. Бізнес можуть продавати, реорганізовувати, змінити власника, назву. Колишні власники (орендарі) можуть лишатися бенефіціарами, можуть не лишатися. Горілчаний завод був прибутковий завжди.

Дійсно, фірмовий магазин — заїжджала двічі — відкритий. Приблизно половина товару — чернігівська горілка, зокрема в сувенірних пляшках. Решта — інших українських виробників. Робітників не бачила. Директора — 43-річного Андрія Кирилюка — також. Кажуть, виробництво все таки працює не щодня.

Молокозавод

Не працює.

На території глухо. На прохідній висить теж глухий — непрацюючий — телефон з трубкою. Підприємство закрилося ще перед війною. Директор у відрядженні. Бухгалтерія скорочена. Водії, експедитори звільнені. Завод постраждав від обстрілів. Перебило кабелі стаціонарних телефонів, які вже були відключені:). Цех, слава Богу, цілий. Добре, що в аміак, у системи охолодження, не було прильотів. Бо місто відразу б відчуло аміачний задушливий запах, принаймні, сусідні райони. Нібито кияни (господарі) після обстрілу хотіли виробництво відновити. Передумали.

Чернігівський молокозавод зареєстрований більш ніж 29 років тому, статутний капітал майже пів мільйона гривень, повідомляють відкриті джерела в інтернеті.
Згідно сайту https://youcontrol.com.ua, власник ПрАТ «Чернігівський молокозавод» — ООО «Мілкіленд Україна» (76 відсотків), велика компанія, що об’єднує багато молокозаводів. Кінцевий бенефіціарій — Анатолій Юркевич.

«Мрія»

— Працює завод? — набираю 080-030-05-82, номер гарячої лінї ПрАТ «Укроптбакалія», яка виробляє продукцію торгової марки «Мрія».
— Працює, звісно, — відповідає жіночий голос.

І дійсно, біля підприємства чую приємний запах ванілі. Запах — це свого роду візитівка заводу. Їдеш чи йдеш повз, гостро та духмяно лоскоче ніздрі аромат перців. Або ж солодко пахне какао. До речі, какао-порошок «Мрії» продається у фірмових магазинах «Рошен» у Києві. Кінцевий бенефіціарний власник ПрАТ «Укроптбакалія», згідно Згідно сайту https://youcontrol.com.ua, — 38-річний Олексій Порошенко. Син 58-річного Петра Порошенка, експрезидента України.

Більш ніж годину чекаю на зустріч з керівництвом і спостерігаю рух. Заходять з вулиці робітники. Вони ж на території у фартухах, комбінезонах. Охоронці з автоматами в руках і пістолетами в кобурі на поясі впускають-випускають машини, чути обривки фраз про обладнання. На території пихкає димок з високої труби доглянутого промислового приміщення. У дворі акуратно складена велика купа дров. Кажуть, що «Мрія» (завод у народі називають за торговою маркою) встановили три твердопаливні котли.

Джерело: газета "Вєсть", Тамара Кравченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ясен, майонез, Мрія, молокозавод

Добавить в: