На Куликівщииі — лептоспіроз
Небезпечну недугу днями лабораторно підтверджено у жительки села Салтикова Дівиця.
— Бог його знає, — відповідає вона (просила не називати її імені) на запитання, де могла заразитися. - Може, зразу не помила рук після того, як давала курям зерно, а по ньому полазив хтось заражений.
Зараз жінка доліковується в інфекційному відділенні Чернігівської районної лікарні.
— Я так відмучилась, що нікому не побажаю! Зараз мені краще — з такими лікарями і медперсоналом! Це дійсно янголи в білих халатах, поставили мене на ноги, тепер я — герой! — бадьориться.
На її обійсті, у сусідніх дворах та на сусідніх вулицях фахівці провели дератизацію (знищення гризунів). Також, як запевнили в Куликівській селищній раді. у селі провели інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо профілактики лептоспірозу, роздали рукавички, антисептичні засоби, придбані коштом ради засоби від гризунів. І закликають жителів інших населених пунктів громади також убезпечити свої обійстя від гризунів, які з настанням холодів у селах шукають поживи.
За словами заступника генерального директора з організації епідеміологічного нагляду ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»» Артема Ярошенка, станом на 17 жовтня із початку цього року в області зафіксовано 10 випадків лептоспірозу: окрім Салтикової Дівиці, ще в Чернігові, Киїнці та Красилівці Чернігівського району, в Галиці (2 випадки), Лосинівці та Пісках Ніжинського, в Мостищі Козелецького і в Рожнівці Прилуцького районів.
ДО ТЕМИ
Лептоспіроз — небезпечне інфекційне захворювання, спричинене різними типами лептоспір. Бактерія потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше — гризунів (щурів, мишей), а в тіло людини проникає через рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот). Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах, при контакті з інфікованими тваринами, через заражену їжу.
Недуга проявляється у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Перші симптоми — головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання. Лептоспіроз небезпечний тим. що може призвести до ураження нирок, печінки, кровоносних капілярів, нервової системи, менінгіту і навіть до смерті. Тож при підозрі на цю хворобу необхідно якомога швидше звернутися до лікаря.
А щоб її не підчепити, необхідно уникати перебування у потенційно зараженій воді, дотримуватись правил особистої і гігієни, знищувати щурів і мишей.
Джерело: газета “Гарт”, Аліна Ковальова
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: лептоспіроз