Жителі Чернігівської області знаходять боєприпаси і лишають їх собі
На тих територіях Чернігівщини, де навесні 2022-го точилися запеклі бої, люди знаходять покинуті гранати, набої, міни, вогнепальну зброю. Проте здавати знахідки в поліцію поспішають не всі. Одні залишають їх собі — «про всяк випадок», інші ж намагаються продати і заробити копійку. Та нерідко і перші, і другі попадаються. Від початку цього року суди нашої області винесли вже 70 вироків за незаконне поводження зі зброєю та боєприпасами (ст. 263 ККУ). Стаття вважається тяжкою і передбачає від 3 до 7 років позбавлення волі. Втім судді, розуміючи нинішні реалії, часто йдуть назустріч і дають винуватцям умовні строки. Як-от пенсіонерові з Прилуччини Івану Росовському.
На початку березня 2022-го (у розпал боїв на Прилуччині) Іван Петрович перебу вав у дачному кооперативі «Ветеран» по близу Колісників. У лісовому масиві непо далік і знайшов гранату М67 із запалом. Вочевидь, боеприпас загубили українські захисники, оскільки в рашистів таких немає. М67 — осколкова наступальна граната американського виробництва. Її осколки мають забійну силу на відстані до 25 метрів. Утім пенсіонера це не злякало. Він забрав знахідку додому. З часом чи то випадково проговорився про неї, чи то похизувався перед кимось, але факт той, що цього літа про гранату довідалися поліцейські. І 18 липня нагрянули до чоловіка з обшуком. Боєприпас вилучили, а щодо Івана Петровича відкрили кримінальне провадження. У суді він пояснив, що сховав гранату для самооборони. Розкаявся. Враховуючи поважний вік обвинуваченого, позитивну характеристику за місцем проживання та наявність у нього тяжкої хвороби, прокурор навіть не просив реального строку, а клопотав про умовний. Прилуцький райсуд погодився і днями присудив пенсіонеру 3 роки позбавлення волі з іспитовим строком в один рік. Крім того, Росовського зобов’язали компенсувати витрати на експерта (близько 2 тисяч гривень).
Трохи попсував собі біографію судимістю й Олексій Кучерявенко з Городні (колишній райцентр). Наприкінці вересня минулого року на території колишнього аеродрому (що за 4 км. від Городні) він знайшов осколкову гранату РГД-5. Того ж дня переніс поближче до свого дому й закопав у чагарнику. У землі граната пролежала 8 місяців, аж поки в травні Олексій не відкопав її — щоб показати товаришам. Але ті, побачивши гранату, неабияк перелякалися і сказали Кучерявенку забрати її куди подалі. Що він і зробив, віднісши гранату назад у чагарник. Друзі тим часом викликали поліцію. Коли правоохоронці приїхали. Олексій показав їм сховок. Далі було слідство, а днями — суд. Кучерявенко зізнався, що вирішив «притримати» знахідку поблизу дому на випадок повторної окупації. Аби було, чим захищатися від рашистів. Про скоєне жалкував і пообіцяв більше нічого такого не вчиняти. Отримав «стандартних» три роки умовно із іспитовим строком один рік.
Джерело: газета “Гарт” від 07.09.2023, Юрій Нікітін
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: боєприпаси, граната, суди