Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Колишній засуджений Олександр Кірєєв скористався мобілізацією для втечі

Колишній засуджений Олександр Кірєєв скористався мобілізацією для втечі

 

У травні цього року набрав чиннос­ті закон, який дозволяє мобілізацію засуджених. Він передбачає умов­но-дострокове звільнення в разі добровільного підписання контрак­ту із ЗСУ. Цим правом скористалися вже понад 4 тисячі осіб. Серед них і 48-річний Олександр Кірєєв, який відмотав у тюрмах майже третину свого життя. Втім, потрапивши до війська, він майже зразу дав дьору. Зрештою Кірєєва спіймали і відда­ли під суд за самовільне залишен­ня військової частини (ч. 5 ст. 407 ККУ). Справу розглядав Козелецький районний суд. Днями він виніс вирок.



Кірєєв — уродженець міста Торез До­нецької області. Там виріс, закінчив школу. Згодом перебрався в Макіївку, де й звернув на криву стежку. Першу судимість отримав ще в 1996-му. За крадіжку і замах на вбив­ство йому дали 8 років тюрми з конфіска­цією майна. Проте він відсидів лише поло­вину строку і вийшов на волю за УДЗ (умов­но-достроковим звільненням). Жодних ви­сновків Олександр, вочевидь, не зробив, бо вже за пів року знову опинився за ґратами. Цього разу дали 4 роки. Відбув їх сповна. А потім пішло як по накатаній: лічені місяці на волі, новий злочин, суд, тюрма. І так по колу. В основному Олександр вчиняв крадіжки. Якось попався на грабежі й незаконному по­водженні зі зброєю. Загалом у нього назби­ралося аж 13 (!) судимостей. Остання — у червні 2022-го.

Коли почалася повномасштабна війна, Кірєєв перебрався на Львівщину. Там і по­пався на черговій крадіжці. Сталося це в од­ному з магазинів «Єва». Кірєєв вичекав мо­мент і непомітно проник до службового при­міщення, звідки з незамкнених комірок ви­крав гаманці двох працівниць. В одному було 500 гривень, у другому — 400. Рецидивіста впіймали і присудили йому 5 років позбав­лення волі. Відбувати покарання відправи­ли в Райківську виправну колонію (№73) на Житомирщині. Там його мали б утриму­вати до 2027 року, але у травні в Україні за­провадили добровільну мобілізацію засу­джених. І Кірєєв вирішив скористатися «шан­сом».

Клопотання на ім’я начальника колонії він написав одним із перших. І вже 31 травня цього року Бердичівський райсуд Жито­мирської області застосував до Олексан­дра умовно-дострокове звільнення. Як і на­лежить, Кірєєв уклав контракт з однією з вій­ськових частин і був призначений на посаду гранатометника в спеціальний стрілець­кий батальйон, який сформували з колиш­ніх ув’язнених. Потім Олександра направи­ли в навчальний центр для проходження кур­су загальновійськової підготовки. Туди він прибув 14 червня, а вже наступного ран­ку втік. Комбат одразу ж забив на сполох і підключив військову службу правопорядку (ВСП). А вже вона допомогла правоохорон­цям вийти на слід втікача. Його затримали 3 липня і помістили на гауптвахту Білоцер­ківського зонального відділу ВСП.
За самовільне залишення частини в умо­вах воєнного стану Кірєєву світило від 5 до 10 років позбавлення волі.

Козелецький райсуд зважив на щиросердне каяття об­винуваченого і дав йому мінімум — 5 років. Іще один рік «накинув» як частину невідбуто- го покарання за попереднім вироком. Отож за сукупністю вийшло 6 років тюрми. До на­брання вироком законної сили Кірєєв зали­шатиметься на гауптвахті. А потім відпра­виться у звичне для себе місце — за ґрати.

Приймаючи закон про мобілізацію засу­джених, слід було очікувати, що частина їх спробує скористатися ним для втечі. Як-от Кірєєв. Втім такі випадки скоріше рідкість. Загалом командири частин, у яких служать колишні засуджені, зазначають, що біль­шість із них воює не жаліючи себе. Недав­но в соцмережах вийшло велике інтерв’ю з бійцями батальйону «Шквал» 5-ї окремої штурмової бригади, який було сформова­но з колишніх в’язнів. Один із новоспечених військових так пояснив вибір долучитися до ЗСУ: «Для нас це можливість почати життя з чистого аркуша. Пробуємо. Те, що в брига­ді для нас сформували окремий підрозділ, — нам навіть в плюс. Бо ми всі разом сиділи в колонії, знаємо один одного роками і розумі­ємо з півслова. Ми тут усі як одна сім’я».

До слова, не всі бригади створюють із них окре­мі підрозділи. Наприклад, славнозвісна 3-тя штурмова розподіляє колишніх в’язнів у вже існуючі батальйони. Там не бачать у цьому нічого поганого і кажуть, що задоволені попо­вненням.

Джерело: газета “Гарт”, Юрій Нікітін

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: засуджений, мобілізація, втік, судимість

Добавить в: