За переправку чоловіка за кордон відбулись умовними термінами
Днями в Деснянському райсуді Чернігова судили Олександра Боднарського і Олександра Герасименка, котрі були задіяні в незаконному переправлянні за кордон військовозобов’язаних чоловіків (під виглядом водіїв-волонтерів). Для своєї оборудки ділки використовували громадську організацію «Біг Чернігів». Ту саму, керівником якої є депутат Чернігівської міськради Сергій Кирієнко (із липня цього року він теж проходить підозрюваним у цій справі). Не виключено, що депутат і обвинувачені були спільниками. Нагадаємо, що СБУ ліквідувала канал незаконного виїзду чоловіків призовного віку в грудні 2022-го. Саме тоді Боднарський з Герасименком і попалися на гарячому.
‘'Комерсант пропонували ухилянтам виїхати в ЄС під виглядом волонтерів. Вартість “послуги” становила від 5 тисяч доларів. Сума залежала від терміновості і фінансових можливостей клієнтів. Схема така, ділки оформляли ухилянтів до однієї з місцевих благодійних організацій, яку очолює депутат Чернігівської міської ради. Потім інформацію про фіктивних волонтерів подавали до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури для внесення відповідних даних до електронної системи “Шлях””, - повідомили оперативники після затримання зловмисників. Під однією з благодійних організацій есбеушники мали на увазі ГО «Біг Чернігів», спільником якої є 41-річний Сергій Кирієнко (фракція "Рідний дім" ). Ставши фігурантом скандалу, він одразу ж заявив про свою непричетність.
А в правоохоронців тоді не було аргументів, щоб це заперечити. Лише в липні цього року зібравши достатню доказову базу, вони оголосили Кирієнку підозру. Втім, затримати його буде непросто, адже, за інформацією СБУ, він переховується в Англії (куди ще навесні минулого року виїхав на законних підставах - супроводжував інваліда). При цьому Кирієнко й досі залишається чинним депутатом Чернігівської міської ради. Минулого місяця депутати намагалися позбавити його мандата, однак... їм забракло голосів.
Що стосується Боднарського і Герасименко, то після затримання їх закрили в Чернігівському СІЗО. Там вони пробули до середини квітня, після чого вийшли під за ставу. Прокуратура через суд оскаржила це рішення, тож ділків знову взяли під варту. Втім ненадовго. Уже в травні обоє вийшли на волю з підпискою про невиїзд. Відомо про них не так уже й багато. Боднарський родом із Чернігова. Герасименко — із Біличина, що на Вінниччині Обидва приватні підприємці, одружені, несудимі. Правоохоронці інкримінували їм незаконне переправляння осіб через держкордон організованою групою, а також замах на перешкоджання законній діяльності ЗСУ (ч. З ст. 332, ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 114-1 КК України). За сукупністю комерсантом світило від 7 до 9 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Слідство встановило, що не пізніше ніж у жовтні: 2022-го чоловіки змовилися вивезти одного з ухилянтів за кордон за 5 тисяч доларів. Для цього Боднарський отримав від клієнта фото його документів і через Герасименка передав їх невстановленим у у ході слідства особам. Ті підготували відповідний запит і з електронної адреси, що належить ГО “Біг Чернігів”, відправили його до Мінрозвитку та інфраструктури. У ньому громадська організація вказала, що нібито має отримати гуманітарну допомогу для потреб Козелецької громади, а ухипянта зазначили водієм, який мав доправити гуманітарку з-за кордону. Зі свого клієнта ділки спершу взяли завдаток у розмірі 500 доларів. Ще 2 тисячі він заплатив після того, як запит було надіслано. Решту (2.5 тисячі доларів) отримали 23 грудня — після передачі замовнику вже готових для виїзду документів. Того ж дня зловмисників затримали.
На суді Боднарський і Герасименко повністю визнали свою вину і розкаялися. Цей факт, а також те що вони співпрацювали зі слідством, суддя Сапон Андрій Віталійович врахував як пом'якшуючі обставини. Зокрема він зазначив:
Щире каяття обвинувачених та їхнє активне сприяння в розкритті кримінального правопорушення розглядаються судом як такі, що істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення і дозволяють призначити обвинуваченим покарання нижче від найнижчої межі (відповідно до ст. 69 КК України) та не призначати додаткове покарання, передбачене ч. 3 ст. 332 КК України у вигляді конфіскації майна, а разом із тим, дозволяють суду дійти висновку про можливість виправлення обвинувачених без відбуття покарання, тобто звільнивши їх від відбуття покарання з випробуванням, що відповідно до вимог ч. 2 ст. 65 КК України, буде справедливим, необхідним та достатнім для її виправлення та запобігання вчинення ними нових кримінальних правопорушень.
У результаті зловмисникам присудили по 5 років позбавлення волі з іспитовим строком два роки. Якщо протягом цього часу вони не скоять чогось протизаконного, то їм навіть судимості погасять. Ось і виходить. що за проігноровану повістку цілком реально загриміти за грати, тоді як за «бізнес на ухилянтах» можна відбутися умовним. Щоправда, вирок іще не набрав законної сили. У прокуратури є місяць, щоб його оскаржити. Звісно, якщо вона вважає це за потрібне...
Джерело: газета “Гарт” від 17.08.2023, Юрій НІКІТІН
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Боднарський, Герасименко, Кирієнко, Сапон, Шлях, кордон