Пенсіонер з Чернігова потрапив на лаву підсудних за дописи про «подвиги» рашистів
Чернігівський пенсіонер Володимир Папко на своїй сторінці в «Однокласниках» (російській підсанкційній соцмережі, яка з 2017 року блокується українськими інтернет-провайдерами) розміщував публікації із зображеннями російських окупантів та описами їхніх буцімто «героїчних вчинків». 20 липня Чернігівський райсуд виніс Папку вирок.
Володимир родом із Дроздівки Куликівської громади.
— Раніше тут мешкали його батьки, вчителювали в нашій школі. Володимир же ще по молодості виїхав із села. Казали, що оселився в Чернігові, займався підприємництвом. Відкрив свій автосервіс чи щось на кшталт того. Має дружину й дорослого сина. Зараз він уже на пенсії, до того ж «на групі», розповідають колишні односельці. - У Дроздівку уже довгий час не приїжджав, да і нема до кого. Батька не стало давно, а матері — кілька років тому (їй було 93). Хата відійшла Володимирові в спадок. Він виставив її на продаж.
У поле зору правоохоронців пенсіонер потрапив у червні цього року. Через дві публікації, що «красувалися» на його сторінці в «Однокласниках». В обох випадках це були репости (публікації, поширені зі сторінки іншого користувача). Російська соцмережа влаштована таким чином, що при натисканні кнопки «Подобається» біля чужої публікації вона автоматично розміщується на сторінці того, хто поставив уподобайку. І її бачать усі, хто числиться в його списку друзів.
Першого разу Володимир лайкнув проросійську агітку 9 грудня 2022-го, коли Чернігівщина потерпала від відключень електроенергії через масовані ракетні обстріли рашистів. У вироку суду зазначено, що разом із фотографією військовослужбовця рф він поширив підпис із таким текстом: «Раненый русский сержант 12 дней полз к своим, а 38-летний саниистуктор в боях за Донбасс вынес с поля боя нескольких товарищей, но сам был ранен: ему раздробило стопу и колено. Идти сержант не мог и ползком добирался до части».
Ще один допис пенсіонер поширив на свой сторінці 26 грудня 2022-го. У ньому було зображення рашиста, якого путін нагородив званням «герой росії», і такий підпис (він наведений у судовому рішенні, тож цитуємо): «...уроженцу Тувы, разведчику, старшему сержанту 55 отдельной мотострелковой бригады (тієї самої, що чинила безчинства в Ягідному на Чернігівщині і майже місяць утримувала 366 людей у підвалі школи. — Авт.). Он пробрался в стан врага и ножом зарезал 34 националиста из охраны и освободил пленных российских солдат: около 60 бойцов из Чечни и 40 человек разной национальности. Хотелось отметить, что тувинец при проведении этой сложной спасательной операции в тылу врага действовал один. Вот это действительно герой! Браво!»
Папка судили за ч. 2 ст. 436-2 ККУ (глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію рф проти України), що карається обмеженням чи позбавленням волі на строк до п’яти років. Проведена спеціальна експертиза підтвердила, що в цих публікаціях дійсно міститься глорифікація (тобто звеличення і прославляння) окупантів. Хоча це було зрозуміло і без усяких експертиз. Причому за версією слідства обвинувачений поширював ці дописи, маючи на те умисел. На суді Володимир повністю визнав вину в інкримінованому злочині. Розповів, що на телефон йому встановили додаток «Однокласники». Туди він кілька разів заходив, натискаючи іконку на телефоні. Визнав, що ставив уподобайки під дописами. Однак яким чином усе так вишло — пояснити не зміг. А ще, запевнив, то кається у скоєному, і насправді є патріотично налаштованим щодо України.
Чи повірив суддя Папку — не відомо. Проте при винесенні вироку він врахував вік обвинуваченого, відсутність у нього судимостей і пом’якшуючі обставини (такі, як каяття та сприяння у розкритті злочину). Тож замість реального строку присудив йому 3 роки позбавлення волі з іспитовим строком в один рік. Протягом цього часу Володимир має періодично відмічатися в органах пробації, а ще — відшкодувати державі 9 560 гривень, витрачених на залучення експертів.
Джерело: газета “Гарт” від 10.08.2023, Юрій Нікітін
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Папко, пенсіонер, Однокласники, глорифікація