Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігівській області дві залізничні станції, які майже не працюють

У Чернігівській області дві залізничні станції, які майже не працюють

 

"Сподіваємося, що нас це не торкнеться", — кажуть касири Сновської залізничної станції. Тут, як і в колег-сусідів, в усіх на слуху недавнє повідомлен­ня «Укрзалізниці» про заплановане припинення діяльності близько 5 відсотків станцій.



Йдеться про ті, що не використо­вуються впродовж як мінімум 5 років, — аби не витрачати коштів на їх утри­мання, на сплату податку на землю (його знизили до 0,25 відсотка, однак платити все одно треба) тощо.

Станція у Сновську працює, проте вона малодіяльна. Пасажирські потя­ги далекого сполучення через неї вже не курсують. Тільки двічі на день від­правляється і прибуває приміський до Бахмача і з нього.

А що стосується вантажних пере­везень, то це питання «Укрзалізни­ця» планує вирішити шляхом ство­рення вантажних хабів (майданчи­ків, де здійснюється обмін вантажами між транспортними засобами та/ або між видами транспорту) по всій території країни. Проект першого з них уже презентували у Вінниці. Тут є потужний вантажний двір, де мож­на організувати зберігання, переван­таження з автотранспорту на заліз­ничний і навпаки вантажів різної но­менклатури.

- Хочемо облашіувати 21 термі­нал в Україні, зробити мережу в усіх обласних центрах. Це програма для бізнесу, який не в змозі будувати спе­ціально для себе під'їзні колії, - зая­вив недавно член правління АТ «Укр­залізниця» В’ячеслав Єрьомін, до­давши, що акціонерному товариству не потрібна одна станція, на яку приїде один вагон. — Ми створимо хаб, де буде 100 вагонів, а до всіх точок до­везуть вантаж автомобілі. Тож не по­трібно буде багато станцій, адже буде розумне логістичне рішення.

Хоча про закриття малодіяльних станцій у жодному повідомленні “Укр­залізниці” не йдеться, та багато хто вважає, що це — лише питання часу. Скажімо, в Мені, де залізнична станція також малодіяльна, пасажирські перевезення обмежуються тим са­мим приміським потягом, що йде зі Сновська на Бахмач. Більше того, в Мені немає каси попереднього продажу квитків. Щоб придбати паперо­вий проїзний документ, треба їхати в Макошине, що за 12 км від Мени. Чому свого часу було прийняте рі­шення відкрити касу не в місті, а в селищі, зараз не може пояснити ніхто. Хтось розв'язує проблему, купуючи квитки на інтернет-сайтах. Але не в усіх є така можливість. Та й не всі вміють.

ДО ТЕМИ

Згідно зі статистикою, у струк­турі «Укрзалізниці» на сьогодні - 1 402 станції. Під закриття підпадає близько 70 з них.

Джерело: газета “Гарт” від 27.07.2023, Марія ІСАЧЕНКО

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: залізниця, потяги, Сновськ, Мена

Добавить в: