Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові судять співробітницю Чернігівського госпіталю за втечу зі служби в закритому режимі

У Чернігові судять співробітницю Чернігівського госпіталю за втечу зі служби в закритому режимі

 

Валентина Колісніченко співробітниця (військовослужбовець) Чернігівського військового госпіталю, вже друга жінка, справа якої дійшла до суду, через самовільне залишення служби. Нагадаємо, що влітку минулого року позов до суду на Чернігівський військовий госпіталь подала колишня лікарка-кардіолог цього закладу Альона Барановська. Її звільнили з роботи за те, що вона самовільно залишила робоче місце й виїхала під час ворожого вторгнення. Тепер Барановська вимагає поновити її на посаді й виплатити кошти за вимушений прогул. Барановська - дружина прокурора програла 2 суди, оскаржуючи своє звільнення.



На фото - Валентина Колісніченко

Деснянський районний суд почав розгляд справи Колісніченко у Чернігові. Її захисник Ростислав Кравець каже, що командир нібито відпускав жінок-співробітниць госпіталю, у яких є неповнолітні діти. Але переважна більшість жінок-працівниць госпіталю розповідають, що перебували в Чернігові під час вторгнення (в тому числі з дітьми), тобто залишалися на роботі й надавали допомогу пораненим.



Захисник обвинуваченої подав клопотання про розгляд справи в закритому режимі, мотивуючи це тим, нібито на засіданні може оприлюднюватися таємна та конфіденційна інформація.

Суддя Людмила Самусь підтримала клопотання адвоката, отже подальші засідання, очевидно, будуть закритими. Ми слідкуватимемо за перебігом і рішеннями суду в цій справі.



Юрист Чернігівського військового госпіталю Микола Кашуба вважає, що подібні справи повинні розглядатися публічно, аби висвітлювати ставлення трудових колективів до осіб, які самовільно залишили військові частини, зрадили своїй присязі і щоб військовослужбовці, які зараз проходять службу розуміли і усвідомлювали, які наслідки чекають на таких же людей. Також він зазначив, що подібні дії (самовільне залишення служби) вважаються тяжким злочином і караються від 5 до 10 років позбавлення волі. 12-го березня 2022 року Колісніченко самовільно залишила місце служби і більше на роботу не з'являлась.

Колеги обвинуваченої, які прийшли на засідання, розповідають, що раніше не були військовозобов'язаними, але попри це не покинули шпиталь, щоб рятувати поранених. Деякі з них ходили на роботу пішки під обстрілами з віддалених мікрорайонів міста.

Наталя Качаєва також обурена діями Колісніченко. І задається питанням, що якщо бойові дії знову повторяться у Чернігові, і всі втечуть, як її колега, то що тоді буде?



Вікторія Донець розповіла, що, як і Колісніченко має неповнолітню дитину (на той час їй було 5 років) і забрала її до госпіталю. У неї розбомбило дім, за 2 дні до цього вона забрала дитину на роботу.



Оксана Стародуб каже, що людина, яка обирає долю військовослужбовця має розуміти, що служба важливіше за родину. І не розуміє, як Валентина, замість того, щоб рятувати життя захисників просто залишила колектив.



Джерело: "Північна брама"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: військовослужбовець, Колісніченко, Кашуба, госпіталь

Добавить в: