Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Носівці протистояння довкола головного храму

У Носівці протистояння довкола головного храму

 

У Носівці в розпалі релігійні пристрасті довкола конфесійної приналежності Свято-Троїцького храму, що є пам’яткою архітектури місцевого значення та має відповідний охоронний номер. До цього часу у церкві править духовенство УПЦ МП, однак частина носівчан організувала збори релігійної громади, на яких більшістю проголосовано змінити конфесійну приналежність храму до ПЦУ. У Свято-Троїцькій церкві УПЦ МП організувало паралельні збори парафіян, на яких ухвалили протилежне рішення – залишитись під омофором митрополита Онуфрія. Але цікаво інше: як з’ясувалося на зборах прихильників ПЦУ, пам’ятку архітектури кінця 18 століття приватизовано так званою релігійною громадою УПЦ, серед власників є нинішній настоятель Михайло Гулик.



На зборах в будинку культури голосували по паспорту

30-го квітня в Носівському Будинку культури відбулись збори носівчан, на яких постало питання переходу релігійної громади УПЦ Свято-Троїцької парафії м. Носівки до Православної Церкви України.

На зборах були присутні майже 200 громадян з місцем реєстрації в Носівці.

«На збори запросили священників УПЦ Михайла Гулика та Василя Петухова, але батюшка Михаїл з невідомих причин не з’явився, – пише носівчанин Валерій Фурса. – Мирним, демократичним шляхом зібрання прийняло рішення про перехід до ПЦУ. За перехід проголосували понад 180 присутніх, проти переходу – 7, один – утримався».

Громада також висловила довіру священнику Василю Петухову.

Паралельно з голосуванням було створено робочу комісію задля вирішення питань, які виникли у зв’язку з переходом храму.

Паралельне зібрання і протилежне рішення

Паралельно до зборів носівчан прихильники УПЦ МП провели власне зібрання у храмі.



На фото Михайло Гулик, який приватизував храм

Як стверджують в УПЦ МП, в церкві зібралося сотні вірян, які «засвідчили підтримку багаторічному настоятелю і відродителю храма протоієрею Михаїлу Гулику у зв’язку з брудною кампанією окремих носівських чиновників та народних депутатів щодо нього у соціальних мережах».

В УПЦ МП називають прихильників ПЦУ провокаторами, яких «зібралося лише кілька десятків», натомість зазначили, що на їхніх зборах були присутні понад 400 вірян. Були це носівчани чи привезені з району прихильники – невідомо.

Пам’ятка приватизована?

Прихильники Православної Церкви України зазначають, що процес переходу буде тривалий, адже попереду суди! Як з’ясувалося, древній козацький храм, історична та культурна пам'ятка Носівки, є приватною власністю.

«Ще у 2003 році Михайло Гулик приватизував храм разом з іншими приміщеннями, розташованими на прилеглій території – від недільної школи до туалету включно. Через це постало питання у судовому порядку повернути місту нашу святиню. А це досить тривалий час. І комусь доведеться пройти довгий шлях ганьби», – пише активіст Валерій Фурса.

Схоже, проблема приватизації діючих храмів громадою УПЦ МП – не нова для Чернігівщини.

Так, учасник війни з росією Євген Косяненко пише, що подібна ситуація і в Борзні.

«У Борзні і в районі московські попи теж поприватизовували церкви ще десь в 2005 році, «щоб розкольники не захопили»... Я думаю, що для попів на це була пряма вказівка від їхнього начальства і активне сприяння місцевих органів влади», – стверджує воїн.

Довідка

Свято-Троїцька церква є головною пам'яткою Носівки і району. Відноситься до УПЦ МП. Збудована у 1765 року ніжинськими майстрами на замовлення священника Лукашевича.

Рішенням Чернігівського облвиконкому від 19 лютого 1985 № 75 Троїцька церква визнана пам'ятником архітектури місцевого значення.

На облік взята рішенням облвиконкому від 28 квітня 1987 № 119.

Балансова вартість – 39 769 100 грн.

Відповідно до рішення вісімнадцятої сесії Чернігівської обласної ради сьомого скликання від 26 червня 2019 року № 59- 18/VII включена до «Переліку об'єктів нерухомості – пам'яток архітектури, які включаються до Переліку об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області та перебувають на бухгалтерському обліку управління містобудування та архітектури Чернігівської обласної державної адміністрації».



Джерело: Віталій НАЗАРЕНКО, фото з відкритих джерел
https://che.cn.ua/index.php/all-news/item/8329-u-nosivtsi-protystoiannia-dovkola-holovnoho-khramu

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Носівка, храм, Гулик

Добавить в: