Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Як змінилася процедура перереєстрації машин після введення воєнного стану?

Як змінилася процедура перереєстрації машин після введення воєнного стану?

 

Про процедуру перереєстрації машин після введення воєнного стану журналістам розповів начальник регіональ­ного сервісного центру Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ у Чернігівській облас­ті Олег Єрьоменко.



— Із 14 грудня минулого року набрали чин­ності постанови Кабінету Міністрів України №1019 та N21299 які виокремили дослідження тран­спортного засобу експертною службою МВС із процеду­ри реєстрації або перереєстрації транспортного засобу в сервісному центрі МВС. Якщо раніше при купівлі авто­мобіля люди зверталися до сервісного центру МВС, по­тім до експертної служби МВС, після чого знову до сер­вісного центру, то зараз продавець звертається спочат­ку до експертної служби МВС, а потім продавець і поку­пець (або їх представники) звертаються разом до сервіс­ного центру МВС. При цьому дослідження можна пройти в одному місті, а реєстраційні дії провести в іншому, щоб зручно було і продавцеві, і покупцеві. Та й обслуговуван­ня в адміністратора сервісного центру МВС тепер триває значно менше часу, — пояснює начальник регіональ­ного сервісного центру Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ у Чернігівській облас­ті Олег Єрьоменко. — Крім того, договір купівлі-прода­жу також оформляється безпосередньо в сервісному центрі МВС. Після перереєстрації транспортного засобу з продавця на покупця новий власник отримує нове сві­доцтво про реєстрацію автомобіля вже на своє ім'я в той же день і разом із новими номерними знаками.

— Олеже Олеговичу, будь ласка, поясніть: обов'язковий технічний контроль та експертне до­слідження — це одне й те ж саме чи ні?


Технічний контроль в Україні є обов'язковим лише для перевізників. Тобто для фірм — юридичних осіб, які займаються перевезеннями — як пасажирськими, так і вантажними (сюди входять автопарки маршруток, служби таксі, логістичні компанії тощо). Тобто коли автомобі­лі приносять власникам комерційну вигоду. Для таких ав­товласників обов’язкового техогляду ніхто не скасовував, яле цей технічний контроль не є обов'язковим для грома­дян які використовують своє авто приватно. Бо вони не є перевізниками. Плюс обов'язковий технічний контроль — це не дослідження експертною службою МВС. Експертне дослідження транспортного засобу проводять з метою визначення справжності його ідентифікаійних номерів та реєстраційних документів. Так, лише упродовж 2023 року сервісними центрами МВС у Чернігівській області було виявлено 13 транспортних засобів, номери агрегатів яких були, були змінені або підроблені, 16 транспортних засобів, з агрегатами, які перебувають у розшуку, а також встановлено одну особу, що розшукується правоохоронними органами.

Усього протягом минулого року на Чернігівщині було перереєстровано понадо 30 тисяч транспортних засобів. Саме ця послуга сервісних центрів МВС — одна за найактуальніших зараз. А тому фахівці вкотре наголошують: не користуйтесь у цій справі допомогою сторонніх осіб, бо вас можуть ошукати.

Контакти центру для консультацій:

https://www.facebook.com/chn.hsc.gov.ua/

https://chn.hsc.gov.ua/pro-gsc/

(0462) 94-10-96

Джерело: газета “Гарт” від 16.03.2023, Катерина ДРОЗДОВА

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: перереєстрація, автомобіль, Єрьоменко

Добавить в: