У Менській громаді облаштують майже півсотні нових криниць
Одним із заходів щодо забезпечення жителів Чернігівщини не просто питною водою (ця проблема через те, що рівень ґрунтових вод останніми роками помітно знизився), а водою належної якості мало стати виконання ухваленої обласною радою програми «Питна вода Чернігівської області на 2022-2026 роки». З-поміж іншого вона передбачала будівництво 95 свердловин. Здійсненню наміченого завадило повномасштабне вторгнення ворога.
На Менщині така програма була ухвалена ще раніше. Планували реконструкцію очисних споруд, забезпечення централізованим водопостачанням західної і східної частин міста, тампонаж свердловин по селах тощо, та до війни встигли тільки зайнятися колодязями. У минулорічному травні працівники міськради разом із працівниками Держпродспоживслужби та місцевого підрозділу Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України обстежили майже 400 з них. У липні здійснювали дезінфекцію та очищення. Основна робота почалася, коли розроблений менянами проєкт «Покращення доступності та якості питної води на території Менської громади шляхом очищення та облаштування колодязів у населених пунктах громади» здобув перемогу і фінансування (у рамках проєкту Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй «Підтримка Європейським Союзом України - відновлення, зміцнення миру та врядування»).
«Розмір отриманого гранту склав 21 710 доларів США», — повідомляється на сайті міськради.
Наприкінці грудня 2022 року було оголошено тендер на закупівлю обладнання та будівельних матеріалів, а нині вже приступили до реалізації проєкту.
Він, згідно з інформацією органу місцевого самоврядування, передбачає облаштування 48 колодязів громадського користування у 18 населених пунктах громади. Роботи виконують працівники КП «Менакомунпослуга» за участю місцевих мешканців — такою є одна з умов надання гранту.
Спочатку з колодязя повністю викачують воду, потім очищають стіни і дно від нальоту, мулу, бруду, сміття тощо. Після цього замінюють на нові пошкоджені верхні бетонні кільця, встановлюють конструкцію для підйому води, кріплять відро з тросом, прилаштовують кришку. Над колодязем зводять покрівлю з металопрофілю, поряд споруджують лавочку (щоб можна було ставити відра). Завершальний етап — облаштування санітарної зони і твердого покриття навколо колодязя. Таких криниць у громаді буде майже пів сотні.
За попередніми підрахунками, оновленими криницями користуватимуться близько 13 тисяч жителів громади Перші з них уже експлуатуються. Відгуки — лише позитивні.
Джерело: газета “Гарт” від 09.03.2023, Марія ІСАЧЕНКО
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.