У РЛП «Ялівщина» мінус 3.5 гектари?

 

На минулій сесії Чернігівської міськради, яка пройшла 23 грудня виносилось на розгляд 19 питань. Очікувано було, що найдискусійнішим серед всіх стане земельне, яке стосується лісопарку Ялівщина. Адже напередодні у соцмережах опозиційні до партії мера Атрошенка “Рідний дім” (яка складає більшість у міськраді), депутати та активісти обговорювали цей факт і ті негативні наслідки, які не забаряться, в разі схвалення питання.

І треба додати, що їх аргументи — небезпідставні, адже всім відомо, що на території Ялівщини є декілька десятків приватних ділянок, які свого часу потрапили у руки заможних мешканців Чернігова, а на тих з них, що розташовані біля гаражів і кладовища восени минулого року почалась активна вирубка дерев, для розчищення землі під будівництво. Будівництво наприкінці грудня загальмувала реєстрація меж регіонального ландшафтного парку "Ялівщина" в держгеокадастрі, і в ці межі ввійшли зазначені ділянки, а також територія центру дитячо-юнацького туризму. Щоправда, на відміну від земельних ділянок за гаражами, туристичний центр, який займає 3.5 гектари — не мав кадастрового номеру і межі даної ділянки на кадастровій карті України, відповідно не визначені.



На фото видно, яким чином в Ялівщині наводить порядки приватний власник, у той час, коли земельний статус ділянки дозволяв будівництво


Тоді також повідомлялось, що адміністрація РЛП має окремим проєктом зробити зонування, після якого для кожної зони встановлюється конкретний вид використання, зокрема: рекреаційна, природоохоронна, оздоровча, історико-культурна та наукова. Цей проєкт мали виносити на розгляд сесії Облради, але зняли з розгляду.

Про це в тому числі повідомляв депутат Облради Дементов Іван Юрійович (партія “Слуга народу”). Зокрема чоловік зазначив, що на комісії з приводу питання зонування Ялівщини ОВА наполягала на проєкті зонування та його затвердженні, а він сам, як голова комісії казав про те, що треба передати всю ділянку під дитячим туристичним центром в постійне користування однойменному парку.






Колега Дементова по Облраді депутатка Галина Логвиненко (партія «За майбутнє») також повідомляла, що на профільній комісії Обласної ради депутати більшістю голосів підтримали винесення питання про погодження плану зонування на розгляд сесії, не дивлячись на антагоністичну позицію представника міської ради, але з якоїсь невідомої причини це питання було знято з порядку денного після засідання президії.



Тож, як ви здогадалися, мова йшла про надання дозволу фонду комунального майна на розробку проєкту землеустрою на 3,5 гектари землі у Ялівщині для будівництва об'єктів рекреаційного призначення. Раніше ж це питання формувалось як “для будівництва і обслуговування будівель громадської забудови”.

Традиційно, практично єдиним депутатом міськради, який час від часу вголос насмілюється оголошувати контрааргументи в сесійній залі, стала представниця фракції “Європейська Солідарність” Марина Рейко. Вона вважає, що схвалення цього рішення є першим кроком до забудови у лісопарку.

"Ялівщина – це перлина нашого Чернігова, це те, що ми маємо всі оберігати, ви прекрасно знаєте, що немає ніяких причин зараз давати кадастровий номер цій земельній ділянці, окрім однієї причини, для того, щоб продати потім з аукціону", – зазначила Марина Рейко.



У відповідь міський голова запевнив, що будівництво на цьому майданчику не планується.

"Поки я є на цій посаді, там де є, так званий "будинок колгоспника", ніяких будівництв, нічого абсолютно, щоби зашкодило реалізувати Обласній раді діяльність РЛП "Ялівщина" при мені цього не відбудеться", - сказав Атрошенко.

В ході свого виступу на сесії начальник управління земельних ресурсів Василь Дмитренко пояснив, що це рішення технічне і пов’язане із законодавчими змінами.

"Кожен суб'єкт господарювання, кожен не залежно від форми власності, який має у своїй власності в користуванні об'єкти нерухомого майна, ви зобов'язані оформити земельну ділянку у своє користування, через формування такої земельної ділянки, внесення її до державного земельного кадастру, з визначенням кадастрового номера, для того, щоб надалі в законний спосіб проводити оподаткування", - зазначив Дмитренко.

Нагадаємо нашим читачам, що розташований на даній ділянці центр дитячо-юнацького туризму у листопаді 2021 року закрили для економії в бюджеті міста 600 тисяч гривень на рік, які йшли на його утримання. У центрі працювали 24 гуртки, в яких займалось близько 380 дітей. Тоді Атрошенко казав, що долю будівлі центру вирішуватимуть на депутатських комісіях, можливо, проведуть і громадські слухання. Імовірно, що разом з будівлею центру, можуть віддати в оренду й три з половиною гектари землі, яка належить місту. Через ці події, наприкінці листопада під стінами мерії влаштували протести. Аби не повномасштабне вторгнення, можливо у ділянки та центру уже був би новий господар-орендар, але...



На сесії були присутні 2 депутати Чернігівської обласної ради Галина Логвиненко та Іван Дементов, вони довго вмовляли депутатів зняти це питання з голосування та розібратися з ним спільно з Обласною радою, аби у виграші врешті решт були містяни і громада, а не інвестор, який пізніше купить впорядковану ділянку на аукціоні.



Їх аргументи відкинув Василь Дмитренко і додав, що після того, як ділянці нададуть кадастровий номер Облрада може звернутися до міськради з проханням, аби включити її вже належним чином оформленою в межі РЛП “Ялівщина”.

Пропозицію відкласти питання депутати не підтримали, натомість рішення ухвалили мінімально необхідною кількістю голосів – 22 за, 1 – проти.



На дану подію гостро відреагували не тільки містяни та депутати місцевого значення, але і нардеп Сергій Гривко (партія Слуга Народу). Він також публічно напередодні сесії звертався до мера Чернігова та депутатів міськради, з проханням зняти питання. Оцінку результатам голосування — він дав негативну:

"Сьогодні пройшла сесія Чернігівської міської ради. Було питання Ялівщини! І депутати все ж таки проголосували за визначення цільового під будівництво... ЗА - 22... Фото додаю.
Що ж буде далі, а далі є два шляхи:
1. Я ніколи не бачив успішних прикладів передачі майна та землі на фонд комунального майна, окрім тільки продажу або здачі в оренду... На жаль, депутати проголосували за прив'язку 3.5 гектарів до будівель в Ялівщині. Тобто, коли будуть купляти майно, то і ця земельна ділянка теж під з під молотка... І таким чином всіх містян обвели навколо пальця під час війни...
2. Або є шанс врятувати цю ділянку і депутатам винести рішення на сесію Чернігівської міської ради про передачу сформованої ділянки до РЛП "Ялівщини". Це буде останній шанс для депутатів, щоб розум переміг жадібність".



Що ж, побачимо згодом, чи віддадуть добровільно депутати партії “Рідний дім”, впорядковані 3.5 гектари — Ялівщині.

Gorod.cn.ua, з використанням матеріалів “Суспільне Чернігів” 

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ялівщина, Атрошенко, депутати, Рейко, Логвиненко, Дементов

Добавить в: