Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Родина Ковальських з Городні без надії сподівається повернути хоч одного сина

Родина Ковальських з Городні без надії сподівається повернути хоч одного сина

 

Брати Геннадій та Олександр Ковальські служили в танковій бригаді. Один пропав безвісти, другий загинув.

На фото зліва Геннадій Ковальський, справа - Олександр Ковальський

— Синочку мій, синочку, це несправедливо, що тебе немає — схопилася біля вінків над могилою сина Наталія Ковальська з Городні. 7 жовтня рідні приносили йому “снідати”. Вдова Тетяна кладе на могилу чоловіка його улюблені снікерси.
Батько Сергій Валентинович змахує сльози:
— Я казав синам, коли повернетесь з війни, ноги вам цілуватиму. А довелося Саші загиблому руки, ноги цілувати. А про Гену жодної звістки.
Родина Ковальських — військові, уже не в першому поколінні. Сергій Валентинович і його брат своє відслужили. Нині ж з рідні аж дев'ятеро боронять батьківщину. Донедавна се­ред них були і 38-річний Олександр Ковальсь­кий та 33-річний Геннадій Ковальський. Служили в окремій Сіверській танковій бригаді, в одному батальйоні, тільки в різних ротах. Геннадій — головний сержант, командир танка, Олександр — штаб-сержант, старшина роти.

Ще у 2014 році обидва пішли в армію. Згодом в Олександра була невеличка перерва. А у 2016 році він підписав контракт. Загинув Олександр Ковальський третього жовтня неподалік Купянська Харківської області.

- Після похорону ми були вдома, ні протягів ні чужих людей, і раптом двері рипнули, наче Саша зайшов. Я кинулася — немає нікого, - каже Сергій Ковальський.

— І до мене приходив. Тільки прилягла — я знаю його храп — раз-удруге захропів. Я кажу: «Санька, повернись». Храпонув, і тиша, — пригадує Тетяна Ковальська, вдова.
У них з Олександром 15 вересня було 15 років подружнього життя.



На фото: батько Сергій Ковальський, мати Наталія, вдова Тетяна Ковальська

— Він мене завжди називав Тетянка. Я за нього молилася щодня, — печаль і смуток в очах молодої жінки. — Замовляла молитви в церквах і монастирі, аби Господь уберіг. Для нього купила хрестики, іконки, ладанку Георгія Побідоносця і матушки Аліпії. Усі вони були при ньому. І на броніку під пластиною вишита ікона Ісуса Христа. Я була впевнена, шо з Сашою нічого не трапиться. Завжди нагадувала: виходиш на завдання, перехрестися. «Я все знаю», — відказував. Востаннє ми говорили з Сашою 2 жовтня о 19 годині, розмова тривала 4 хвилини і секунду. Він дуже здивувався, що я змогла до нього додзвонитися, адже зв’язку там не було. Сказав, передай усім привіт. Буду писати смски. Куди йтиме, що робитиме, такого ніколи не розповідав. А третього жовтня о 13.40 нам повідомили, шо Саша загинув.

— Як усе сталося?
— Вони йшли з напарником на бойове завдання. Раптом вибух. Того, хто був з ним, відкинуло вибуховою хвилею. Він кинувся до Саші. Той помер у нього на руках. Патологоана­том написав: мінно-вибухова травма.

Коли ховали Олександра, сотні городнянців прийшли попрощатися. Аби підтримати батьків. Адже за п'ять місяців війна забрала в них обох синів.

14 травня під час бою біля Гуляйполя в Запорізькій області пропав молодший син Ковальських. Дружина Марина і двоє діток (рік та сім років) чекають на тата.

— Сергію Валентиновичу, за яких обста­вин пропав Гена?
— З того, що знаю, був тяжкий бій. Танк підбили. їх там було троє. Двох обгорілих, контужених врятували. Один навіть уже по­вернувся у стрій. Пізніше біля танка знайшли тільки обгорілі документи Гени і його куртку.

— Кажуть, що бронік теж його був.
— Бронежилетів танкісти не вдягають. Бо в люк не влізти. Танк наче й досі стоїть на тому місці, проте доступу до нього немає, територія непідконтрольна Україні. Ми навіть в думках не припускаємо, що Гени більше немає. Вважаємо, він у полоні. І з часом повернеться додому.

Племінниці наснився сон, що Олександр іде в якесь зарево. Вона його просить: «Сашо, не йди. Скажи, де Гена?» А він продовжує йти і говорить: «Мені вже не боляче, а Гени тут немає».

Тяжко жити і не мати інформації, шо з ним, де він. Не про всіх же військовополонених є інформація в наших.

— Сергію Валентиновичу, і ви, і дружина та інші родичі шукаєте Гену через інтернет. Хоч щось вдалося з’ясувати? Щось просили у вас? Шахраї ж на­живаються на людському горі.

— Здебільшого тільки переписуємось, вислуховуємо всіляку інформацію, далеку від того, шо нам потрібно. Один було щось про банківську картку почав, одразу зрозуміли його наміри.

P.S.
Що Геннадія немає на тому світі, хай збудеться той сон. І Ковальський-моподший повернеться до дітей і батьків. Рідня вірить у віщі сни. За місяць до загибелі Олександра його тещі наснилося, що дочка стоїть у весільній сукні і без фати, а зять у чорному костюмі віддалік. Жінка боялася комусь його розповісти, аби не збувся. Коли Сашко загинув, зважилася.

Джерело: газета “Вісник Ч” від 13.10.2022, Валентина Остерська. Фото з архіву родини КОВАЛЬСЬКИХ

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ковальський

Добавить в: