Дві чернгівки створили благодійний фонд, аби допомогти постраждалим від війни
Побутова техніка, меблі, одяг, взуття, іграшки, продукти, засоби гігієни, а той житло — чого тільки не знайдуть ці дві чернігівки, якщо хтось цього дійсно потребує. А для діток навіть можуть організувати свято. 1 червня цього року 40-річна Анна Кулєва та 27-річна Анастасія Василенко з Чернігова створили Благодійну організацію “Благодійний фонд АНІКА”, в якій працюють поки що вдвох. Кажуть: вийшло це спонтанно, адже жодна з них цілеспрямовано займатися волонтерством не збиралася. Примусила війна. Аня з Настею допомагають такій кількості людей, якій можуть позаздрити навіть великі організації. «А все тому, що вони щиро вірять у те, що роблять», - кажуть їхні колеги-волонтери з інших ГО.
На фото Анастасія Василенко - зліва та Анна Кулєва справа
Із лютого цього року мабуть половина українців з тієї чи іншої причини почала займатися волонтереством. Такі вже реалії нашого життя. Куди не глянь, поряд із тобою десятки людей, які потребують допомоги, - хтось. через російських окупантів залишився без дому і речей навіть першої необхідності, хтось потребує дороговартісного лікування, а хтось залишився без роботи і як наслідок, без засобів для існування, - зітхає Аня. Ну як можна закрити на це очі?
Першу половину періоду активних бойових дій на Чернігівщині Аня провела вдома, в обласному центрі. Залишати місто не збиралася. Однак після того, як її мікрорайон чотири дні поспіль майже безперервно поливали снарядами, таки зважилася — треба було вививезти в безпечне місце дитину.
— Однак виїхали ми недалеко. Отаборилися на території дитячого садка в одному з населених пунктів під Черніговом (зі зрозумілих причин називати його я не буду). Саме туди прибувала більшість людей, яким у березні пощастило живими вирватися з міста, — згадує вона. — Оскільки ми (а була там не лише я) жили в тому дитсадку, можна сказати, постійно, нашим завданням було нагодувати людей, облаштувати їм місця для ночівлі.
Продукти ж та інші необхідні речі нам привозили волонтери. З ними ми, звісно ж, активно спілкувалися, а з деякими і взагалі заприятелювали. Коли ж рашистів нарешті вигнали з території області і я повернулася додому, та одразу ж вирішила, що сидіти без діла просто не можу.
Спочатку Аня допомагала знайомим волонтерам розвозити продуктові набори на розбомблену Бобровицю та в Новоселівку. Пакунки вони роздавали просто з машин, бо навіть вивантажити їх не було де. Надивившись на людей, які втратили все, жінка зрозуміла: одними продуктовими наборами їхньому горю не зарадиш!
- Отоді й почалося... Я розпитувала в людей про їхні потреби, шукала найнеобхідніше. Запити були схожими - спочатку портативні газові плитки, потім — матеріали для підключення електропостачання. Зайвими ці речі в господарстві не бувають, тому рідко хто міг таким поділитися. Доводилось збирати гроші і купувати, — згадує Аня. — Добре, що кілька років тому я вже організовувала збори коштів на лікування, то вже знала, як діє цей механізм. Однак тоді доводилось усе робити самій. Якщо чесно, це не так уже й просто. А в червні до мене приєдналася Настя.
• • •
Основне завдання Благодійного фонду «АНІКА» — підставити плече тим, хто цього потребує: не дати втратити надію і сенс життя, а також допомогти у першочергових потребах. А в це формулювання ходить... ну майже все!
— Намагаємось знайти ті речі, які необхідні людям для їхнього звичного нормального життя, - пояснює Аня. — А інколи це буває щось ну зовсім незвичне і непросте. Як от, наприклад, опорний стільчик-туалет для дитини із ДЦП. Просимо допомоги у небайдужих людей, звертаємось до інших волонтерів, але намагаємось виконати і такі прохання, бо ж розуміємо - у самих наших підопічних це навряд чи вийде. Та в основному запити більш прості. Ось зараз це обігрівачі, мультиварки та електроплитки. Шукаємо спонсорів, збираємо гроші і потихеньку закриваємо ці потреби.
Що цікаво, часто людей, яким потрібна допомога, Аня і Настя знаходять просто на вулицях.
— Буває, ідемо містом і бачимо дитину в інвалідному візку, дорослих із важкими травмами чи тих же стареньких біля розбомблених будинків, то питаємо, чи не потрібно їм щось часом. Часто до нас звертаються знайомі, які натрапили на когось нужденного. Бо ж, знаєте, як воно буває, - хтось звертається одразу в усі благодійні організації, які знайшов, а хтось соромиться або просто не знає, куди йому податися, — діляться благодійниці.
— Наша мета - не охопити своєю допомогою велику кількість людей, а допомогти адресно тим, хто цього направду потребує. І думаємо, така допомога буде актуальною завжди. Адже навіть коли закінчиться війна і настане довгоочікуваний мир, проблем у людей не поменшає - завжди залишатимуться діти і дорослі, які опинились у скрутних умовах, ті, хто потребує фізичної та психологічної реабілітації, тож наша робота згодиться і тоді.
Щоправда, роботою те, чим займаються Аня з Настею, назвати важко, бо зарплати за неї вони не отримують.
- Війна показала, що далеко не все вимірюється матеріальними категоріями. І в таких умовах, в яких ми жили наприкінці лютого і в березні (а так і досі живе величезна кількість людей), гроші майже нічого не варті, — посміхаються Аня та Настя. — Ми просто намагаємося бути там, де це найнеобхідніше. І відчуваємо справжнє щастя, коли завдяки нашій підтримці вдається повернути людям надію, побачити їх щирі посмішки і сльози уже від щастя! А ще... Ми дуже вдячні долі, що навколо нас згуртувалося багато людей, які розділяють ті ж самі цінності, що і ми. Саме завдяки їх підтримці і допомозі ми маємо сили рухатися вперед.
Якщо і ви хочете допомогти дівчатам у їхній справі, заходьте на сторінку БФ «АНІКА» у фейсбуці і продивляйтеся стрічку — а раптом у вашій комірці без діла лежить те, що зараз комусь дуже-дуже потрібне? Звісно, можна долучитися до справ фонду і грошима, для цього перераховуйте свої пожертви за реквізитами:
Отримувач: БО «Благодійний фонд «АНІКА»
ЄДРПОУ 44693980
IBAN UA893052990000026002046304879
Рахунок отримувача 26002046304879
Повірте, ваші гроші точно підуть на якусь добру справу!
Джерело: газета “Гарт” від 13.10.2022, Катерина ДРОЗДОВА. Фото з альбому Анни Кулєвої
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: благодійність, волонтери, Аніка, Кулєва, Василенко