17-річні двійнята з Новгород-Сіверського склали тести на 600 балів
День складання національного мультипредметного тесту для родини Кривенків із Новгорода-Сіверського став справжнім святом, адже їхні сини-двійнята — 17-річні Владислав і Руслан — отримали на ньому по 600 максимальних балів! І це при тому, що готувалися до тесту вони самотужки — без допомоги репетиторів.
Повномасштабне вторгнення російських військ кардинально змінило наше життя. Так, Український центр оцінювання якості освіти максимально швидко намагався адаптувати екзаменаційний процес до нових реалій, а тому на зміну зовнішньому незалежному оцінюванню прийшов національний мультипредметний тест. І хоч освітяни в один голос стверджували, що НМТ — це спрощений аналог ЗНО, далеко не всі випускники були із цим згодні. Багато хто з них давно визначився зі своїм майбутнім фахом, а тому не перший рік готувався до ЗНО з конкретних предметів, а тут складати довелося зовсім інші...
Незалежно від обраної спеціальності цього року абітурієнти мали пройти тестування з трьох предметів. української мови, історії України та математики. Проходив іспит у комп’ютерному форматі, тривав 120 хвилин і мав низку спрощень: українська мова не містила питань з української літератури, в історії України були питання щодо України лише від 1914 року, а під час тестування з математики вступники могли користуватися довідковими матеріалами. Проте навіть це допомогло не всім.
У Новгород-Сіверській гімназії №1 імені Бориса Майстренка в гарному результаті тестів Владислава і Руслана Кривенків ані хвилини не сумнівалися.
— Це той випадок, коли я з упевненістю можу сказати: якщо дитина хоче здобути знання, їй ніщо не завадить. — говорить заступник директора з навчально-методичної роботи гімназії Наталія Дубовець.
— До 9-го класу я була класним керівником хлопців, тож знаю, що вони зовсім різні за характером. Руслан - більш спокійний і вдумливий, Влад - активний та імпульсивний. Втім обоє мають однаково сильну жагу до знань, обоє постійно працюють над самовдосконаленням. І, що цікаво, мають хороші показники з абсолютно різних предметів: української мови, історії, біології, хімії... Та й однакові бали вони набирають не вперше. Так, у 2019 році і Влад, і Руслан поїхали на обласний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології (Наталія Іванівна викладала у хлопців цей предмет. — Дат.). За різні завдання вони отримали різні бали, та загальний результат вийшов однаковим. Як правило. на обласних олімпіадах все- таки намагаються визначити одного найкращого. Але це був той випадок, коли це просто було неможливо, тому дипломи першого ступеня отримали і Руслан, і Влад. Вони завжди працюють у тандемі, і, за що б не взялися, все в них виходить добре. І це гарний приклад для всіх учнів добре навчатися й мати гарні результати на будь-яких екзаменах можна і без репетиторів, а завдяки своїй силі волі, наполегливості й бажанню вчитися.
«СКЛАДАТИ ТЕСТ БУЛО ЗОВСІМ НЕСКЛАДНО»
— Якщо чесно, то складати мультипредметний тест нам було зовсім не складно, - зізнається Владислав Кривенок. — По-перше, навчання — це не лише наше основно завдання як учнів, а й найсправжнісіньке хобі. По-друге, коли ще на початку року ми визначалися з предметами для ЗНО, то обрали українську мову, історію України, математику і біологію. Тож вийшло, що список предметів, які треба складати, для нас просто зменшився на один.
- Та й, побачивши самі завдання, ми одразу ж видихнули з полегшенням, — додає Руслан. - Абсолютно всі ми вже не раз опрацьовували.
Із вибором вишів та спеціальностей хлопці також уже визначилися. У пріоритеті Владислава — прикладна лінгвістика в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. На другому місці — українська та англійська мови (переклад і редагування), на третьому — українська мова і література та західноєвропейська мова в цьому ж виші.
— Хоч я й люблю інші предмети (до речі, Влад — дипломант III ступеня четвертого етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології. — Авт.), проте філологія мене вабить найбільше. — говорить він. — Коли готувався до тесту, то, звісно, більше штудіював шкільну програму, а ось на дозвіллі полюбляю слухати інтерактивний курс культури мови від професора Ірини Фаріон, активно вивчаю новий правопис.
Руслан же на перше місце для себе поставив право (теж у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка), на друге — стоматологію в Національному медичному університеті імені О. О. Богомольця, на третє — міжнародне право.
- Ще з 9-го класу я дуже зацікавився політичними процесами. які відбуваються в нашій державі, та й в інших теж, — каже він.
— Дуже хочеться, щоб українське суспільство розвивалося за правовими нормами і законами, щоб усе було в їхніх рамках і кожна людина почувалася захищеною. Ну а стоматологія... Я люблю біологію, хімію, тож залюбки спробував би себе і в медицині, а стоматологія, як на мене, один з найцікавіших її розділів. Окрім того, завжди буде актуальною.
Дуже приємно, що навіть війна не змогла зламати цих дітей, які й зараз живуть під звуки обстрілів А тому ми бажаємо хлопцям, щоб усі їхні сподівання і мрії втілилися в життя!
Джерело: газета “Гарт” від 18.08.2022, Катерина ДРОЗДОВА, м. Новгород-Сіверський. Фото з альбому родини Кривенків
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.