Вихованці Чернігівського центру соціально-психологічної реабілітації мріють повернутись додому
Вихователька Чернігівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей Наталія Песоцька під час обстрілів Чернігова вивезла з міста 30 дітей-сиріт. Вони жили у підвалі їхнього притулку. Після чергового обстрілу – отримали прихисток у церковних стінах.
Вже другий місяць перебувають у безпеці на Прикарпатті. Воєнні дії в рідному Чернігові діти вже сприймають, як сон. Щоправда, страшний. Єдине, що добре пам’ятають – як рятуватися, коли стріляють.
Наталія Песоцька:
- Якби мені наперед хтось сказав, що доведеться таке пережити... Я ніколи не думала, що здатна все це винести. Звичайно, було важко, але слава Богу, Господь не дає на наші плечі того, чого ми не можемо винести. І звідки бралися ті сили у стані афекту, просто не розуміла. У Бога на кожну людину свої плани, значить так мало бути. Добре, що все закінчилось добре, як у казці, що ми доїхали до Києва, сіли на потяг і без жодного вистрілу добралися до Івано-Франківська.
- Дякуємо нашим воїнам і нашій адміністрації, яка доправила нас.
- Діткам було страшно, й мені також, хоча я доросла жінка. У мене був такий жах, що волосся шевелилось на голові. Я не могла себе привести до тями, а хвилювання передавалось і дітям. Тому пошепки про себе і вголос читала Отче наш, Богородицю, ці молитви вводили мене у стан спокою.
- Після того, як ми причастилися і сповідалися приїхали військові і сказали, що нас евакуюють, дали 15 хв. на збори. У нас на той час було 31 дітей і нас троє вихователів, які працювали позмінно. Серед вихованців було 5-ро таких, які були ще в памперсах, коли не було води у місті завідуючий привозив її у бутилях.
- Коли перейшли жити у сховищі на території храму, який знаходиться біля інтернату теж було страшно. Коли не стало води бігали до туалетів духовного училища за 70-100 метрів, на ніч справляли нужду у відро, що стояло у келіях, де ночували. Один раз чоловік пішов до того туалету і йому осколками розвернуло стегно.
- В нашому центрі у Чернігові пошкоджено дах, взагалі нема вікон і дуже пошкоджена їдальня. Стіна їдальні вщент розбита і сама їдальня побита осколками. Пройшло буквально 20 хв., як ми поїли і спустилися у підвал і втрапив у їдальню снаряд. Якби ми там були, не думаю, що там би хтось залишився живий.
- Діти кожного дня питають, коли ми повернемось додому. Кожного дня "годую" їх обіцянками про те, що як тільки закінчиться школа і знайдемо спонсора для відновлення центру ми всі туди повернемось.
- У нас було 30 діток, коли ми перебували у церкві одну дитинку забрали родичі під опіку. 29 я вивезла і двоє моїх рідних дітей, тобто разом 31 дитину. Вся увага дістається вихованцям, моя старша донька Вероніка ставиться до цього з розуміння, а ось молодший Іванко трохи ображається. Кожного ранку, коли діти встають, вони всі біжать до мене, аби привітатися, отримати порцію ласки та уваги. Їм важливо мати тут рідну людину. Тож за цей період справді стали, як рідні. Тож буде важко прощатися, адже на моє місце скоро приїде інший вихователь в рамках ротації, а я поїду додому, аби організувати вступ до навчального закладу доньці.
- Діти за цей подорослішали, стали більш серйозними, - додає Наталія.
Джерело: «Вікна-новини»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Песоцька, вихователька