Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » «А мені на першому не капає» або від кого чекати допомоги мешканцям багатоквартирного будинку

«А мені на першому не капає» або від кого чекати допомоги мешканцям багатоквартирного будинку

 

Днями довелося стати свідком доволі неприємно ї, якщо не сказати загрозливої, ситуації, що склалася в одному з багатоквартирних будинків селища. Дах п’ятиповерхового будинку по вулиці Миру, 51 не витримав тривалого зимового дощу і буквально почав «ридати крокодилячими слізьми». Під загрозою підтоплення опинилися всі три під’їзди, причому, місцями вода дісталася аж до третього поверху.



Насправді, в Куликівці чимало багатоквартирних будинків, які вже за вимогою часу та й за станом «зношеності» вважаються аварійними. Проте більшість з них останні роки таки дочекалися хоча б часткової реконструкції чи ремонту даху за державні кошти, кошти місцевого бюджету, спонсорські допомоги, гранти або власні гроші мешканців. Щоправда, щоб добитися цього, мешканцям довелося оббити не один поріг та пройти всі сім кіл пекла.

Ситуація саме в цьому будинку не лише складна, а й нагальна, оскільки поряд із незручностя-ми, створеними протіканням, виникла ще й пряма загроза життю мешканців - у третьому під’їзді вода вже підібралася до електрощитової.



- З іншого боку стіни, на якій розміщена щитова, знаходиться кімната моїх дітей, - показує промоклу стіну 33-річна Олеся Струк, яка першою забила на сполох. - Можливо, я б і далі мовчала, але ситуація вийшла з-під контролю і загрожує життю моїх дітей. Вода, яка під час дощу водоспадом лилася зі стелі під’їзду (про це свідчать і повні тазки, які й досі стоять на поверсі - авт.), вже підібралася до електрощитової. Якщо негайно не вжити якихось заходів, може статися непоправне. Я намагалася знайти допомогу, хоча б почути пораду, як діяти та куди звертатися, та єдине, що мені порадили - написати особисте звернення селищному голові.

Цей крик душі та волання про допомогу мати двох малолітніх дітей описала у кількох спільнотах у соцмережі Фейсбук, у тому числі й у «Куликівській громаді», через яку звикла комунікувати з громадськістю місцева влада. Для людини, яка банально не знає, де шукати допомоги, це було наявним рішенням. Проте конкретної відповіді ніхто так і не надав. Попри це, проблема лишається відкритою, а в які двері стукати - ніхто не знає.



- Наша родина мешкає в цьому будинку від самого початку, - долучається до розмови мати Олесі 53-річна Світлана Медвідь.

- Він здавався в експлуатацію у 95му році, але проблеми тут почалися ще з перших днів.

Колись на місці, де звели будинок, було болото, яке пізніше просто засипали щебенем.

Через постійні просідання грунту він вже буквально тріщить по швах: між другим та третім під’їздом утворилася величезна тріщина, а по ґанку видно, що частина будинку просіла аж на цілу сходинку. Кожного року, коли розливається повінь, вода заходить навіть у під’їзди. А підвал і без цього постійно підтоплює, і хто зна чому - чи через грунтові води, чи через пориви комунікацій.

Що стан будинку аварійний, можна визначити з першого погляду: ґанки під’їздів перекошені, на стінах скрізь красуються тріщини, фасад від протікаючої води місцями добряче налиг, а з-під даху вже починають випадати цеглини, і ця діра щомісяця стає ширшою. За малим Богом, цегла не пробила нікому голову, бо востаннє вона впала за два метри від мешканців другого під’їзду, що беззастережно вели розмову біля будинку.

Раніше за станом комунікацій у будинку слідкували відповідні служби, які хоча б кілька разів на рік влаштовували перевірки. Та за останні п’ять років, відколи мешканці утворили ОСББ, жодна служба не навідувалася. Всі «переваги» такого виду власності мешканці відчули на собі, коли у будинку раптово зникло світло. Працівники місцевого РЕМу відмовилися обслуговувати виклик, оскільки не мають права навіть знімати пломби. Довелося добиватися до Чернігова, адже у громаді навіть електрика немає. Що й говорити про те, що у жодному під’їзді світло не горить вже більше року: його просто відрізали, а причини ніхто не назвав.

- Нам наобіцяли, що при створеному ОСББ вирішувати такі проблеми буде значно простіше, але на ділі виявилося зовсім інакше, - наперебій скаржаться мешканки третього під’їзду. - Всі ремонти ми робили за власний кошт та власними силами - косметичний ремонт, заміна дверей на кодові, просмолювання даху. Минулого року з нього знову почало капати, але після нашого ремонту, який ми вкотре робили власними силами, стало тільки гірше. Збирати кошти на повноцінний ремонт ми почали ще 2019 року - щомісяця по 100 гривень з квартири, щоб не було так затратно. Проте здають лічені особи.



За цей час вдалося назбирати усього 7 чи 8 тисяч гривень. Із даною ситуацією неодноразово зверталися до голови ОСББ Олексія Приходька, але він жодних заходів не вживає. Ба більше, він навіть не мешкає тут. Кілька років тому здав квартиру й переїхав. Кілька разів піднімали питання про обрання нового голови, але діючий не бажає здавати пост, та й бажаючих не знайшлося. Біда у тому, що у будинку немає чоловіків: більшість мешканців - літні люди, матері - одиначки, діти. Дехто з власників вже давно помер, інші -здали житло квартирантам, тому не вважають, що ці проблеми їх стосуються.

- У нас та ж сама ситуація, - долучилися до розмови пожильці середнього під’їзду Валентина Долинець та Ольга Мозгова. Почувши про візит журналістів, вони також захотіли поспілкуватися та показати, яке жахіття робиться і в них. - Дах протікає по зовнішній стіні, тобто не з боку квартир, а там, де вікна під’їзду. Намагалися активізувати мешканців під’їзду, привернути їхню увагу до проблеми, бо ж ця біда стосується не лише мешканців верхніх поверхів, а всіх. Відповідь деяких приголомшила: «А мені на першому поверсі не капає, то чого я буду давати вам гроші?» Єдиний випадок, коли мешканці всіх 15 квартир склалися - це коли потрібно було везти на повірку тепловий лічильник.



- Ось погляньте, яке страхіття робиться, - показує стелю власної квартири 53-річна Валентина Долинець. - Ось тут, у дитячій спальні, ситуація найгірша - вже й шпалери зі стелі відпадають. Такі протіки є і в коридорі, де вода підтопила шафки під стелею. А в туалеті ми зробили косметичний ремонт, та вже за місяць стеля знову поруділа від води. Хіба ж тут можна затіяти повноцінний ремонт, якщо проблема так і не вирішується?

Саме чоловік Валентини обдирав у під’їзді побілку з мокрої стіни, щоб вона не сипалася під ноги та не робила бруду. На даний момент це все, чим вони можуть зарадити біді.

- Влітку ходили з цією проблемою до приймальні нардепа Анатолія Гунька, - веде далі жінка. - Гадаєте, там нам допомогли? Вислухали, все записали, на тому й заглохло.

Щоправда, певної реакції від влади на дану проблему мешканці будинку таки дочекалися.

- Ввечері середи (5 січня - авт.) близько 17-ї години до нас завітав заступник селищного голови Віктор Богдан, - розповідають мешканки третього під’їзду. - Про це ми дізналися, виглянувши із квартир на почутий стукіт у під’їзді. Видерся на дах, щось там у повній темені роздивлявся, а тоді мовчки пішов.

Журналісти не беруться визначати, хто у даній ситуації правий, а хто - ні, оскільки, щоб когось засуджувати, потрібно було все побачити на власні очі. Але із ситуації, що склалася, можна зробити один важливий висновок: між мешканцями будинку, органами місцевого самоврядування та владою вищої інстанції абсолютно відсутні комунікація та взаєморозуміння. Як одного з одним, так і між собою. А доки кожен діє, як у байці «Лебідь, рак і щука», жодного позитивного результату не буде.

Прикро тільки, що у подібній ситуації жертвами стають зовсім безневинні люди. Такі, як двоє малолітніх дітей, чийого здоров’я та безпеки може вартувати людська байдужість...

Газета Куликівщини «Поліська правда» №2 (8790) від 13 січня 2022, Марина Іваненко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вулиця, Миру, 51

Добавить в: