Злочинна гра у «жмурки» з комунальною «жижовозкою»?
Автомашина-асенізатор зникла з подвір’я комунального підприємства «Міськдобробут» в день проведення п’ятнадцятої сесії Бобровицької міськради, в порядку денному якої стояло питання про звіт директора комунальників про роботу в 2021 році.
Але Василь Кучерина не з’явився на сесію, бо написав заяву на звільнення. Виявив бажання залишити посаду його заступник Андрій Лісовий. Цю інформацію довів до відома депутатів інженер «Міськдобробуту» Георгій Дудар. Він же потім і забив тривогу стосовно зникнення спецавтомашини для викачки і вивезення рідких побутових відходів.
Формально цією спецмашиною розпоряджався Андрій Лісовий згідно з генеральним дорученням від «благодійного» власника. Придбати ж далеко не нову техніку допоміг, нібито, нардеп Борис Приходько. Самого ГАЗона комунальники підремонтували, а бочку-асенізатор з необхідним обладнанням замінили на новішу, куплену за кошти «Міськдобробуту», загальна вартість 60 тис. грн, – більше, ніж «добряче вживана» автомашина до ремонту. Заступник керівника комунальників Андрій Лісовий здавав цю «благодійну» техніку в оренду рідному підприємству за символічну ціну, договір оренди укладений 01 грудня 2021 року терміном на один рік. Тобто, відтоді комунальне підприємство несе повну відповідальність за стан і збереження автомашини-асенізатора, ще й укомплектованої за кошти комунального підприємства.
Втім, як пояснив водій спецавтомашини Василь Нагула, він одержав по телефону розпорядження від Андрія Лісового (у день написання заяви про звільнення з роботи), відігнати техніку на базу, що біля залізничного вокзалу, і там її залишити з ключами і документами. Водія забрав звідти Андрій Лісовий і підвіз на місце роботи. Тією базою, на якій залишили «жижевозку», «заправляє» родич відставного директора «Міськдобробуту» Василя Кучерини.
Про зникнення орендованої спецавтомашини інженер «Міськдобробуту» Георгій Дудар повідомив поліцію офіційною заявою. Але тоді вже розпочалася була й злочинна гра в «жмурки» з комунальною «жижевозкою». Поліція спільно з комунальниками «взяла слід», який привів їх у Бобровицький військкомат, де на подвір’ї стояла пропажа. Військком Олег Олешко, чоловік помічниці нардепа Бориса Приходька, очільниці місцевого осередку партії «Наш край» Тетяни Олешко, сказав правоохоронцям, що асенізатор поламався. Але хто його загнав без дозволу орендаря (в.о. директора) спочатку на приватну базу біля вокзалу, а потім на подвір’я військкомату, і чому ніхто не повідомив у комунгосп про якусь там поломку? Автомашина на кілька днів зникла безвісті. Місцеві жартуни поширили своє припущення: мовляв, «жижевозка» – жіночого роду, може, її на військовий облік взяли, щоб в армію призвати, як інших жінок? Серйозні бобровичани дотримуються іншої версії: хтось готує спецмашину «назовсім пропасти з комунгоспу». Правоохоронці ж чатували під військкоматом, щоб спецмашина не «заховалася» надійніше, але виявилися безпомічними, коли «несправний» транспорт покидав територію військкомату. Стражі дотримання законів лише спостерігали, як відчинилися металеві ворота, звідти виїхала спочатку якась легкова автівка, за нею показалася «жижевозка», а вслід – ще одна «крута» легкова автомашина. Цей спецкортеж направився на центральну «європлощу» Бобровиці, де завернув на територію цеху електрозв’язку. До того часу Бобровицький суд не ухвалив рішення стосовно, по суті, вкраденої орендної автомашини. Де насправді «заховався» невловимий асенізатор – правоохоронці наново розслідують, готують нове клопотання до суду. Без цієї юриспруденції комунальники не зможуть повернути орендовану техніку. В якій державі живемо? Чиє право захищають національна поліція і «реформовано-гідні» суди?
У цій історії є й інші загадки із змістом паскудної моралі. Депутати міської ради від партій «Наш край» і «Європейська солідарність» кинулися допомагати комунгоспу у складній ситуації, в яку самі ж і загнали комунальників. Надійшла від них допомога стареньким асенізатором і трьома одиницями іншої вживаної техніки. Але бажання їхньої благодійності на користь виборців Бобровицької громади було надто короткочасним і фальшивим, бо замішане на цинічному політиканстві. Організована ними технічна допомога комунгоспу як прийшла, так і назад вернулася. Стосовно ж автомашини-асенізатора – ще й з правоохоронними розслідуваннями кримінального характеру. Така-то їхня «благодійність», спрямована не на поліпшення ситуації в комунальній службі, а для підтримки «свого». І їм байдуже, що той «свій» із «своєю» командою долучений до розтринькування бюджетних мільйонів, яких тепер вкрай не вистачає на дуже нагальні потреби для поліпшення життєвої ситуації в громаді, кращого захисту людей від пандемії та інших захворювань. Видно, і в депутати вони прийшли не добро творити, а в недолугу зверхність гратися, рвучись до влади.
Партійні «благодійники» розбіглися, а колектив залишився з новим директором
Днями «Міськдобробут» очолив молодий керівник Дворник Володимир Олександрович. У двір комунальної служби надійшла додаткова спеціальна техніка, в тому числі й від ТОВ «Земля і воля», оскільки працівники, що працюватимуть на ній, закінчили навчання на курсах, одержали спеціальні допуски й права, про що не подбало відставне керівництво. Допомогло товариство «Земля і воля» завезти майже сто тонн піску для приготування спеціальної суміші, якою посипають слизькі дороги й тротуари. Колишній «свій» для «меншовиків» керівник не зробив вчасно навіть цього. Не говорячи вже про реалізацію інших проектів, на фінансування яких треба заробити і з бюджету залучити великі кошти. Не стоятиме осторонь міська рада, яка вже «вакцинована» першою «вакциною» від розтринькування і розкрадання народного бюджету. Залишається поки що й одна «неув’язочка»: злочинна гра в «мурки» з комунальною «жижовозкою» не закінчилася на день виходу з друку сьогоднішнього числа газети.
«Чернігівщина» №5 (875) від 3 лютого 2022, Григорій Загребля
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.