Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » ДБР підозрює КП «Чернігівоблагроліс» в масштабних корупційних схемах

ДБР підозрює КП «Чернігівоблагроліс» в масштабних корупційних схемах

 

До редакції сайту Gorod.cn.ua наш читач на правах анонімності надіслав світлини ухвали Печерського районного міста Києва, з якої випливає, що керівництво 13.10.2021 ДБР зареєструвало кримінальне провадження №62021100010001026 за ч.2 ст. 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки). Такі дії караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Не дивлячись на те, що світлини ухвали дуже поганої якості, нам вдалося розібрати, що в документі мова йде про клопотання слідчого ДБР надати дозвіл на обшук у Городнянському районному дочірньому агролісогоподарському спеціалізованому підприємстві "ГОРОДНЯРАЙАГРОЛІСГОСП", яке розташовано за адресою м.Городня, вул.Троїцька, 134.

У преамбулі до клопотання слідчий посилався на матеріали четвертого оперативного відділу із дислокацією у м.Чернігові Територіального управління Державного бюро розслідувань (розташоване по вул. Коцюбинського, 39), щодо протиправних дій окремих посадових осіб, які представляють місцеве самоврядування Чернігівської області та КП "Чернігівоблагроліс".



На фото колектив КП "Чернігівоблагроліс, яке розташоване по вул. Коцюбинського, 39, там же де тервідділ ДБР у Чернігові

«Так, за сприяння службових осіб КП "Чернігівоблагроліс" та його дочірніх підприємств з ведення лісового господарства здійснюється незаконна вирубка лісових насаджень та часткове облікування фактично заготовленої лісопродукції, з метою штучного створення залишків лісопродукції, а отримані не обліковані залишки реалізуються по підробленим документам на місцеві деревообробні підприємства та власні цехи переробки. В подальшому отримана лісопродукція реалізується по фіктивним документам, про її походження, як на внутрішньому так і на зовнішньому ринках.
Також КП "Чернігівоблагроліс" не проводить аукціонів щодо реалізації необробленої деревини, а здійснює і продає за окремими угодами на підконтрольні підприємства, за цінами, значно нижчими за ринкові та із вказанням заниженого обєму реалізованої деревини, що призводить до недоотримання близько 30 млн. грн. щорічно.

Однією з поширених злочинних схем є списання грошових коштів з рахунку КП "Чернігівоблагроліс" на виконання робіт по посадці лісових культур, догляд за ними, вирощування та придбання посадкового матеріалу, проведення санітарних рубок, облаштування місць відпочинку в рекреаційних зонах, тощо. Фактично всі вищезазначені роботи виконують працівники дочірніх підприємств, але документально укладаються фіктивні договори на проведення робіт з підконтрольними субєктами господарювання та місцевими підприємствами, які в подальшому, отримавши кошти на свої рахунки, обготівковують їх та повертають керівництву дочірніх підприємств, які в свою чергу передають керівнику КП "Чернігівоблагроліс".
Так, на проведення заходів з ведення лісового господарства у першому півріччі 2021 року було витрачено 96 млн. 149 тис. грн.
Таким чином дочірні підприємства КП "Чернігівоблагроліс", через корупційні схеми, по мінімальним підрахункам отримало більше 50 млн. гривень»
, - йдеться у клопотанні.





Слідчий ДБР Прожига М.В. вважає, що корупційних схем з лісом можуть бути причетні:

- генеральний директор КП "Чернігівоблагроліс" (офіс розміщено за одною адресою з теруправління ДБР у Чернігові по вул.Коцюбинського, 39);
- директор Городнянського районного дочірнього агролісогоподарському спеціалізованому підприємстві "ГОРОДНЯРАЙАГРОЛІСГОСП";
- директор Сновського райнного дочірнього агролісгосподарського спеціалізованого підприємства "СНОВСЬКРАЙАГРОЛІСГОСП".

Також у клопотанні слідчого вказано, що за даними досудового розслідування куратором вищеописаних злочинних корупційних схем є ніхто інший, як зам голови та депутат чернігівської Облради Дмитро Блауш.

Слідчий вказав, що докази причетності до зазначених злочинів можна віднайти в документації "ГОРОДНЯРАЙАГРОЛІСГОСП". До редакції нам вислали лише одну з ухвал, тобто не виключено, що їх може бути декілька, окремо на кожне підприємство та окремо на Блауша, адже самі тексти ухвал в Єдиному судовому реєстрі не викладились, по номеру справи 757/58826-21к відображається поки що лише одна така ухвала.





Спікер ДБР Теруправління ДБР у м.Києві Наталка Мелень підтвердила нашому виданню, що провадження №62021100010001026 за ч.2 ст. 364 КК України, дійсно існує, обшуки на одному з підприємств були проведені, документація вилучена і зараз вивчається, а більше вона прокоментувати не може, посилаючись на тайну слідства. Наталія також відмітила, що людина, яка зробила такі світлини та оприлюднила їх - порушила закон.

Ми звернулися до Дмитра Блауша, аби він прокоментував свою роль у діях, які йому приписує слідчий ДБР.



29-річний Дмитро Ярославович повідомив нашому виданню, що сам нещодавно побачив ці світлини на Фейсбук-сторінці Тетяни Сенько. Як пам’ятають наші читачі, син Тетяни був потерпілим в аварії, у якій фігурував старший брат Дмитра Блауша - Андрій.

- Якщо уважно подивитися на дату цієї ухвали - 5 листопада, то можна помітити, що з тих пір пройшло трохи більше місяця, але за весь цей час слідчі до мене не зверталися і тим не більше не приходили з обшуками. Вважаю, що справа ця має політичний підтекст, є деякі нардепи, прізвища яких, я не хочу називати, які вже давно педалюють цю тему, аби очорнити мене в очах суспільства та здійснюють деструктивні дії відносно Чернігівоблагролісу. Ці нардепи пов’язані з Тетяною Сенько, яка й сама балотувалась у депутати, в неї до мене давня неприязнь, через ту аварію, в яку потрапив її син, при тому, що я взагалі до того ДТП ніякого відношення не маю.

- Можна провести паралель зі справою секретаря Чернігівської міськради Олександра Ломако, коли йому «шили» справу, за начебто зловживання владою (Ломако обвинувачували в тому, що він віддав свій голос за себе, коли обирали секретаря міськради - прим.авт.). Тут так само.

- Ви натякаєте, що оскільки на носу вибори, через смерть Антона Полякова (
Антон помер 8 жовтня, провадження, де фігурує Блауш зареєстрували 13-го жовтня - прим.авт.), то задача очорнити вас, як потенційного кандидата?

- Не те, що натякаю, а й прямо кажу, що цей варіант не виключений.

- В нашій країні так все влаштовано, що справу можна завести на будь-кого і під будь-яким приводом. Ходити далеко не треба, після того, як нардеп Гео Леорос показав середній палець Президенту з трибуни Верховної ради, на нього тут же завели справу, хоча ця історія й яйця виїденого не вартує. Як ви знаєте, я є представником Політичної партії Ляшка, а для Президента ця партія, як червона тканина для бика, він це і сам публічно казав на своїй прес-конференції.

- Також, відмічу, що й на моє оточення здійснюється постійний тиск з боку правоохоронних органів. Мені навіть довелося декілька місяців тому встановити у робочому кабінеті камеру відеоспостереження, аби уникнути можливих незаконних та провокативних дій з боку правоохоронців.

- В нас дуже багато перевіряючих органів, які мають якось виправдовувати ті значні кошти, які витрачаються на їх зарплатню, як результат - з’являються ось такі ось справи. Я живу чесно та порядно, тож, якщо слідчим є що мені, пред’явити, нехай пред’являють, - закінчує розмову Дмитро Блауш.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чернігівоблагроліс, Блауш, розслідування

Добавить в: