Деякі обмеження «червоної» зони не торкнуться тих, у кого є Covid-сертифікат
Дитсадки й початкові класи шкіл, продуктові ринки й магазини, громадський транспорт – усе це працюватиме в "червоній" карантинній зоні у Чернігові. Інші послуги будуть доступні зі COVID-сертифікатами або за результатом негативного ПЛР-тесту. Про це в коментарях Суспільному розповіли заступниця голови ОДА Жанна Шерстюк та секретар Чернігівської міськради Олександр Ломако.
Фото з сайту pravda.com.ua
Фото з сайту pravda.com.ua
"Ми не плануємо на рівні міста приймати якісь додаткові обмеження крім тих, які прописані в постановах Кабінету міністрів і в рішенні державної комісії з ТЕБ та НС", — сказав Олександр Ломако.
- Як працюватиме громадський транспорт у Чернігові?
- Громадський транспорт працюватиме на тих же умовах, як працює зараз. Тобто, це дотримання маскового режиму і можливість займати лише сидячі місця, — пояснює Олександр Ломако. З його слів, COVID-сертифікатів тут не потрібно, тільки міжміські перевезення вимагатимуть його наявність, чи наявність ПЛР-тесту.
Чи ходитимуть діти в школи й дитсадки?
За словами Олександра Ломаки, дитячі садки працюють, з понеділка закінчуються канікули і перші-четверті класи виходять на навчання.
- Щодо 5-11 класів, то ми повідомимо батькам у п’ятницю, які школи працюють, які – не працюють, тому що, згідно з рішенням Кабміну, тільки школи, де вакциновані 100% персоналу, мають право працювати в "червоній" зоні. Станом на сьогодні це тільки школа №4, близька до неї – №20. У школах, де не будуть вакциновані усі працівники, навчатимуться тільки початкові класи. Інші ж підуть на дистанційне навчання, як мінімум, до 8 листопада., - сказав Ломако.
- У разі ж, якщо хтось у закладі захворів на коронавірус, на дистанційне навчання іде клас, школа чи дитсадок – у залежності від конкретної ситуації, - говорить Жанна Шерстюк.
Ринки та магазини працюватимуть?
Згідно з постановою Кабміну, як на ринках, так і в магазинах можна торгувати продовольчими товарами, також без обмежень працюватимуть аптеки й ветеринарні кіоски. Робота усіх інших закладів торгівлі можлива за умови 100% вакцинації як продавців, так і покупців.
- Для вакцинованих є певні переваги: в закладах харчування, торгівлі, спорту, освіти. Якщо організатори або власники мають повний цикл вакцинації і їх відвідувачі також, або документи, які підтверджують, що людина не хворіє (ПЛР-тест або довідка від лікаря, що людина перехворіла), то заклад працювати може, – говорить Жанна Шерстюк.
Хто має перевіряти дотримання правил?
За словами Шерстюк, відповідальність за виконання вимог як на відвідувачі, так і на працівнику закладу чи організатору заходу. І передусім вона на власникові. За невиконання вимог "червоної" зони передбачені штрафні санкції:
- Наприклад, власник закладу, працівники якого провакциновані, має право попросити у відвідувача документ, який підтверджує його рівень вакцинації або негативний результат тестування. Відвідувач має це пред’явити, і тоді його будуть обслуговувати.
Як розповіла Суспільному речниця поліції області Наталія Слабеняк, для контролю за дотриманням карантинних норм слідкуватимуть мобільні групи. Нині якраз триває процес їх формування. За попередньою інформацією, в області працюватимуть 20-35 груп, по Чернігову їх буде близько 10. Їх кількість коливатиметься від дня тижня, говорить Наталія Слабеняк.
До складу мобільних груп входитимуть: поліцейські, співробітники Держпродспоживслужби, представники органів місцевого самоврядування і співробітники обласного центру контролю і профілактики хвороб. У повноваженнях мобільних груп складання адмінпротоколів за порушення. І вже суд притягатиме до відповідальності порушників – наприклад, штрафуватиме. Тобто, мобільні групи не можуть самостійно штрафувати й зачиняти заклади, якщо ті працюють з порушеннями.
Джерело: "Суспільне Чернігів"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.