КП «Зеленбуд» оприлюднило концепцію створення «Китайского саду» саду з бамбуком та драконом
Сад каменів, лабіринт із лазуровим драконом та китайські торії, – КП «Зеленбуд» 12 липня оприлюднило концепцію створення «Китайського саду» поруч із багатоповерхівкою на вулиці 1-ї Гвардійської Армії, 4 у Чернігові. Цей будинок чернігівці називають «Китайською стіною», бо він один з найдовших у місті. Саме це надихнуло на східні мотиви в оформленні, пояснює авторка ідеї – головна дизайнерка Зеленбуду Олена Грицюк.
Концепція будується на взаємодії п’яти стихій: дерева, води, металу, землі та вогню. За кожну відповідатиме окрема локація. Так, наприклад, входи до скверу планують оформити традиційними китайськими металевими воротами – торіями. На місці старого фонтану передбачається створення саду каменів з трьома кам’яними композиціями. Клумба перетвориться на міфічну гору Пенлай з імітацією ставка навколо.
На фото Олена Грицюк, головна дизайнерка КП «Зеленбуд»
«Вода без води. Тобто в нас будуть відсипки білі, чорні. Чорний колір – це колір води у китайців традиційно. Тобто в нас – чорна вода, а по ній – біла піна. Саме от білою відсипкою», – розповіла Суспільному Олена Грицюк, головна дизайнерка КП «Зеленбуд».
Авторка задумала лабіринт із лазуровим драконом у центрі. На іншому боці зеленої зони розташується невеликий бамбуковий ліс.
Вздовж парку під будинком запланували паркан. За задумом авторки, він нагадуватиме залізничну колію. Буде й меморіальна споруда, пояснює Олена Грицюк, яка нагадуватиме про створення Далекосхідної Січі українськими переселенцями, яких на початку ХХ століття перевезли до Маньчжурії та задіювали у будівництві Китайсько-Східної залізниці.
«Як пам'ять, що наші співвітчизники будували оцю залізничну колію, а поряд з нею вони вибудовували своє життя, вони будували українські школи, українські видавництва, українські культурні центри, українські виставки».
Розробили концепцію в рамках загальноміської програми з озеленення, каже Олена Грицюк.
Зелену зону на вулиці 1-ї Гвардійської Армії відремонтували три року тому, у 2018 році, за проектом «Бюджету участі». На це з місцевого бюджету витратили 947 тисяч гривень. Проект Китайського саду, каже керівник Зеленбуду Артем Стах – це лише концепція. Найближчим часом реконструювати парк не збираються. Тому витрати на створення парку ще не прораховували, проектні пропозиції не розглядали.
Джерело: "Суспільне Чернігів"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: «Зеленбуд», озеленення, Стах