Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Нарешті літо йде! І спеку за собою веде…

Нарешті літо йде! І спеку за собою веде…

Ви вже запланували свої вихідні? А на температуру повітря зважили? Якщо ні, то зверніть увагу на інформацію синоптиків, адже денна температура у найближчі дні «підскочить». Якщо ж детальніше, то з початку тижня на погоду області впливало поле зниженого тиску з впливом атмосферного фронту і тому по області місцями пройшов невеликий дощ, прогриміла гроза, температура повітря вдень підвищувалась до 28-29º, вночі знижувалась до 15-18º тепла. Потім – периферія північного антициклону, тому спостерігалась погода вже без опадів (правда місцями у південно-східних районах відмічалась гроза), вітер переважав північний 5-10 м/с, температура вдень підвищувалась до 26-29º, вночі знижувалась до 15-17º тепла. Яких же ще сюрпризів наготувала нам пані погода на найближчі дні? В Чернігівському обласному центрі з гідрометеорології повідомили наступне.



18 червня по Чернігівській області буде мінлива хмарність, без опадів. Вітер східний 7-12 м/с. Температура: вночі 12-17º, вдень 23-28º тепла. По Чернігову також буде мінлива хмарність, без опадів, вітер східний 7-12 м/с. Температура вночі 15-17º, вдень 26-28º тепла.

На вихідні, 19 та 20 червня, прогнозується мінлива хмарність, без опадів. Вітер східний 5-10 м/с. Температура: вночі 13-18º тепла, вдень 19 червня 23-28º, 20 червня 25-30º тепла.

21 червня (понеділок) місцями очікується короткочасний дощ, гроза, а 22 червня вже буде без опадів. Температура: вночі 14-19º, вдень 27-32º тепла.

Для метеозалежних людей такі метеорологічні умови є небезпечними, оскільки можуть спровокувати загострення серцево-судинних хвороб. Тому будьте обережними!

Про що ж розповість календар народний?

17 червня вшановується пам'ять святителя Митрофана Константинопольського. На Митрофана наші пращури слідкували за вечірньою зорею: якщо зоря червона – на вітер, світла або жовта – на дощ.

18 червня відзначається день священномученика Дорофія, єпископа Тірського. У народі примічали: якщо в цей день сонце парить і тиша в повітрі, можна готуватись до грози. З Дорофія розпочинаються й найкоротші ночі – «горобині».

19 червня вшановується пам'ять преподобного Іларіона Нового. У сільських мешканців розпочинається розпал прополки. З цього приводу побутувала приказка: «Прийшов Іларіон – дурну траву із поля вон!». Наші пращури в цей день спостерігали за комахами: якщо ввечері літають жуки, можна розраховувати на хорошу погоду.

20 червня відзначається день пам'яті священномученика Феодота (Федота) Анкірського, якого в народі називали Врожайником. «Святий Федот тепло дає – жито в золото веде» - казали. Для наших пращурів погода цього дня мала велике значення: якщо вона тепла, ясна, то врожай буде хороший і зерно велике, якщо ж буде дощ – зерно буде неважне. Колись люди прислуховувались до лісу: перед грозою він притихав. Прислуховувались і за громом: якщо він довго гримів – буде град.

21 червня відзначається день пам'яті великомученика Феодора Стратилата, якого в народі називали Колодязником, оскільки цей день присвячувався тим, хто копав криниці. Наші пращури примовляли: «Стратилатій грозами багатий!», бо з цього дня наставала пора літніх гроз. Також примічали: якщо під час грози добре чути грім, то чекали на затяжну негоду. В цей день звертали увагу і на росу: якщо її було багато, то урожай буде хорошим.

Первенець літа рум’яний,
Бажаний місяць, жаданий.
Півонія й мак вже цвіте –
Літо прийшло золоте.

Сонце пече-припікає,
Ґедзь де-не-де вже літає,
Спіє в саду полуниця
Та зеленіє пшениця…


Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: погода, літо, прогноз, температура

Добавить в: