Коли в громаді пологове відділення – відкривають
У середині травня у Новгород-Сіверській центральній міській лікарні імені Іллі Буяльського запрацювало пологове відділення. І в перший же день його роботи лікарі вже приймали перші пологи. Про це повідомили голова Новгород-Сіверської міської територіальної громади Людмила Ткаченко та очільниця лікарні Олена Набхан.
– Раніше у нас діяло пологове відділення. Його роботу припинили 21 квітня минулого року. Це було рішення засновника закладу – Новгород-Сіверської районної ради, – розповідає як усе було пані-мер Людмила Ткаченко. – Закрили через недостатнє фінансування, малу кількість пологів…
У 2021-му, коли районну лікарню взяла на баланс Новгород-Сіверська громада, до міської голови звернулася Олена Набхан, керівниця медзакладу, з пропозицією – відкрити пологове відділення.
– Я її підтримала, – продовжує Людмила Ткаченко. – Сказати, що відкриття нам далося важко – нічого не сказати. Але головне – результат! І ось 17 травня ця радісна подія відбулася. Ми не влаштовували урочистостей, просто пологове запрацювало – у перший же день народився хлопчик з села нашої ТГ. А взагалі тепер у Новгороді-Сіверському можуть народжувати жінки чотирьох громад – Новгород-Сіверської, Семенівської, Коропської та Понорницької, які входять до Новгород-Сіверського району.
Як зазначає генеральна директорка лікарні Олена Набхан, їхній медзаклад – опорний, і він має складатися з усіх відділень. До того ж місто Новгород-Сіверський територіально розташоване в стратегічному місці, а отже його значимість набагато вища ніж інших райцентрів.
– Вважаю, що наша лікарня – це важливий стратегічний об’єкт, навіть для країни. Ми – прикордонне місто, і у нас має бути все. Тому й постало рішення відкрити пологове. Також наші люди, жителі громади і району, змушені були раніше їхати народжувати до Чернігова, Шостки, хто куди… А дороги, самі знаєте які, люди переживають. Може б, вони і на другу, і на третю дитину наважилися, але оцей стан, коли немає стабільності, де народжувати, – ці фактори змушують думати про переїзд або зовсім більше не мати дітей. Тому відділення має працювати! – каже Олена Набхан, за фахом лікарка-акушерка-гінекологиня.
Відтак згідно з вимогами Національної служби здоров’я України, пологове відділення має повний штат фахівців, це і лікар-неонатолог, акушери-гінекологи, анестезіологи, молодший медичний персонал. Щодо оснащення, то вже дещо з обладнання закупили, у планах – повне оновлення пологової зали.
– Відділення розташоване на четвертому поверсі, там, де діяло раніше, – розповідає далі пані Олена. – Сім палат, де можуть перебувати мама з дитиною. Є реанімаційне відділення для новонароджених та породіль, пологова зала, операційні – мала і звичайна, відділення для переливання крові. Маємо запас усіх груп крові, а також плазми, для екстреної допомоги – альбумін. У наявності всі потрібні медикаменти для акушерської діяльності. Взагалі я готувалася до відкриття пологового увесь рік, відколи очолила лікарню. Це відділення – моє дітище.
Олена Набхан повідомила, що раніше, коли пологове відділення було розраховане на колишній Новгород-Сіверський район, це як нині територіально Новгород-Сіверська громада, у рік лікарі приймали усього 70 пологів. Тепер же сподіваються, ця кількість зросте. Адже тільки на обліку в одній Новгород-Сіверській ТГ наразі стоїть 80 вагітних. А ще ж жінки трьох інших громад!
І міська голова Людмила Ткаченко, і генеральна директорка лікарні Олена Набхан покладають велику надію на нове відділення і вважають рішення про його відкриття в Новгороді-Сіверському – вдалим стартом, початком розвитку медичного закладу, який передали прикордонній громаді.
До слова, опорна лікарня наразі має поліклінічне відділення, хірургічне, «ковідне», терапевтичне, пологове, незабаром запрацює приймальне (проєкт «EMERGENCY»). А з 1 липня тут планують відкрити ще й дитяче.
– І тоді у нас буде повноцінна лікарня! – наостанок мовила Олена Набхан.
– Неодмінно буде! – додала Людмила Ткаченко.
Лариса Галета, «Деснянка» №21 (860) від 27 травня 2021
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.