Стрижень заселили коропом: 1,5 т риби, вирощеної у Чернігіврибгоспі, випустили у природне середовище
Ці дві вантажівки вщент заповнені рибою, однак не для реалізації, а щоб заселити нею одну з водойм Стрижня. Сумарно в контейнерах більше ніж 1,5 тонни живого коропа, вирощеного у ставках Чернігіврибгоспу, якого тільки-но виловили із розплідника, і нині випускають у природне середовище.
Спеціалісти кажуть, кінець весняної повені найкращий період для зариблення, адже саме зараз у воді найбільше поживних речовин і корму, а також немає значного перепаду температур, а це мінімізує стрес для тварин, яким треба звикнути до нових умов існування.
Микола Каленюк, начальник Управління державного агентства рибного господарства Чернігівського рибоохоронного патруля: «Риба була в штучних водоймах. Її підкормлювали штучними кормами. Зараз риба випущена у водойму, то їй треба звикнути, бо вона не розуміє що робити, куди плисти, – це ж як людину відправити в другий район. Риба зараз буде плисти до берега, шукати корм, тобто їй на адаптацію треба неділя-дві».
Валентина Бойправ, головна спеціалістка відділу іхтіології та регулювання рибальства Чернігівського рибоохоронного патруля: «За вагою риба попадається різного розміру, але за віком це річник. Тут вона буде рости, розвиватися, споживати корм. А, як всі знають, короп – це всеїдна риба. Вона споживає і фітопланктон, і бентос, тобто їжі тут для неї буде достатньо».
Прісноводний короп швидко набирає масу і має високий потенціал у рості – більше 10 кг і до метру в довжину. Живе довго, а відтворюватися починає лише на 3-4 році. Тому, аби ці особини прижилися, а у майбутньому давали потомство і самі поповнювали водойму, любителів риболовлі просять поставитися до річки, як до свого приватного ставка.
Микола Каленюк, начальник Управління державного агентства рибного господарства Чернігівського рибоохоронного патруля: «Я хочу звернутися до любителів рибалки, щоби вони відпускали коропа. Тим більше, зараз він голодний, тому він буде дуже ловитися на вудку, на гачок. Давайте дамо рибі трошки підрости. Вона на наступний рік буде вже 1,5 кг. А років через 3 вона буде й 3 кг».
Для контролю тут періодично чергуватимуть співробітники рибоохоронного патруля, а також «Муніципальної варти», адже ця риба є власністю міста, а її запуск частиною проєкту із очищення Стрижня.
Нагадаємо, впродовж 2019-2020 із дна третьої водойми відкачували шар мулу, що заболочував річку і спричиняв її цвітіння. Станом на сьогодні, основні роботи вже виконані.
В’ячеслав Почеп, начальник Управління капітального будівництва міської ради: «Загалом ми десь поглибили на 1,5-2 метри. Але з приводу того, що течія все одно у водоймі існує, тому осад з верхніх шарів переноситься, тому поступово воно все одно буде відновлюватися. Але десь на 2 метри, що повинно було бути, ми все очистили. Залишилося тільки зробити рекультивацію тих ділянок, на яких знаходилися карти, куди ми намивали цей грунт для очищення. І в цьому ж проєкті було передбачено відновлення середовища, в якому жила би риба. Тому в рамках цього проєкту передбачено зариблення цієї водойми. Ми зараз її виконали».
Вартість самого зариблення для міського бюджету коштувало 127 тисяч гривень. Цього ж місяця сюди, за ініціативи небайдужих, випустили ще 30 кг товстолоба, а також білого і чорного амура, що харчується рослинністю на березі та у товщі води і сприяє її оновленню. Крім того, тут постійно водяться щука і сом.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Стрижень, короп, Микола Каленюк, В’ячеслав Почеп, «Дитинець»