«АТБ» не пускають у Семенівку?!

Місто Семенівка та весь колишній район роками чекають на появу супермаркету. Бо майже у всіх сусідніх містах вони є. Вже і місце під «АТБ» обговорюють, пустир неподалік податкової.



На квітневій сесії Семенівської міської ради одне з питань було по запиту ТОВ «АТБ Маркет». Рішення не прийняли. Забракло голосів. На сесії з 26 депутатів були присутні 17 та міський голова. За рішення «Про включення до переліку земельних ділянок, право оренди яких пропонується для продажу на земельних торгах (у формі аукціону)» проголосувало 11 депутатів, а необхідно 14 голосів. Решта утрималися. Серед них і голова Семенівської ОТГ 41-річний Сергій Деденко та секретар ради 41-річний Олексій Желтобрюх.

Один з тих, хто віддав голос «за», семенівський адвокат 39-річний Євген Голик.

— Чого бізнес проти, зрозуміло, бо це конкуренція. Чому при голосуванні утрималося керівництво — у нього треба запитати. Більшість жителів семенівської громади хочуть «АТБ» або супермаркет іншої мережі. І я підтримую волю виборців, — пояснює свою позицію Євген Валерійович.

Дуже хоче, аби з’явився супермаркет у Семенівці 58-річний Юрій Власенко, пенсіонер, ліквідатор аварії на ЧАЕС.

— Сьогодні скуповуються у маленьких магазинчиках, які належать місцевим підприємцям. Я хочу право вибору, а мені його не дають, — аргументує чоловік.

— Юрію Миколайовичу, ви в інтернеті оприлюднили результати голосування у міськраді. Як думаєте, чому вони такі?

— Припускаю, був певний тиск власників магазинів. Асортимент у цих магазинчиках скромний. Вони ніколи не проводять акції, не дають знижок. Їздити на закупи до Корюківки чи Новгорода-Сіверського дорого.

Цей супермаркет платить білу зарплату. Наскільки мені відомо з відкритих джерел, вона становить від 8 до 11 тисяч гривень. А на сьогоднішній день наші підприємці, наскільки мені теж відомо, платять мінімалку, а то й менше. Якщо зайде «АТБ» у Семенівку, він візьме майже 30 людей на роботу. Який нормальний продавець, котрий працює у підприємця, не захоче перейти на повний соцпакет і вищу зарплату? Тому і противляться, й інших звинувачують. Я їх запитую: «Де і в якому магазині у вас є касовий апарат? І скільки ви сплачуєте податків? Яка у вас середня зарплата т. д.?» Тоді вони мені відповідають: «От не буде можливості реалізувати фермерську продукцію». Не правда. У нас лише у двох магазинчиках продають фермерське молоко. Хто за ним ходив, той і ходитиме. Бо воно дешевше за магазинне, по 16 гривень за літр.

Це вже не перша «бяка» від наших підприємців. У Корюківці в рамках зеленої енергетики компанія побудувала теплову електростанцію, що працює на відходах деревини. Роботу отримали - більше півсотні людей. Тоді були пропозиції побудувати і в Семенівці таку. Ті ж самі підприємці виступили тоді на чернігівському телебаченні, що цього не можна робити .

— А чому вони були проти?

— Мотивували тим, що ніде буде взяти дров. Але Семенівщина це ліси й ліси. Дрова нема куди дівати. їх вивозять з Семенівки у Корюківку на ту ж станцію.

У кожного з підприємців є по три-чотири маленькі магазини, а то й по п’ять по всій семенівській громаді. Залишилося ще поділити людей, як рабів. Сказати, маєш право ходити ти у цей, а ти у цей. І купувати те, що я тобі привезу.

Я за те, щоб у Семенівці був прозорий бізнес. Ну немає наших підприємців серед найбільших платників податків громади (інформація озвучувалася на сесії). А мережа «АТБ» за даними податкової — у десятці найбільших платників податків країни.

Отож, оприлюднив інформацію по голосуванню, аби було зрозуміло, хто з обранців лише на словах радіє за людей, а насправді йде у владу задля вирішення власних інтересів.

Зв’язалася з секретарем семенівської міськради Олексієм Желтобрюхом.

— Олексію Івановичу, ви, як і голова, утрималися при голосуванні. Чому?

— Моя думка була на той момент така.

— «АТБ» має право на повторний запит?

— Звісно. У будь-який період знову подати листа. Чому всі думають, що ця ділянка під «АТБ»? Після розроблення технічної документації, затвердження, орган місцевого самоврядування виставляє ділянку на аукціон. «АТБ», чи «Сільпо», чи підприємці мають право на участь у торгах і виграти на неї право оренди.

До мене люди зверталися і щодо інших супермаркетів. З їхніх слів, різні компанії проявляли інтерес.

Якби у Семенівці відкрили «Сільпо», ого був би поворот! До речі, на півночі Чернігівщини супермаркетів немає також у Соснині та Коропі.


Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №19 (1826), 13 травня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: АТБ маркет, Семенівка, супермаркет, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в: