Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Менський зоопарк після локдауну знову зустрічає відвідувачів

Менський зоопарк після локдауну знову зустрічає відвідувачів

Після тривалої перерви відновив свою роботу Менський зоопарк. Він не приймав відвідувачів через карантинні обмеження. Які зміни відбулися за цей час? Чи повернулися відвідувачі? Сусіди.City побували в гостях у зоопарку і спробували довідатися про це детальніше.



З'явилися дитинчата

До початку пандемії у 2020 році заклад приймав близько 45 тисяч відвідувачів щорічно. Половина з них – діти. Зрозуміло, що карантинні обмеження вплинули на цю статистику. Але їх зняття наприкінці минулого тижня зможе знову позитивно вплинути на неї.

Зоопарк не приймав відвідувачів із 4 лютого, відколи внаслідок нападу тигра там трапився трагічний випадок із загибеллю співробітника. Не встигли ще завершитися слідчі дії, як на Чернігівщині почався локдаун, пов’язаний із запровадженням червоного рівня епідемічної небезпеки.


Оскільки мешканці зоопарку звикли до уваги та гостинців, то весь цей час трохи сумували за відвідувачами

За три місяці тут з’явилися дитинчата в родинах мавп макак резус та павіанів гамадрил, корови зебу, віслюків, муфлонів. Процес народин у зоопарку ще триває.

– Ми не проти того, щоб відвідувачі балували наших підопічних смаколиками, – розповідає директорка зоопарку Зінаїда Максименко. – Однак сподіваємося на розуміння того, з ким вони мають справу. Тварини – це тварини, не відомо, як вони можуть проявити себе, яка буде реакція на простягнуту до них руку. Тому слід звертати увагу на попереджувальні таблички. Якщо і хочете погодувати тваринку, краще це зробити, кинувши частування через огорожу. І ще слід зважати на те, що можна давати тваринкам, а чого не слід.

Хоча б один раз на рік

Пан Антон з Чернігова зі своєю п’ятирічною донькою Веронікою вже не вперше гостюють у менських тваринок. Ось і цього разу приїхали не з порожніми руками, а з цілим пакетом смаколиків. Веронічка хоч і з острахом, але з великим задоволенням годувала білим хлібом копитних. Їй особливо подобаються кози та вівці. А мавпочок, окрім хлібця, вона почастувала яблуками. Тільки пеліканів не вдалося нічим пригостити: їм хліба не можна, вони полюбляють рибу.

Працівники зоопарку про підопічних дбають. Тут чисто, затишно. Так, не харківський зоопарк, де в реконструкцію вкладають мільйони гривень, але менський звіринець виглядає цілком пристойно. Фінансується він з обласного бюджету. Зрозуміло, що більша частина коштів іде на утримання підопічних, заробітну платню обслуговуючому персоналу. Але не забувають тут і про ремонт вольєрів, облаштування доріжок сучасною бруківкою. І відвідувачі, з якими довелося поспілкуватися, це помічають.


Чернігівець Антон із донькою задоволені відвідинами зоопарку

– Хоч для мене, менянки, зоопарк і є, здавалось би, звичним місцем, але обов’язково прагну побувати тут хоча б раз у рік, – зізнається працівниця пошти Людмила Зезуль. – Зазвичай це роблю тоді, коли в гості приїздять із Києва донька Марина з трирічним онуком Максимком. Крайній раз ми були тут минулого літа. За рік, що минув, побачила, що тут постійно вкладаються колосальні зусилля.

Пані Людмила каже, що під час щорічних відвідин зоопарку помічає в ньому постійні зміни на краще як для тварин (обладнані вольєри, огорожа), так і для відвідувачів (доріжки, новий туалет).


Максимко з мамою та бабусею у захопленні від походу в зоопарк

Дивлячись на те, з яким захопленням реагував на тварин маленький Максимко Єрмоленко, поцікавилися у його мами Марини, як виглядає наш зоопарк у порівнянні зі столичним.

– Зрозуміло, що Менський зоопарк багато в чому поступається столичному. Однак, живучи в Киві вже кілька років, ми жодного разу там не були. Через зайнятість, міську круговерть, через велику кількість відвідувачів і черги. Люблю наш зоопарк за те, що він є зоопарком мого дитинства. Тепер я, коли вже сама стала мамою, приїжджаючи до рідного міста, охоче приводжу сюди свого синочка, – розповідає пані Марина.

Чи поїде зоопарк у Бреч

Зінаїда Максименко запевняє, що колектив звіринця систематично працює над покращенням умов. У планах – продовження замощування прогулянкових доріжок тротуарною плиткою, капітальний ремонт входу до зоопарку. Також потребує капітального ремонту фонтан. Хочуть поповнити і колекцію зоопарку.

Вже є домовленість із керівництвом заповідника Асканія-Нова про придбання самочки зебри. На заваді стоять тільки карантинні обмеження



Адміністрація зоопарку постійно співпрацює з місцевою владою. Зокрема, саме з нею можна вирішити ще одну проблему – розширення автомобільної стоянки. Адже більшість відвідувачів приїжджають автомобілями, автобусами, а той невеличкий майданчик, який є, з цим навантаженням не справляється.

Поцікавилися ми й реакцією на чутки, які нещодавно ширилися Меною. Подейкували, що зоопарк планують переселити до Бречі, що поблизу Корюківки. Зінаїда Максименко запевнила, що про це нею мови ніхто не вів і особисто сама вона дізналася про подібне також з чуток, озвучених під час дзвінків та розмов з перехожими на вулиці. Вона цю ідею не підтримує.


Зоопарк у Мені – це бренд, яким наше місто пишається

Адміністрація зоопарку щиро запрошує всіх відвідати його і чекає гостей щоденно з 8 години до 17 годин 30 хвилин. Вихідних та обідньої перерви немає. Звичайно, відвідувачам слід дотримуватися карантинних правил – мати при собі маску та рукавички.

З перших днів після відновлення роботи заклад не пустує. За словами директорки зоопарку, тільки за останні святкові дні звіринець відвідали близько 450 гостей.

Віталій Сергійко, Cусіди.Сіty

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Менський зоопарк, Зінаїда Максименко

Добавить в: