Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чому тигр напав на досвідченого доглядальника?

Чому тигр напав на досвідченого доглядальника?

Тигр убив свого доглядальника. Сталося це в місті Мена на Чернігівщині. Працівник зайшов до вольєра погодувати тварину і в цю мить тигр напав на нього і прокусив шию. Від травм чоловік помер ще до приїзду медиків. Як могло статися так, що тигр напав на досвідченого доглядальника?



Здавалося б, він його найліпший друг. Доглядальник знав усіх звички свого тигра, знав улюблені страви, довіряли один одному, але потім щось пішло не так.

Покійний доглядальник і тигр Шакур знайомі 3 роки. А загалом із дикими тваринами загиблий працював більше десятиліття і був досвідченим працівником.

Вольєр, у якому тоді перебував тигр Шакур, розділено на 3 частини. Між кожною секцією перегородка – шибер, призначення якого, захистити людину від хижака.

Леонід Воробей, заступник директора Менського зоопарку:
«Він повинен був перевірити, де знаходиться тварина у даний момент, і перекрити її чи закрити шибер. Але, чому цього не було зроблено, вже не хто не може знати».

Коли 47-річний доглядальник зайшов у вольєр погодувати тварину, тигр напав на нього і прокусив шию. Чоловік помер іще до приїзду «швидкої».

Ніна Аскерова, доглядальниця копитного відділу: «Це дика тварина, зрозуміло».

Доглядальниця за азійськими буйволами Ніна Аскерова показує принцип їхньої роботи. Перед тим, як зайти до вольєра, доглядальники мають відгородити тварину в окремій секції.

Ніна Аскерова, доглядальниця копитного відділу: «Ми фіксуємо усе, щоб вони самі не відкрили і не перейшли до нас, де ми прибираємо».

Менський зоопарк єдиний в Україні в сільській місцевості. Його відкрили майже 45 років тому. Із тиграми тут мають справу років із 20 щонайменше.

Ніна Аскерова, доглядальниця копитного відділу: «Вони у нас не голодують, корму вистачає».

Адміністрація зоопарку каже, кожному тигрові щодня дають, окрім іншого, по 7 кг м’яса.

Леонід Воробей, заступник директора Менського зоопарку: «Ось тут у нас зберігається яловичина, куриця».

Усі доглядальники до вольєрів прибирати за тваринами чи годувати їх заходять парами. Загиблий працівник порушив іще одне правило безпеки. В супереч інструкція був один. Поліція вже відкрила кримінальне провадження.

Юлія Ковтун, речниця ГУ Національної поліції у Чернігівській області: «Наразі все вказує на те, що він йшов один до клітки. Немає камер відеоспостереження, які б показували момент, коли тварина напала на людину, але є неподалік від цього місця, і ми будемо встановлювати».

Тигр Шакур наляканий. У звіринці кажуть, таке враження, що хижак усвідомлює всю трагедію. Можливо він захищав свою територію, але довіряти тиграм, навіть давно знайомим, ризиковано.

Леонід Воробей, заступник директора Менського зоопарку:
«У будь-який момент може прокинутися інстинкт хижої тварини».

Долю тигра вирішать по завершенні роботи комісії Управління праці. Зоопарк з 5 лютого і поки не розслідують обставин трагедії, відвідувачів не прийматиме.



В Україні вже не в перше стаються подібні трагедії в зоопарках. Помилка багатьох доглядальників одна – вони надто довіряють тваринам і не бояться заходити на їхню територію. Але трапляється і так, що у вольєр бува потрапляють відвідувачі. У більшості випадків шансів вижити немає ні у кого.

Київ. 2002 рік.
Прибирання вольєра. Слона Боя перевели в перегонну загорожу, але хвіртка виявилася відчиненою. Слон вийшов і почав топтати зоотехніка, який стежив за прибиранням. Чоловіка з численними переломами доправили до шпиталю. Через кілька днів він помер.

Миколаїв. 2008 рік. Трапляється і так, коли в пащу до хижаків потрапляють відвідувачі. 26-річний хлопець застрибнув у вольєр до ведмедя. Хижака відлякували струменями води і камінням, але марно. Він убив незваного гостя.

Одеса. 2010 рік. Мама не помітила як її 6-річна донька впритул наблизилася до вовків. Ті схопили дитину за руку і затягнули дівчинку у вольєр. Дитину доправили до реанімації.

Київ. 2012 рік. Хвіртка вольєра знову виявилася відчиненою. Тигр Тіша кинувся шматувати 54-річного доглядача, який саме прибирав у клітці. Чоловіка в тяжкому стані забрала швидка.

Основна проблема – людський чинник. Доглядальники аж надто звикають до звірів і нехтують правилами безпеки.

Сергій Клочко, зоопсихолог: «Люди теряют контроль над ситуацией и такие вещи бывают. Это дикое животное, которое вынуждено жить рядом с человеком».

А це один із зоопарків на Київщині. Завідувач відділу хижих тварин показує, як кожного дня працює з ними. Ласки лише через сітку. І хоч тигрів Ігор знає добре, поки звірі у вольєрі, до них у гості він не ходить.

Ігор, завідувач відділу хижих тварин, Київщина:
«Всегда животное в одном месте, человек в другом».

Контакт доглядачів із тваринами у звіринцях насправді заохочують. Щоправда це не назвеш дресируванням, як у цирку. Тут людина може спокійно зайти до клітки.

Микола Козирев, дресирувальник вищої категорії Національного цирку України: «Через ласку, любовь, человеческое тепло животное привыкает к человеку, что человек – это такое животное, которое приносит только добро».

У зоопарку ж на територію тварини зась. Натомість із ними вчаться знаходити контакт по-іншому.

Михайло Пінчук, директор зоопарку «12 місяців»:
«Контактное животное значительно проще лечить. И когда начинаются симптомы чего-то и ты можешь подойти вплотную к гепарду и уговорить его, что ты ему поставишь капельницу и тому подобное, это уже практически полдела. К тигру вы не зайдете и никак его не уговорите».

Ось так доглядаєш за твариною, звикаєш до неї і починаєш ставитись як до звичайного кота, гребуєш елементарними правилами безпеки, мовляв, ну що він мені зробить. А це головна помилка. І хоч офіційно статистики не ведуть, усі фахівці як один визнають, у 100% випадків трагедії у зоопарках стаються винятково з вини людини.

Gorod.cn.ua за матеріалами телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: тигр, Менський зоопарк, доглядальник, хижа тварина, «1+1», «ТСН»

Добавить в: