«Які проблеми виникають у маленьких пацієнтів розповів лікар-стоматолог Андрій Шуляк»
Здорові та красиві зуби – мрія кожного. Перша зубна щітка має стати для дитини приємним спогадом, а перший візит до стоматолога — бути цікавим. У якому віці варто знайомити дитину зі стоматологом та які проблеми виникають у маленьких пацієнтів розповів Андрій Шуляк, лікар-стоматолог.
—Поява перших молочних зубів у дитини — це вже привід зробити з нею перший візит до стоматолога, — каже Андрій Васильович.— Лікар ознайомить молодих батьків з правилами гігієни малечі, розповість, як правильно підібрати зубну щітку чи пасту, які допоможуть у догляді за зубами. Цей візит можна назвати екскурсією для малечі, яка буде комфортною і цікавою для маленького пацієнта й пізнавальною для його батьків. Адже лікар проведе огляд без болючих та неприємних втручань. Це дозволить дитині ознайомитись з атмосферою стоматологічного кабінету й не боятися лікаря.
Деякі батьки помилково вважають, що молочні зуби не потрібно лікувати. Нехтування здоров’ям дитини у цьому віці може призвести до багатьох проблем у майбутньому. Неправильний прикус, зміщення зубів, карієс – усе це бере свій початок у юному віці. Молочні зуби формують майбутню щелепу дитини, тож їх занадто рання або пізня втрата може порушити увесь зубний ряд. Аби уникнути проблем, необхідно проводити профілактичний огляд раз на півроку.
—Головне правило дитячої стоматології – зробити все можливе, аби уникнути проблем у майбутньому. Вживання великої кількості солодощів, шкідливої їжі, недостатній або неправильний догляд за ротовою порожниною можуть викликати ряд проблем, — пояснює лікар-стоматолог. — Найпоширенішою хворобою дитячих зубів є запущена форма карієсу, що призводить до відчуття неприємних симптомів. У такому випадку лікарі-стоматологи найчастіше пропонують не зачіпати зуб доти, доки він не болить, адже видалити його не можна, щоб не деформувалася щелепа та прикус.Також часто запитують: «Чому болять молочні зуби, адже в них немає коренів і нервів?». Не всі знають, що в кожного тимчасового зуба є корінь (а в ньому нерви і судини), який починає розсмоктуватися в міру прорізування постійних зубів, що дає можливість молочним зубам випадати здебільшого без допомоги лікаря. А до тих пір при наявності карієсу тимчасові зуби можуть боліти, і для їх лікування може знадобитися анестезія.Тому чим швидше почати лікувати – тим краще. Адже в такому разі методи лікування безболісні.
У багатьох батьків виникає питання: звідки береться карієс? Адже часто трапляється, що батьки обмежують малечу в солодкому, ретельно доглядають за ротовою порожниною, а проблема все одно «наздоганяє» дітей.
—Карієс – поширене захворювання. Дитина народжується зі стерильним вмістом ротової порожнини. Категорично заборонено облизувати соску, пустушку, цілувати дитину в губи, щоб не занести інфекцію. Буває, що після вживання їжі діти можуть лягти спати й не почистити зуби. Продуктом життєдіяльності мікроорганізмів є кислота, яка прикріплюється в зубну бляшку й розчиняє емаль. Їжа, яка застрягає в зубах, залишається, розкладається. Тому мікроби мають що їсти – звідси береться карієс. Окрім цього, розвитку хвороби сприяє характер і режим харчування, вміст фтору у воді, несприятливий генетичний код, ендокринні порушення. Не можна сказати, що якщо дитина не їстиме солодкого чи не питиме солодку газовану воду, то в неї будуть здорові зуби – це комплексний підхід, за яким повинні слідкувати батьки.
Зараз повертають у школи ту практику, коли учні обов’язково повинні раз на рік проходити огляд у лікаря-стоматолога. Городнянська міська лікарня подала заявку на контрактування з НСЗУ по пакету «Стоматологічна допомога дорослим та дітям», за яким буде впроваджено обов’язковий профілактичний огляд учнів загальноосвітніх закладів. Школярі з 1-го по 11-ті класи відвідуватимуть лікаря-стоматолога за графіком, який буде складений та узгоджений з лікарем-стоматологом. Огляд відбуватиметься увстоматологічному кабінеті, який розташований у лікарні.
—На мою думку, така практика потрібна, і вона в майбутньому оправдає себе. Профілактичний огляд школярів проводитиметься безкоштовною, — розповідає Юрій Коробко, медичний директор Городнянської міської лікарні. — Школяр також зможе звернутися до лікаря-стоматолога в разі потреби лікування зубів, яке буде як платним, так і безкоштовним. Яке саме обрати лікування— вирішуватимуть батьки.
Джерело: газета "Новини Городнянщини"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: стоматолог, Шуляк