Місячник безпечного використання газу в побуті
В цьому гуртожитку, як і в будь-якому іншому будинку, внутрішні газові мережі потребують регулярного технічного обслуговування. Тільки це може гарантувати їх безпеку. Щоб привернути увагу споживачів, компанія «Чернігівгаз» проводить місячник безпечного використання газу в побуті. Він збігається із закінченням опалювального сезону. І саме це вдалий час провести технічне обслуговування, яке передбачає перевірку стану мереж та приладів.
Віталій Ленько, начальник відділу технічного обслуговування АТ «Чернігівгаз»: «Техническое обслуживание – это комплекс работ, в которые входит ремонт газового оборудования, проверка на герметичность, испытание систем давления и газового оборудования, техническое состояние».
Втім, якщо за загальні розподільні мережі відповідає оператор ГРМ, то за стан внутрішньобудинкових мереж самі власники або орендарі приватних будинків і квартир, та обслуговуючі компанії, ОСББ чи ЖЕКи. Це мережі, які проходять по фасаду будинку, в під’їздах, в середині квартир. Послугу з їх технічного обслуговування потрібно замовляти мінімум раз на 3 роки. До встановленого НКРЕКП тарифу на розподіл газу вона не входить, а вартість залежатиме від переліку газового обладнання.
Комендантка гуртожитку каже, цьогоріч вже провели перевірку задля безпеки всіх його мешканців.
За рекомендацією працівників газової компанії провели заміну старого обладнання.
У виконавця технічного обслуговування внутрішніх газових мереж мають бути дозволи на проведення таких робіт та спеціалізований персонал.
Власники приватних будинків та квартир також можуть самостійно укласти угоду на технічне обслуговування.
У 2020 році аварійні бригади «Чернігівгазу» виїздили на виклики 17,5 тисяч разів. Майже половина з цих викликів – 8,5 тисяч – були пов’язані з запахом газу в приміщеннях, де встановлені газові прилади, та в під’їздах. Всі вони реєструються на внутрішньобудинкових мережах, які не обслуговуються і через них мешканці можуть залишитися без газу в найнезручніший момент, в тому числі під час опалювального сезону. Уникнути їх можна, за умови проведення регулярного технічного обслуговування.
Потрібно проводити обслуговування мереж і в нових будинках, адже не залежно від віку, на них впливають також зовнішні фактори: погодні умови, можуть бути якісь сторонні пошкодження чи неправильне використання. І чим довше мережі і прилади перебували без обслуговування, тим складніше потім привести їх у справний стан. А в разі витоку на одному з вузлів мережі, подача газу припиняється всьому будинку, тому краще таким ситуаціям запобігати, потурбувавшись про власний комфорт, а головне – про безпеку.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: газ, технічне обслуговування, безпека, «Дитинець»