Коли в мікрорайоні Бобровиця розпочнуть будівництво школи-садочка?
Проєкт нової школи-садочка у мікрорайоні Бобровиця у Чернігові, яку планують збудувати на місці колишньої загальноосвітньої школи №23 уже готовий. Його експертиза через певні технічні проблеми затрималась, але наразі це питання уже вирішено.
В’ячеслав Почеп, начальник управління капітального будівництва ЧМР: «Проект розроблений. Отриманий позитивний висновок. Він мав досить такі великі пригоди, тому що підрядник, згідно договору, який між нами існує, повинен був пройти експертизу, а ми потім повинні були відшкодувати кошти за цю експертизу. У нього був договір на експертизу проекту в Державній експертизі філії, яка знаходиться в Чернігові. Проект пройшов експертизу, отримав зауваження. Ці всі зауваження були відпрацьовані. Але на той час, коли потрібно було ці зауваження знімати і доводити спроможність проекту, філія перестала існувати. Проектною організацією було прийнято рішення віддати експертизу місцевій експертній організації «СіверЕксперт», Маляренко Олександр Іванович. Вони пройшли експертизу, отримали позитивний висновок».
Попередній проект передбачає, що у школі-садочку буде 4 дитячі групи та чотири класи для початкової школи. Вона матиме адміністративну частину, кухню, їдальню та пральню. На території також розташують сучасні спортивні та дитячі майданчики. Це досить дорогий проект і його будуть реалізовувати у кілька етапів. Власним коштом зробити це буде нереально, вважає В`ячеслав Почеп. У 2021 році після проведення тендеру, роботи стартують. У міському бюджеті на це передбачено 8,5 мільйонів гривень.
В’ячеслав Почеп, начальник управління капітального будівництва ЧМР: «Попередній кошторис, який на сьогоднішній день захищений в експертизі, це 400 млн. 239 тис. грн. Загалом близько 258 млн. грн. це - будівельно-монтажні роботи самого садочку, 58 млн. – додаткове обладнання, яку купується в садочок і школу, близько 80 – додаткові витрати. Навряд чи ми зможемо за 1-2 роки збудувати цей садочок, тому в проектній документації передбачені інфляційні витрати. Ми проведемо закупівлю. Буде визначений переможець. І надалі будемо намагатися разом з міським головою та міською радою якимось чином пропонувати обласному бюджету прийняти участь в будівництві, тому що міський бюджет не витримає такого навантаження, це 100%».
Нагадаємо, колишня школа №23 була збудована у 1929 році. Вона не відповідала санітарно-технічним нормам та сучасним вимогам. Була дуже стара і зношена. Спортзал стояв окремо, туалети знаходилися на вулиці. Тоді в школі навчалося близько 220 дітей. Після її закриття учнів перевели до школи №16. Старі будівлі знесли і розпочали підготовку проектної документації.
Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.