Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чернігівці зможуть зрозуміти, як створювали врятовані міські мозаїки

Чернігівці зможуть зрозуміти, як створювали врятовані міські мозаїки

Проєкту «Чернігів монументалізм» вже понад рік. За цей час його учасники встигли врятувати чимало об´єктів, що становлять неабияку культурну цінність. Найпершим стала мозаїка Євгена Павлова «Материнство», що зараз зберігається в обласному художньому музеї. Не менш значущим є панно Галини Севрук.



«Треба вивчати це мистецтво, дуже швидко реагувати на те, що відбувається зараз. Ми бачимо в багатьох містах України, що зараз цей процес дуже на часі. Багато зацікавлених дослідників, художників, архітекторів, мистецтвознавців, офіційних структур. Також ми знаємо, що міністр культури в цьому процесі не є стороннім споглядачем»,- Олена Загребіна, автор ідеї, куратор проєкту «Чернігів монументалізм».

Разом із Художнім музеєм «Чернігів монументалізм» планує реалізувати проєкт і показати врятоване мистецтво чернігівцям. У межах проєкту фахівці покажуть парадигму його розвитку та створять дискусійну й освітню платформи.

«Тому що через певний час теперішні діти розумітимуть, що це мистецтво не створювалося просто з нічого і не є суто радянською спадщиною. Тому в цьому проєкті ми організуємо також і майстер-класи, на яких діти і дорослі побачать, як створювалися ці об´єкти. Коли ми бачимо вітражі чи мозаїки, ми не розуміємо, як вони створені. І коли ми спробуємо хоча б камінці поперекладати, то буде вже інше відчуття. Людина сама переживе момент, як це робиться»,- Олена Загребіна, автор ідеї, куратор проєкту «Чернігів монументалізм».

За словами Олени Загребіної, зараз є чимало об´єктів монументального мистецтва на Чернігівщині, які учасники «Чернігів монументалізм» планують вивчати.

«А якщо повернутися до Чернігова, то це мозаїки Павлова, які залишились у Чернігові, а також мозаїка на «П´ятницькому» – це мозаїчне панно декоративне, яке неодмінно треба зберегти. Я сподіваюся, що до цього фестивалю ми зможемо презентувати та показати ескізи цього панно. Це для нас відкриття мистецьке і воно має масштаб всеукраїнський»,- Олена Загребіна, автор ідеї, куратор проєкту «Чернігів монументалізм».

Учасники «Чернігів монументалізм» кажуть, що частина мозаїк у міському просторі наразі закрита, тому над цим питанням вони також працюватимуть.

Сюжет: Cheline TV

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: мозаїка, Чернігів монументалізм, Олена Загребіна, Cheline TV

Добавить в: