Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Реформа освіти: які школи Чернігова не набиратимуть перші класи, а які - 10-ті?

Реформа освіти: які школи Чернігова не набиратимуть перші класи, а які - 10-ті?

З нового навчального року стартує новий етап реформування загальної середньої освіти. Замість загальноосвітніх будуть школи початкової освіти, гімназії та ліцеї. Про це повідомив начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура. Щодо впровадження реформи по області, Микола Конопацький, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації сказав, що це буде залежати від того, чи прийме Верховна рада Проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення конституційного права громадян України на здобуття повної загальної середньої освіти.



Згідно з повідомленням Василя Білогури, Закон передбачає три рівні здобуття повної загальної середньої освіти: початкова освіта, базова середня (гімназії) та профільна середня освіта (ліцеї).

Ця структура має вибудуватись до 1 вересня 2024 року. До того буде перехідний етап, який уже стартував.

Гімназії

У гімназіях навчатимуться учні середньої ланки - 5-9 класи. У складі гімназії може бути і школа початкової освіти (1-4 класи). Поступово ці школи припинятимуть набір до 10-х класів. У Чернігові цей процес відбуватиметься упродовж 2021-2023 років:

  • У 2021 році набір старшокласників припинять школи №: 4, 5, 6, 7, 9, 13, 17, 20, 27, 30, 33.
  • У 2022-му: 14, 16, 18, 19, 21, 29, 34, 35.
  • У 2023-му: 2, 3, 11, 24, 28, 31, 32.

Ліцеї



У ліцеях навчатимуться учні 10-11-их класу. Класи ділитимуться на профілі: фізико-математичний, українська й іноземна філологія, хіміко-біологічний та інші.

Їх кількість збільшиться удвічі в порівнянні з тією кількістю, яка є зараз - буде по 17 десятих та 16 одинадцятих класів.

У Чернігові їх створять на базі шкіл:
  • 1;
  • 12;
  • 15;
  • 22.

Уже з 1 вересня 2021 року ці заклади не набиратимуть перші класи. Натомість, діти, що вже розпочали там навчання, зможуть його і закінчити. А в школах поблизу відкриють додаткові перші класи.



Обирати до вступу можна буде будь-який ліцей, незалежно від того, де він знаходиться.

Альтернатива ліцеям - заклади професійної, професійно-технічної освіти, спеціальзовані заклади (культурно-мистецького спрямування та ін.). Йти навчатися туди можна після 9-го класу.

Як сказав Микола Конопацький, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації, про налагодження відповідної структури в школах області можна буде говорити тільки після 10 лютого. Тоді Верховна рада розглядатиме законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення конституційного права громадян України на здобуття повної загальної середньої освіти. За словами Конопацького, це також залежить від формування територіальної громад.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: реформа освіти, Василь Білогура, Микола Конопацький

Добавить в: