«Політична криза є у когось, хто пише про цю кризу», – облрада про зірвані сесії і участь у цьому ОДА
Керівництво Чернігівської обласної ради оприлюднило свою заяву щодо двох зірваних депутатами політичних сил меншості сесій, які орієнтуються на голову ОДА і водночас декларують свою опозиційність до Президента і Уряду, а також поведінку у цій ситуації самої очільниці облдержадміністрації.
Представляючи інтереси 5 партій, а це «Наш край», «Європейська солідарність», «Опозиційна платформа – За життя», «Батьківщина» та «За майбутнє», які намагалися завадити провести установчу і повністю проігнорували наступні засідання, Анна Коваленко заявила про так звану політичну кризу і про нібито усунення цих же депутатів від прийняття рішень.
З цього приводу 5 січня голова облради та її заступники у форматі прес-конференції зустрілися з представниками ЗМІ, аби публічно відповісти на актуальні запитання.
Олена Дмитренко, голова Чернігівської обласної ради: «Не треба кризу створювати для того, щоб потім з неї виходити. Давайте почнемо з цього. 3 грудня відбулася сесія обласної ради, на якій було обрано керівництво облради. Ви бачили, що частина депутатів покинула залу. Зараз у листі пишеться про те, що депутатам не дають можливості себе реалізувати. Чекайте, депутати самі прийняли рішення – чи самі, чи під тиском своїх партійних босів – покинути сесійну залу. Хто їх обмежував в їхньому праві голосувати і приймати рішення? Ніхто. Це був їхній вибір».
При скликанні ж другої сесії, на яку виносилися галузеві програми подані ОДА, а також бюджет на 2021 рік, представники опозиції взагалі не з’явилися або відмовилися реєструватися. Кілька депутатів більшості захворіли, відтак, кворуму не було.
Дмитро Блауш, заступник голови Чернігівської обласної ради: «Навіть якщо більшості було б і 40 депутатів, чи могли б захворіти, теоретично, 10 чоловік з тих 40. Так, могли. Тому говорити про те, що є криза… Криза є у когось, хто пише про кризу. В обласній раді ніякої кризи немає. І я думаю, що після свят ми ще раз доведемо, що більшість є, і вона проголосує і за бюджет, і за відповідні програми. Хоча робота над голосуванням за бюджетами програми має бути виконана тим, хто їх розробляв. А це обласна державна адміністрація».
Крім того, на останній сесії не було самої керівниці ОДА Анни Коваленко. Не з’являвся і її радник – депутат від «Слуги народу» Олександр Левицький, якого на установчій сесії також планували висувати на голову обласної ради.
Тепер же обласна адміністрація пропонує своє посередництво для діалогу і організовує напередодні зустріч, яка фактично є лише імітацією, зазначають в облраді.
Дмитро Блауш, заступник голови Чернігівської обласної ради: «На мою щиру думку, вчорашня зустріч – це була не зустріч заради діалогу, а зустріч заради імітації цього діалогу. Тобто все говорить про наміри. Навіть з тієї групи депутатів меншості, я знаю, що деякі люди на даний час перебувають за кордоном. Тому це теж дивне питання, якщо ви запрошуєте всіх до діалогу, чому саме на 4 число, коли більшість людей на відпочинках, на святах. От і все».
Олена Дмитренко, голова Чернігівської обласної ради: «Ми отримали заяву 31 числа. У людей уже були сплановані всі вихідні дні. Тому, апріорі, зібратися так швидко неможливо».
Як наголосило керівництво обласної ради, фракції більшості завжди відкриті і готові до діалогу та йти на розумний компроміс. Однак, робити це треба в законному полі.
Олена Дмитренко, голова Чернігівської обласної ради: «Чітко законом передбачені функції обласної адміністрації, ви знаєте, що це гілка виконавчої влади, і обласної ради, тобто органів місцевого самоврядування. Ці функції абсолютно не перетинаються. Я не можу зібрати керівників департаменту обласної адміністрації і проводити з ними наради. Правильно? Тому що це не мої функції і не мої повноваження. Відповідно, таке саме має бути відношення і у голови обласної адміністрації. Площина для депутатських перемовин – це обласна рада, сесія обласної ради, комісії, президії. Якщо ми будемо чітко розуміти, хто за що відповідає, тоді у нас буде нормальний результат».
Дмитро Блауш, заступник голови Чернігівської обласної ради: «Я додам до підсумку Олени Борисівни таку основну тезу, думаю, для журналістів це буде правильно. У нас депутати обласної ради, а не депутати обласної державної адміністрації».
Відповідно до Закону «Про статус депутатів місцевих рад» вони зобов’язані брати участь у засіданнях і у прийнятті рішень, працювати на благо області, її жителів та захисту інтересів своїх виборців. Нині ж ці основні функції представниками 5 політичних сил меншості не виконуються, і в плив на це має зокрема і очільниця виконавчої гілки влади. Тому, якщо доведеться, в облраді готові висловити Анні Коваленко про недовіру.
Дмитро Блауш, заступник голови Чернігівської обласної ради: «Якщо доведеться, то ми готові взяти на себе таку політичну відповідальність. Заради того, щоб наша область зажила повноцінним життям. Заради того, щоб обласна державна адміністрація займалась не політикою, а розвитком економіки регіонів, чим вона й має займатися. Тому що, коли хтось хоче займатися політикою, треба було йти на вибори, ставати депутатами, сідати в зал і ставати політичним гравцем. От і все».
Склад обласної ради сформовано. І навіть, якщо зміниться їх керівництво чи керівництво ОДА, обидва органи мають спільно працювати для нормального життя і розвитку регіону. І пріоритетом тут має бути особиста відповідальність перед людьми та законом, а не політичні ігри.
Олена Дмитренко, голова Чернігівської обласної ради: «Зараз уже є частина депутатів, які обурені рішенням своїх керівників фракцій за те, що їм не дозволяють по-суті голосувати. Є поняття партійної дисципліни, але є і поняття відповідальності. Я думаю, у частини депутатів поняття відповідальності перед виборцями все-таки переможе. Вони будуть голосувати разом з нами за те, що необхідно для області».
Дмитро Блауш, заступник голови Чернігівської обласної ради: «Ми публічно звертаємось до кожної політичної сили, до кожного депутата, приходьте, обласна рада 24/7 готова до здорового глузду і до здорового діалогу. Я відповідаю за себе, думаю, що мене підтримають і колеги, і наші політичні сили, будь-які здорові ініціативи, які будуть вести до того, щоб обласна рада була не статистом, а дійсно органом, який може впливати на якісь правильні процеси, потрібні для життєдіяльності нашої області, ми будемо підтримувати. Це я також кажу публічно».
На засіданні також повідомили, що втретє скликати сесію, на якій мають розглянути і програми, і кошторис вже на поточний рік, планують після різдвяних свят. Тому сподіваються, що депутати поставляться до своїх обов’язків більш свідомо.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.