Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Як вберегтися від падіння в ожеледицю?

Як вберегтися від падіння в ожеледицю?

Любов Дуля у понеділок, 14 грудня, потрапила до травмпункту. Не підводиться на ноги. Жінка підслизнулася і впала дорогою на зупинку.

Любов Дуля, травмувала ногу: «Я не встигла до зупинки дійти навіть. Тільки перейшла світлофор і відразу впала. І вже 9:20, а я лежу, стільки народу. На ногу ступити не можу. А що травмувала, сама не знаю».



Жінка на каталці пролежала у черзі до лікаря більше 4 годин. Потік людей до травматолога не припиняється. Під кабінетом чекає на прийом 45 пацієнтів.

Ольга Коньок, травмувала руку:
«Не знаю, чи забій у мене, чи перелом. Я ось тільки піду до лікаря. Коли переходила вулицю, я просто впала. Сподіваюся, що не дуже серйозно. Але це жах. І цей жах відбувається вже декілька днів. Якісь заходи влада вже мала б прийняти».

Травматологічне відділення міської лікарні №2 заповнене майже повністю. За вихідні до травмпункту звернулося 200 людей, 20 – госпіталізували.

Богдан Рожило, завідувач травматологічного відділення: «Люди з переломами. А для того, щоб прийняти одну людину з переломом, треба зробити знімок, подивитися, загіпсувати, а потім ще зробити контрольний знімок. Тобто по тривалості це десь близько 40 хвилин на кожного пацієнта. Якщо треба усувати якісь вивихи або робити репозицію, то більше години на одного пацієнта. Тобто працюють одночасно декілька лікарів і сестер».

Всі травми через ожеледицю, каже завідувач травматологічного відділення Богдан Рожило.

Щоб не було слизько, дорогу до свого спортивного клубу посипає Сергій Петрикей. Так чоловік робить щодня. Тут діти навчаються рукопашному бою. Перше, що тренер має пояснити, як мінімізувати травми під час падіння. В ожеледицю таке вміння знадобиться не лише спортсменам.

Сергій Петрикей, керівник спортивного клубу «Рукопашний бій»: «Коли ожеледиця, ні в якому разі не треба ходити, сховавши руки в кармани. А так робить багато людей. А коли руки в кишенях і ми падаємо, то частіше за все травмуємо голову. А це саме страшне. Також не ходити на прямих ногах. Завжди треба колінні суглоби трошки тримати як пружинки, амортизувати. Щоб, якщо ви десь підслизнулися, щоб ви змогли замортизувати. Якщо ви вже почали падати, то краще зробити це легенько. Основні поради: падіння робиться не плашмя, не виставляти кінцівки, не виставляти лікті, і саме головне – голова повинна бути прижата до грудей. Коли ми падаємо вперед, то ми перш за все намагаємося загасити падіння м’якими частинами, не на лікті, не на руки. І також тримаємо голову, щоб ми не вдарилися лобом».

Gorod.cn.ua за матеріалами сюжету UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: травматологія, ожеледиця, Богдан Рожило, поради, Сергій Петрикей, UA: Чернігів

Добавить в: