Як організували навчання в карантинних умовах у Менській музичній школі
У період карантину закладам освіти не легко. Доводиться пристосовуватися до нових умов праці та організовувати навчальний процес відповідно до всіх вимог та норм. Незважаючи на велику кількість хворих на коронавірус, освітяни Менської ОТГ – на очній формі. Працюють, дотримуючись усіх протиепідемічних заходів.
На заняттях дотримаються соціальної дистанції
У кожній групі – не більш ніж шість учнів
У Менській музичній школі обрали змішану форму навчання. За словами директорки Антоніни Бурмаки, заняття відбуваються за розкладом. Якщо батьки згодні, то приводять дитину на урок. Хочуть дистанційно – можна й так: викладачі працюють по відеозв’язку. За весь карантинний період вже навчилися, мають напрацювання.
У музичній школі навчаються не тільки меняни, а й діти з сусідніх сіл. Їм доводиться займатися віддалено: за допомогою телефонів, планшетів тощо
– Меншенькі та ті, що готуються до вступу, відвідують заняття очно. Я в масці, діти обов’язково дотримуються соціальної дистанції. Групи поділені – максимально в класі шість учнів. Тиждень одні ходять, тиждень – інші, – ділиться викладачка школи Оксана Шаповалова. – У старших вже є практичні навички, тому отримують завдання та працюють самостійно.
Дітям із сіл займатися проблематично
Більшість занять має індивідуальну форму. Здебільшого це гра на фортепіано. Викладачка музики Ірина Яценко теж поділилася своїми думками щодо змін у навчальному процесі:
– Проводжу уроки й дистанційно, й очно. Із одним учнем легше дотримуватися всіх санітарних норм. Соціальна дистанція, оброблення рук та поверхонь антисептичними засобами – те, з чого починається кожне заняття. А більше майже нічого не змінилося.
А от із тими, хто не має змоги відвідувати індивідуальні уроки в школі, займатися важче.
Ірина Яценко проводить тільки індивідуальні уроки. Очно це робити легше
– Дистанційно складно. Вмикаємо відео, показуємо руки, пояснюючи, як грати. Та все одно для отримання практичних навичок, звичайно, краще живого спілкування нічого не може бути, – каже Ірина Миколаївна. – У багатьох дітей швидкість мобільного інтернету не дозволяє нормально проводити урок. Є й такі, хто поки що не має сучасного телефону: збираються купувати.
Батькам на заняттях не можна бути присутніми, ба навіть в саме приміщення школи не слід заходити: такі правила. Та вони до цього ставляться з розумінням. Головне, що в дітей є можливість і надалі продовжувати вчитися музики.
Самі ж учні радіють тому, що повернулися до улюблених занять, хоч і проводять їх у дещо іншій формі.
Лілія Сьомка, Сусіди.City
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: музична школа, Менська ОТГ, Ірина Яценко