Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Збитки на сотні тисяч: у фермерів з Ічнянщини посохли сосни, які вони ростили на продаж

Збитки на сотні тисяч: у фермерів з Ічнянщини посохли сосни, які вони ростили на продаж

Сім років вирощував сосни, щоб продати їх під Новий рік, і всі вони почали обсипатися після того, як поле по сусідству обробили отрутохімікатами. Фермер з Ічнянщини Микола Білик нарахував збитків на сотні тисяч гривень.



Володимир Буряк почав вирощувати сосни на продаж 20 років тому, першим в Ічнянському районі. На ділянці поблизу села Бурімка ростуть 7-річні дерева.

«Підійшов період вирізки сосни на реалізацію. Але сталося те, що сталося. Ми виявили, що вона вся спалена. Моя праця була даремною. 7 років нанівець».

Чоловік каже, втратив близько 3 тисяч дерев. Суми збитків поки не рахував.

«Я вже не дочекаюсь, мабуть, наступного збору ялинки. А так як душа лежить до цього, думаю, ще допоможу посадити моїм дітям», - каже Володимир Буряк.

Почали всихати сосни і в Миколи Білика. Його ділянка розташована біля села Киколи. 7 вересня літак над сусіднім полем бачили місцеві жителі і сфотографували його. Землі належать сільськогосподарському підприємству «Інтер». Там ріс соняшник. Микола Білик припускає, обробляли рослину, щоб та швидше висохла. Натомість, за тиждень почали всихати сосни.

«Сторона сосни, та, що дивиться в сторону поля «Інтера» – це пожовтіла хвоя, вона має нетоварний вигляд. Тильна сторона, на неї потрапило менше гербіциду, вона має зелений колір», - показує Микола Білик.

Таких дерев на ділянці Миколи – 3 тисячі. Кожне щонайменше коштує 120-130 гривень. Навіть якщо продавати їх за зниженою ціною, по 100 гривень, – це 300 тисяч гривень збитків, розповідає чоловік.

Вони запропонували як вихід із ситуації, щоб СТОВ «Інтер» або авіакомпанія викупила зіпсований товар. За словами Миколи, спочатку директор підприємства Михайло Бондар сказав, що вони відшкодують збитки. Потім – просив почекати, згодом же – відмовився від компенсації.

Найбільше чоловіка обурило те, що «Інтер» нікого не повідомив про обробку.

«Найбільше кричуще порушення – те, що не повідомлено місцеве населення за 3 дні до початку авіаробіт про точний час, місце, препарат, концентрацію, не виставлені знаки. Якби ми знали точний час і місце, наша сім’я прийшла б до земельної ділянки і вживу захищала своє поле».

Поруч із ділянкою Миколи – територія Ічнянського національного природного парку. Тут сосни теж почали всихати. Член робочої групи у заповідній справі комітету екополітики Верховної ради України Сергій Гладкевич каже, невідомо, чи виживуть ці дерева і як це взагалі відобразиться на екосистемі.

У середині листопада екологічна інспекція перевірила національний парк. Зараз триває перевірка в поліції.

«Доказової бази, що цей обробіток дійсно проводився, – фото, відеофіксацію, звернення до поліції, якісь заяви – цього у ході перевірки ніхто не надав. Пройшло 2 місяці. Ми розуміємо, що ці дерева могли пожовкнути з якихось інших причин. Тому встановити і пов’язати цей факт з обробітком на час перевірки інспектори не змогли», – сказав старший державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції в області Олег Федоренко.

Кінцеві бенефіціарні власники підприємства «Інтер» - екс-голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч і міський голова Чернігова Владислав Атрошенко.

Директор Михайло Бондар сказав Суспільному, що ніякого відношення до ситуації з соснами компанія не має. Вони не обробляли своїх полів з літака, а компенсації підприємцям вони виплачувати не будуть.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: СТОВ «Інтер», сосни, Ічнянщина, Микола Білик, Володимир Буряк, UA: Чернігів

Добавить в: