Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Альтернатива в’язниці: як у Чернігові засуджені «здобувають» волю

Альтернатива в’язниці: як у Чернігові засуджені «здобувають» волю

Ключик до сердець людей, які вибрали хибний шлях. Недарма символом української пробації є цей інструмент для відкривання дверей.



«Надати другий шанс особі, яка опинилася в конфлікті з законом», – Юлія Василенко, начальник Новозаводського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області.

«Робота дуже цікава і відповідальна, оскільки ми працюємо з життями людей, з їхніми долями. Ми намагаємося їм допомогти завжди. Завжди переживаємо за них», – Наталія Рубаненко, інспектор Новозаводського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області.

Основною відмінністю пробації в системі покарань за злочини, є непоміщення засудженого в місця позбавлення волі.

«Це виконання покарань, не пов’язаних із позбавленням волі. Таких як громадські роботи, виправні роботи, позбавлення права займати певні посади та займатися певною діяльністю. Це здійснення нагляду за особами, які звільнені від виконання покарання з випробуванням, тобто умовно засуджені», – Юлія Василенко, начальник Новозаводського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області.

Другий шанс на вільне життя дає саме цей орган. Саме вони радять суду щодо того, чи можливо перевиховати правопорушника на волі. Право змінитися мають не всі, лише засуджені за нетяжкі злочини.

«Здебільшого це майнові злочини. Це крадіжки. Є шахрайство. Є злочини, які вчинені через необережність, це ДТП. Це злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотичних речовин», – Юлія Василенко, начальник Новозаводського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області.

Працівники служби пробації в Чернігові – це насамперед фахові психологи та комунікатори, саме вони мають побачити бажання засудженого змінитися, мотивувати його, дати поради в житті, підтримати, стати наставником. Тому підопічні часто шлють їм на знак вдячності такі теплі відео.

«Привіт служба пробації. В мене все чітко. Одужую. Спасибі. Пробації передаю привіт. Наталії передаю привіт».

А каяття засудженого за хибний вчинок є першою ластівкою, що людина змінилася на краще.

«Не подумавши вчинив злочин і попався».

«Коли мені суд дав умовний строк… і завдяки центру пробації … співробітники центру пробації мені пояснюють… завдяки їм я вже не займаюся кримінальними справами».

Сьогодні в місті Чернігові в «Центрі пробації» перебувають на обліку приблизно 500 осіб. Людей, які «зривалися» з пробації і знову вчиняли правопорушення, за словами працівників служби, дуже мало. Так, торік це була лише одна особа.

Сюжет: Cheline TV

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: служба пробації, засуджені, ув’язнені, Cheline TV

Добавить в: