Чим відмити руки?

Ягоди, грибочки, молода картопелька, зелені волоські горіхи — все свіженьке, смачненьке. Один мінус — коли збираєш, а потім чистиш — брудняться руки.



Чорниця, шовковиця, смородина, ожина, лохина (голубика), вишня, полуниця, малина теж бруднять руки. У рукавичках, навіть найтонших, збирати всю цю смакоту незручно. А коли голіруч, сік ягід в'їдається у шкіру. Фіолетові або червоні пальці й долоні миєш-миєш і з милом, і з засобом для миття посуду, треш содою, а толку мало. Треба підбирати щось кисленьке.

Одразу в саду (на городі) потріть руки щавлем чи ягодами порічок, добренько їх роздавіть, щоб виступив сік. Ще можна розтерти в руках листя картоплі, помідорів. В домашніх умовах для чистки беріть лимон. Розріжте і потріть скибочкою найбільш забруднені місця. Або розчиненою у воді лимонною кислотою. Після чого ретельно вимийте руки з милом. Недолік цього способу — кислота щипає! Можна взяти ватку, змочити її перекисом водню і відтирати руки. Трохи довше, ніж кислотами, але дієво і не так щипає. Таблетки аскорбінової чи ацетилсаліцилової кислоти розчинити у воді, нанести на губку і шатирити плями. Аби дістати чорноту з-під нігтів, стару зубну щітку намилити і чистити.

Значно складніше придумати, як відчистити руки від горіхів. Можна щодня робити теплі мильні ванночки для пальців і зчищати верхній шар шкіри пемзою.

Від грибів, особливо маслюків, перший натуральний засіб для чистки — пісок. Вийшли з лісу, кожен пальчик обтерли. Відчуття не дуже приємні, зате допомагає. Потім вже вимити. Аби легше відмивалося, перед тим, як йти до лісу, намильте господарським милом руки і дайте їм висохти. Як і у випадку з ягодами, для відбілювання підійдуть лимонний сік та кислота. Спробуйте також потерти кашкою з харчової соди, погашеної оцтом. Можна спробувати олію. Хвилин на десять змастити нею руки. Або скористатися хімією — рідиною для зняття лаку або засобами для очистки рук автомобілістів. Вони відчищають
шкіру від машинного масла і змазок, впораються й зі слідами грибів.

Молода картопелька з кропом та сметаною — ням-ням. Та доки нашкребеш каструльку, пальці темнішають. Візьміть пакет, насипте туди крупну сіль, покидайте картоплю, зав’яжіть і помніть, аби лушпиння позлізало. Можна покласти у друшляк, опустити бульбу в гарячу воду на хвилину, а потім в крижану (в холодну вкиньте ще льоду). Шкірка відійде, дочистити легше.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №29 (1783), 16 липня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ягоди, гриби, брудні руки, поради, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в: