Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » В день пам'яті жертв депортації у Чернігові підняли прапор кримськотатарського народу

В день пам'яті жертв депортації у Чернігові підняли прапор кримськотатарського народу

18 травня День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. У 76 роковини від часу депортації кримських татар з їхньої історичної батьківщини Чернігів приєднався до всеукраїнської акції вшанування пам’яті жертв цієї трагедії.



У акції взяли участь представниці організації «Кримська громада». Після анексії півострова 97 сімей військовослужбовців, що служили в Криму переїхали до Чернігова.

Світлана Кузіна, голова ГО «Кримська громада»: «Події ці для нас стали настільки трагічними і зрозумілими після того, як в 2014 році Російська Федерація окупувала наш Крим. І людям, які були незгодні з її режимом, так само потрібно було виїжджати за кордони Криму, на материкову частину України».

За інформацією українського інституту Національної пам’яті, депортованим давалося на збори від кількох хвилин до півгодини. Дозволялося брати з собою особисті речі, посуд, побутовий інвентар та провізію в розрахунку до 500 кг на родину. У реальності ж вдавалося зібрати в середньому 20-30 кг речей та продуктів. Абсолютна більшість майна залишалася і була конфіскована.

Світлана Кузіна, голова ГО «Кримська громада»: «Після того, як ми виїхали і зрозуміли всю ту біль, тяжби і жахіття, які відбувалися. Ми відчули це на собі. Тому з того року ми почали кожного року збиратися своєю організацією і вшановуємо пам’ять всіх загиблих людей під час депортації тоді і загиблих людей вже зараз в сучасному часі».

Протягом двох днів з 18-20 травня 1944 року з півострова було виселено понад 180 тисяч осіб. Для їх перевезення було використано 67 ешелонів. Кримських татар вивозили машинами до залізничних станцій Бахчисарая, Джанкоя та Сімферополя, звідки ешелонами відправляли на Схід.

Світлана Кузіна, голова ГО «Кримська громада»: «Чому відбулася депортація в 1944 році? Тому що татари не були тоді згодні з червоним терором. І для того, щоб зламати дух, аби якось вибити звідти незгодних, вони і зробили цю депортацію. Те саме відбувається зараз. Хто не виїхав – сидіть по тюрмах, хто не згодний. Хто виїхав – встиг».

З часу проголошення незалежності Україна взяла на себе повну відповідальність за долю всіх своїх громадян, включно з тими, що повертаються на її територію з місць депортації.

У березні 2014 року Верховна рада прийняла постанову, якою визнала кримських татар корінним народом України та гарантувала їхнє право на самовизначення в складі України.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: кримські татари, жертви геноциду, вшанування, «Дитинець»

Добавить в: