Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові вперше зробили комбіновану операцію на серці й легенях

У Чернігові вперше зробили комбіновану операцію на серці й легенях

Вперше у Чернігові хірурги провели комбіновану операцію пацієнту на серці і легенях заразом. У чоловіка спочатку стався інфаркт, він потребував шунтування коронарних артерій. Під час обстеження у нього виявили злоякісну пухлину в легенях. Пацієнт потрапив у замкнене коло: онкологи не наважувалися оперувати його через інфаркт, кардіологи – через онкологію. Вихід був один – оперувати по черзі, через один розріз, щоб мінімізувати травмування пацієнта. Операцію провели 1 травня кардіохірурги другої міської лікарні та торакальні хірурги обласної лікарні. Нашим журналістам вдалося поспілкуватися з пацієнтом.



Володимир Журба, пацієнт з інфарктом та злоякісною пухлиною, каже: "Реакція була шокова, про жінку я мовчу, без коментарів".

У такому стані 54-річний Володимир Журба із Бахмача розпочав боротьбу із двома хворобами. Чоловік працює будівельником. У квітні у нього стався інфаркт міокарда. Володимир потребував невідкладного шунтування коронарних артерій. Під час обстеження в районній лікарні у чоловіка виявили ще й пухлину в легенях на початковій стадії.

"Говорили, що шанси є, треба за ці шанси хвататися. Поспілкувався з лікарями, дружиною – вирішили все одним махом зробити", - розповідає чоловік.

Тоді вперше на Чернігівщині лікарі наважилися на складну та унікальну комбіновану операцію – відразу на двох різних органах. До операції пацієнта спочатку готували онкоспеціалісти.

Олег Лузан, завідувач відділення торакальної хірургії Чернігівської обласної лікарні,
каже: "У судини, які йшли до пухлини, був введений хіміопрепарат, ми наситили пухлину і обмежили плин крові, після чого хворий був переведений до кардіохірургічного відділення".

Операцію проводили 1 травня на базі кардіохірургічного відділення Другої міської лікарні. Спочатку працювала бригада кардіохірургів.

"Шунтування коронарних артерій і резекцію долі правої легені – це ми зробили одномоментно.Світовий є досвід проведення таких операцій, ми вирішили, що для пацієнта буде краще робити таким шляхом", - розповідає Ігор Венгер, завідувач кардіохірургічного відділення Другої чернігівської міської лікарні.

Робота кардіохірургів тривала близько трьох годин. Чоловікові пересадили його ж власну вену, яка обхідним шляхом забезпечила живлення пошкодженої внаслідок інфаркту ділянки серця. Потім до роботи приступила бригада торакальних хірургів. Додаткових розрізів не робили.

"Трохи було не звично з точки зору архітектоніки, розташування коренів легені, але технічно це все можна виконати", - каже Олег Лузан, завідувач відділення торакальної хірургії Чернігівської обласної лікарні.

Загалом операція тривала близько п’яти годин і пройшла без ускладнень.

"Це знімок пацієнта вчорашній, бачите, зменшена права легеня, піднялась діафрагма, ось дренаж стоїть".

Олег Лузан розповідає, втрата цієї частини легені суттєво не вплине на спосіб життя чоловіка. Зараз Володимира перевели із реанімації до палати у кардіохірургічному відділенні. Почувається він добре, самостійно ходить на процедури. Сам пацієнт розповідає:

"Питають, питають: "Як-як". Кажу: "Нормально". Лікарі не відходили, кожен раз цікавилися моїм станом. Я просто їм повірив і довірився, що Васильовичу, що Олегу Миколайовичу".

Для хворого така комбінована операція завжди виграшна, кажуть лікарі.

«Таким чином ми значно зменшили травму, яка б нанеслася організму пацієнта. Все йде планово, він потихенько готується до виписки», - каже Ігор Венгер.

Захворюваність на кардіо- та онкохвороби на Чернігівщині висока, такі випадки будуть повторюватися, прогнозує Ігор Венгер. Тому лікарі сходяться на думці – подібну співпрацю варто продовжувати та розширювати.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: операція, хірурги, Володимир Журба, Ігор Венгер, UA: Чернігів

Добавить в: