Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові волонтери на 3D-принтері друкують захисні екрани для медиків

У Чернігові волонтери на 3D-принтері друкують захисні екрани для медиків

Захисні екрани для медиків на власному 3-D принтері друкують чернігівці Віктор Ордін та Юлія Гребнєва. Сотню безкоштовних пластикових масок на наступному тижні отримають працівники 3-ї міської лікарні. Матеріали закуповують за пожертви. До ініціативи долучилися й інші містяни: запропонували надати свої 3-D принтери. Коли їх налагодять, волонтери зможуть виготовляти до 50 захисних екранів на день. Як відбувається цей процес, та як оцінили прототип маски самі лікарі – дізнавалася Анастасія Лоза.



Чернігівець Віктор Ордін придбав 3-D принтер 1,5 роки тому для власного користування. Друкує на ньому різне: від деталей для побутової техніки до дитячих іграшок та окулярів.

«Окуляри в мене також надруковані на 3-D принтері», каже волонтер Віктор Ордін.

Тепер на ньому чоловік друкує основи для пластикових захисних екранів. Їх безкоштовно передаватиме в лікарні.

«Багато людей-власників 3-D принтерів в Європі почали об’єднуватися в організації, щоб допомагати у боротьбі з коронавірусом», розповідає волонтер.

«Чому б і ні? В мене є принтер, є бажання. Я спробував з чорного пластику, надрукував пробний варіант. Знайшов вдома шматок прозорого пластику. Зібрав, спробував – дійсно працює».

За чотири дні Віктор надрукував понад 30 обідків. Основи гнучкі, в них є отвір, куди вставляють прозорий пластиковий екран. Ззаду розмір регулюватимуть резинками.

За словами чоловіка, з часом пластик дряпається. Його можна дістати, а новий поставити.

Цей 3-D принтер друкує одразу два обідки. Процес займає близько півтори години. Тобто на день він може виготовити до десяти основ. Ще чотири принтери на час пандемії Віктору готовий надати чернігівець Артем Кравченко.

«В Артема саме були вільні 3-D принтери. Він запропонував: візьми та друкуй, буде набагато швидше та ефективніше, коли на день не десять штук, а 50», - каже Віктор Ордін.

Пластик для першої партії обідків Віктору надав один з виробників також безкоштовно. Він - спеціального кольору, який умовно назвали «волонтерським»:

«Цей конкретно колір був розроблений для боротьби з COVID-19. В Україні відгукнулись багато власників 3-D принтерів, які взялися друкувати такі от маски».

Прозорий пластик для щитів та резинки закуповують за пожертви, розповідає власниця соціального магазину «Дякую» Юлія Гребнєва. За три три дні зібрали потрібні дві з половиною тисячі гривень. Цього вистачить на пробну партію екранів.

«Собівартість такої маски буде коливатися від 25 до 45 гривень. В залежності від самого цього пластику, бо ця катушка коштує 300 гривень, але є і по 150», - пояснює волонтерка.

«Ми вже замовили пластик та замовили резинки. Я думаю, що кінця цього тижня ми з Віктором зможемо передати певну частину захисних екранів нашим медикам».

Першу партію захисних екранів передадуть 3-й міській лікарні. Вона прийматиме другу хвилю хворих на коронавірус. Якщо так станеться, усі соматичні відділення, а їх шість, перепрофілюють, каже заступниця головного лікаря Наталія Бабич. Засобами особистого захисту лікарня забезпечена, наразі бракує респіраторів. Захисні екрани замовили, однак їх на всіх не вистачило б.

Наталія Бабич, заступниця головного лікаря з медичної частини міської лікарні №3, каже: «Закупили ми 200 таких екранів, чекаємо поставку на цьому тижні. І від волонтерів ми чекаємо ще 100 таких екранів».

Лікарня одночасно зможе прийняти до 120 хворих, ними позмінно опікуватимуться 280 медпрацівників.

«Тут не важливо, чи ти хірург, чи терапевт, чи гінеколог. Якщо буде така проблема - ми будемо задіяні всі», розповідає Дмитро Каскаєвський лікар-хірург міської лікарні №3.

Медик приміряє прототип екрану, який виготовили волонтери, й пояснює:

«Перевага екрану в тому, що він не так сильно запотіває. А по-друге, навіть від випадкового дотику, це лікар з Нью-Йорку писав, що людина до дев’яти разів на добу мимо волі торкається обличчя».

«Плюс щитка - що він просто не дасть. Ти ткнув пальцем рефлекторно - і потрапив у щиток. На додаток, в нас багато співробітників носять окуляри. Окуляри на окуляри – це не дуже зручно».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: захисні екрани, медики, 3-D принтер, Віктор Ордін, Юлія Гребнєва, UA: Чернігів

Добавить в: