Чи зможуть знайти спільну мову бджолярі та аграрії Чернігівщини?
В очікуванні весни і першого льоту бджіл чернігівські бджолярі та аграрії провели спільний форум, щоб домовитися, як забезпечити обробку сільськогосподарських угідь хімікатами без шкоди для комах. Бо останні кілька років мед став важливим експортним продуктом.
Спільну зустріч аграріїв, бджолярів та представників місцевого самоврядування влаштували в головному управлінні Держпродспоживслужби в Чернігівській області.
Юрій Павлішен, начальник ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області: «Протягом 2019 року офіційні дані, які має Головне управління Держпродспоживслужби, в нашій області постраждало 8 пасік, більше 300 сімей. При цьому було відібрано біологічного матеріалу на дослідження 5. І тільки в одному випадку підтверджено лабораторно, що було отруєння бджіл. Така статистика за минулий рік по Чернігівській області».
Тому і контролюючі органи, і самі бджолярі, вимагають і у аграріїв, і у представників місцевого самоврядування завчасно попереджати їх про терміни проведення хімічної обробки.
Присутні представники аграрних підприємств звісно ж запевнили, що працюють в рамках існуючого законодавства, і правил дотримуються, а проблема в якості самих хімікатів.
Від бджолярів також вимагають відповідного ставлення – реєстрації бджолосімей і повідомлення про місце розташування пасік.
До Верховної Ради ще минулого року був поданий законопроєкт про відповідальність за потраву бджіл. Він вже пройшов кілька редакцій. В результаті пункт про кримінальну відповідальність з проєкту викреслили. Коли він буде ухвалений, невідомо. Тож поки що всі сторони кажуть, що зацікавлені знайти спільну мову.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: бджолярі, мед, аграрії, бджоли, Юрій Павлішен, «Дитинець»