Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Тендер на знесення недобудови на Валу мають оголосити наприкінці лютого – початку березня

Тендер на знесення недобудови на Валу мають оголосити наприкінці лютого – початку березня

Тендер на знесення недобудови «Дворянського зібрання» на Валу мають оголосити наприкінці лютого – початку березня. Про це Суспільному сказав заступник міського голови Олександр Ломако. Демонтують довгобуд за гроші з міського бюджету. Коли це зроблять, скільки це коштуватиме, та що буде на місці недобудови, дізнавалася Анастасія Лоза.



Обмальовані напівзруйновані стіни, іржава арматура та сміття. Так зараз виглядає недобудований готель на Валу у Чернігові. В центрі – порослі деревами та мохом руїни будинку 17 століття. Колись це був один з двох палаців-кам’яниць гетьмана Павла Полуботка. Пізніше тут працював Чернігівський міський магістрат.

Олена Черненко історик, археолог
каже: «Це перша кам’яна будівля, де знаходився Чернігівський міський магістрат, - було самоврядування чернігівське. Тобто ці рештки кам’яних стін бачили дуже багато: і гетьмана Полуботка, і перші кроки чернігівського міського самоврядування.»

Історик Олена Черненко керувала тут археологічними розкопками перед початком будівництва у 2005-2006 роках. Каже, площа розкопок сягала 2 тисяч квадратних метрів, щодня тут працювало до 100 людей.

«Коли ми проводили розкопки археологічні тут, то було прийняте рішення цю будівлю законсервувати і музеїфікувати в межах приміщення майбутньої реконструкції «Дворянських зібрань». Тобто, готелю. Взагалі, проект був непоганий, це був би такий екскурсійний об’єкт. Ці муровані рештки були оброблені, укріплені, зроблені підпорні стіни, укріплена поверхня. І потім передали все це будівельникам. Тобто, воно було в значно кращому стані, ніж те, що ми можемо зараз побачити.»

Анастасія Лоза, кореспондентка: «Історія цієї недобудови розпочалась у 2004 році. Тоді міська рада надала підприємству «Айва» пів гектара землі на Валу для будівництва п’ятизіркового готелю. Фасад цього готелю мав би нагадувати Будинок дворянських зібрань. Фактично роботи розпочались у 2007. Але через 4 роки зупинились через фінансову неспроможність підприємства.»

У 2017 році міськрада почала судитися з компанією, аби демонтувати довгобуд. Остаточне рішення на користь міської ради суд ухвалив у 2019-му році.

Заступник міського голови Чернігова Олександр Ломако: «Ми забрали документацію, яка розроблялася на замовлення виконавчої служби Міністерства юстиції по знесенню цього об’єкта. Виконком передає його найближчим часом управлінню ЖКГ, який оголосить тендер. Переможець цього тендеру за суму, яка буде договірною. Це буде кілька мільйонів гривень.»

Тендер планують оголосити в кінці лютого – на початку березня. Після визначення переможця, на Валу почнуть демонтаж «Дворянського зібрання». Орієнтовно роботи триватимуть від 3 до 6 місяців, сказав Олександр Ломако. Всі зовнішні конструкції планують розібрати до дня міста 21 вересня.

«Ця ділянка буде використана для благоустрою на території Валу. Там може бути клумба, там може бути газон, там може бути дитячий майданчик у перспективі чи щось інше. Точно там не буде багатоповерхівки, ресторану чи чогось іншого. Землю виділити фізично дуже складно. А я б сказав навіть неможливо.»

Рештки ж старого магістрату планують засипати ґрунтом.

«Зі мною консультувалися, коли робили проект демонтажу цієї недобудови. Вони планують вичленувати цю ділянку з оточуючої території і її засипати. На сьогодні це, напевно, найвірніше рішення – консервація. Оскільки музеєфікація, перш за все, в наших кліматичних умовах пов’язана з ризиком втрати цієї будівлі.»

Демонтуватимуть довгобуд за гроші з міського бюджету. Згідно з рішенням суду, це мав би зробити забудовник, компанія «Айва». Як каже Олександр Ломако, у неї на балансі немає ані грошей, ані майна, яке б можна було стягнути як компенсацію.

Олександр Ломако, заступник міського голови Чернігова
каже: «Теоретично ми будемо вимагати від них компенсувати і повернути ці кошти, можливо, навіть будуть якісь рішення судів, але ми розуміємо що це дуже туманна перспектива, а тому ми готові провести.»

Ми намагалися отримати коментар від товариства «Айва». Номер, вказаний у держреєстрі фізичних та юридичних осіб, недійсний.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: недобудова, тендер, палац, Полуботка, Олександр Ломако, Олена Черненко, UA: Чернігів

Добавить в: