Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Внеочередная сессия Черниговского городского совета

Внеочередная сессия Черниговского городского совета

Получение в начале 2020 года двух платежек оплаты за газ, вызвали непонимание и возмущение у потребителей газа. Об этом свидетельствует поступление многочисленных обращений и жалоб от населения.
Городской глава Владислав Атрошенко также считает, что на практике реализуется ошибочная логика таких начислений, которая приведет к отрицательным результатам, надо, чтобы в этот вопрос уже вмешался президент Украины, и подписал распоряжение о проведении внеочередной сессии Черниговского городского совета, которая и состоялась 5 февраля.
Перед обсуждением этого вопроса, городской глава попросил не политизировать этот вопрос, а отнестись к нему с пониманием.
– Истинная суть этого вопроса – не в количестве платежек, как подают это некоторые комментаторы. Суть в том, что впервые в истории Украины предлагается вносить фактически авансом платежи за потребленный газ. Более того, они рассчитываются по правилам, которые в современных климатических и экономических условиях приведут к значительным переплатам, – отметил городской глава.
При обсуждении вопроса, перед депутатами выступили: региональный представитель НКРЕКП в Черниговской области Александр Тимошенко, коммерческий директор ОАО «Черниговгаз» Сергей Савченко и член наблюдательного совета ПАО «Облтеплокоммунэнерго» Олег Емец.
Выступающие много говорили, но мало касались сути вопроса. Так Александр Тимшенко долго рассказывал, что новые постановления и изменения в законодательстве призваны ускорить евроинтеграцию Украины. Его выступление прервал Владислав Атрошенко: – Назовите хотя бы одну страну в Европе или вообще в мире, где берут оплату за неиспользованный газ? У выступающего нет такой статистики.
Сергей Савченко рассказывал и показывал на мониторе, какие изменения произошли в тарифах цены на газ и его доставки. Из зала донеслась реплика: «если объявили о понижении тарифов, значит жди повышения». Действительно, слайды на мониторе свидетельствовали, что тарифы цены на газ и его распределение увеличились с 1 января 2020 года. Также Сергей Савченко отметил, что механизм расчета авансовых платежей за доставку газа, не предусматривает возвращение разницы потребителю, если у него будет переплата.
– Вот это и есть ключевой момент в этом вопросе, – сказал Владислав Атрошенко.
Депутаты 29 голосами «За» проголосовали за Обращение.

Полный его текст:

Звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо усунення проблемних питань, зумовлених змінами в оплаті послуг з постачання та розподілу природного газу

Від імені територіальної громади Чернігова та місцевих підприємств висловлюємо свою стурбованість змінами в оплаті послуг з постачання та розподілу природного газу, що були запроваджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 7 жовтня 2019 року № 2080 «Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП» (далі – Постанова НКРЕКП № 2080), які викликали суттєві негативні наслідки в соціальній, бюджетній сферах та в секторі реальної економіки.
Основною причиною зростання соціальної напруги та проблемних аспектів діяльності в бізнес-середовищі, окрім здорожчання вартості послуг з розподілу природного газу, стала зміна механізму нарахування плати за розподіл газу. Він є одночасно несправедливим, дестимулюючим та по суті протиправним.
З січня поточного року плата нараховується не за фактичні обсяги споживання газу в межах приєднаної потужності об’єктів споживання, а за штучно визначені обсяги споживання в межах річної замовленої потужності об’єктів, що розраховуються виходячи з обсягів споживання природного газу за попередній «газовий рік» (пункт 2 глави 6 змін до Кодексу газорозподільних систем, затверджених Постановою НКРЕКП № 2080). Наразі, періодом для розрахунку річної замовленої потужності об’єктів споживання та, відповідно, плати за послуги з розподілу газу визначено період з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року.
Такий підхід є необ’єктивним, недоцільним та спричиняє ряд проблемних питань, які потребують негайного вирішення.
Так, для населення, особливо тих, хто використовує природний газ для опалення житлових приміщень, нарахована плата за розподіл газу за нормами Постанови НКРЕКП № 2080 є відверто завищеною у порівнянні з поточними умовами оскільки:
1) минулий опалювальний період був холоднішим, ніж поточний (середньодобова температура по м. Чернігову за жовтень 2018 року – січень 2019 року складала 0°С, за жовтень 2019 року – січень 2020 року – +4,2°С), і, відповідно, обсяги споживання газу для опалення в поточному періоді зменшились. У середньому зменшення споживання газу на опалення будинку/квартири в поточному опалювальному періоді у порівнянні до минулого складає до 26 %, проте при нарахуванні плати за розподіл газу у січні 2020 року враховано попередні, більші обсяги споживання газу;
2) частина споживачів переобладнала індивідуальні системи опалення, поєднує використання газових котлів з твердопаливними або використовує інші альтернативні види палива, що також не враховується при визначенні поточного розміру нарахувань.
Аналогічна ситуація зі споживанням природного газу бюджетними закладами міста. Через впровадження заходів з енергозбереження та теплу зиму, споживання газу бюджетними закладами м. Чернігова за період з жовтня 2019 року по січень 2020 року у порівнянні з жовтнем 2018 року – січнем 2019 року скоротилось на 18 % (з 106,3 тис. м куб до 87,4 тис. м куб). Проте для нарахування плати за розподіл газу застосовуються попередні збільшені обсяги споживання.
Разом з тим, для підприємств, що використовують природний газ як для опалення приміщень, так і в технологічних процесах виробництва, запроваджений механізм нарахування плати за розподіл природного газу є взагалі неприйнятним. Поточні обсяги використання газу суб’єктів господарювання можуть суттєво відрізнятися від обсягів споживання газу попереднього періоду через зміну обсягів виробництва, обладнання, технологій, номенклатури товарів, а також мати значні сезонні коливання.
Наприклад, ряд виробництв, зокрема, в сфері сільського господарства та в галузі переробки сільськогосподарської продукції, найбільше споживання газу мають під час збирання врожаю (вересень – грудень), і з яких підстав їм сплачувати за газ за 9 місяців до початку споживання? Це призведе до значного вимивання обігових коштів та погіршення фінансово-економічних результатів діяльності цих галузей.
Нововведений механізм нарахування плати за послуги з розподілу газу має наслідком непродуктивне зменшення обігових коштів підприємств, дестимулює суб’єктів господарювання пришвидшувати перехід на альтернативні види палива, унеможливлює ефективне формування замовлених обсягів потужності об’єктів через встановлення подвійної оплати у разі їх перевищення (пункт 6.5 розділу І змін до Типового договору розподілу природного газу, затверджених Постановою НКРЕКП № 2080).
Необхідність сплати за розподіл (доставку) природного газу за підвищеними тарифами при нарахуванні плати за обсяги більші, ніж фактичне споживання газу, викликає об’єктивне соціальне невдоволення (особливо у випадках, коли фактичне споживання газу відсутнє, а платіжки за його розподіл надходять), перевитрати бюджетних коштів та чинить негативний вплив на діяльність суб’єктів господарювання.
Враховуючи викладене вище, з метою недопущення зростання соціальної напруги серед населення, а також усунення негативного впливу на діяльність непобутових споживачів природного газу (суб’єктів господарювання, установ, організацій), просимо терміново вжити заходів щодо скасування Постанови НКРЕКП № 2080 та запровадження механізму нарахування плати за розподіл (доставку) природного газу, виходячи з фактичних обсягів його споживання.
Наголошуємо, що ситуація потребує якнайшвидшого вирішення, та сподіваємося на Вашу об’єктивну та виважену реакцію.





















Болльше фотографий здесь


Владимир Коваль

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сессия, горсовет, депутаты, газ, Черниговгаз, Тимошенко, Савченко, Емец, Атрошенко

Добавить в: