Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Бібліотекарі «Чернігівського колегіуму» судяться з вишем через невиплату їм надбавок

Бібліотекарі «Чернігівського колегіуму» судяться з вишем через невиплату їм надбавок

Деснянський районний суд відмовив у позові колишній бібліотекарці Світлані Науменко до Національного університету «Чернігівський колегіум». Жінка хотіла стягнути з вишу 30 тисяч гривень. Ці гроші – цільова надбавка. Університет жінці та ще 11-м її колегам їх не виплачував 4 роки. Зараз всі вони судяться з вишем. Загальна сума невиплачених надбавок, які вони хочуть стягнути – 800 тисяч гривень. Дар’я Янушкевич далі.



8.30 ранку. У Деснянському районному суді Чернігова розглядають справу колишньої бібліотекарки університету Світлани Науменко. Жінка пропрацювала там 16 років. Каже, їй як і іншим бібліотекарям не виплачували 50 % цільової надбавки. А у лютому 2019 їм виплатили 5%.

«Ми вважаємо це не правильно. І вони мають повернути не 5 %, а всі 50%, які закладалися із року в рік і це видно у штатних розписах. І міністерство каже, кошти надходили у всьому розмірі».

Сума, яку університет має виплатити, каже жінка, складає 30 тисяч гривень. Про те, що кошти університет отримував, адвокат Валентина Роговець каже, отримала підтвердження у відповіді на адвокатське звернення до міністерства.

«Були перераховані 50% згідно штатних розписів. Тобто ці кошти педуніверситет отримував, саме на виплату бібліотекарям».

Віктор Киян, начальник юридичного відділу національного університету «Чернігівський колегіум»:
«Штатний розпис взагалі не є фінансовий документ. Штатний розпис – це штатна структура університету. Закладається і планується, це зовсім інша ніж потім використовується. Університет сам коригує відповідно до статті 32- 34 закону «Про вищу освіту». Установивши вам 5% заднім числом, а чому університет не має права якщо ви звернулися до суду стягнути кошти за той самий період?»

Ліна Карапута, суддя:
«За повідомленням запиту, яке надійшло від міністерства освіти і науки України згідно статті 32, 34 заклад вищої освіти самостійно визначає напрямок спрямування бюджетних коштів і планує видатки за статтями як за загальним так і спеціальним фондом і коригує їх протягом року».

Людмила Ушак, колишня бібліотекарка: «У 34 статті Закону «Про вищу освіту» сказано: вирішує питання фінансово-господарської закладу вищої освіти, затверджує його структуру і штатний розпис. У штатному розписі закладено 50 % надбавки. На що спирається міністерство освіти ? На який закон? Пункт 13 цієї статті: контролює дотримання всіма підрозділами штатно-фінансової дисципліни».

Суддя Ліна Карапута у позові відмовила. З 12 бібліотекарів, які судяться з університетом позови судді задовольнили семи, трьом відмовили. На всі рішення суддів, які ухвалили рішення виплатити невиплачені надбавки університет подав апеляції.

Валентина Роговець, адвокат:
«Апеляції були подані і 4 рішення вже є. Задовольняють їх на користь університету. Я вважаю, це незаконне рішення і нами вже подано 2 касації».

Апеляцію подаватиме і бібліотекарка Світлана Науменко. Каже, їй відмовили безпідставно.

«Я буду подавати апеляцію, тому що я не згодна з рішенням».

Ректор національного університету «Чернігівський колегіум» Микола Носко
коментувати судові рішення відмовився.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: суд, бібліотекарі, надбавка, UA: Чернігів

Добавить в: