13 працівниць наукової бібліотеки Чернігова звільнились і судяться із навчальним закладом
Бунт бібліотекарок.
У Чернігові 13 працівниць наукової бібліотеки звільнились і судяться із навчальним закладом. Їхнє обурення сягнуло межі, коли дізналися, що протягом 4 років вони мали отримувати ще плюс половину до своєї зарплати. А отже кожній недоплатили десятки тисяч гривень. Тепер усім колективом бібліотекарки штурмують кабінети керівників.
«36 років я пропрацювала в цих стінах, починаючи з 1983 року».
Людмила Григор’євна проходить між полицями книжок. Із наукової бібліотеки чернігівського університету вона звільнилась минулого року. А з нею ще 12 її колег.
Ось вони, 13 жінок, які нині судяться зі своїм колишнім закладом.
Минулого року побачили на сайті, що в штатному розписі на них – бібліотекарів – закладено щомісячну надбавку в 50% від посадового окладу. Яку, запевняють, мали виплачувати з 2014 року.
Наталя Мирончик, колишня працівниця бібліотеки: «Я наприклад втратила майже 70 тисяч. Ректор заклав у штатному розписі 50%, але виплачував нуль. І це продовжувалось протягом 51 місяця».
Тож вирішили позиватись до суду.
Перші інстанції почали вигравати.
Оксана Житник, колишня працівниця бібліотеки: «Районний наш Деснянський суд виносив рішення на нашу користь».
А ось кілька апеляцій вже програли.
«Зникли документи», - каже одна з колишніх працівниць бібліотеки.
Оксана Житник, колишня працівниця бібліотеки: «В мене теж зникли штатні розписи і головні документи, які зникають в Апеляційному суді, як докази».
Саме в цей момент повз проходить керівник профсоюзу. Каже: «А чого я? Йдіть до ректора».
Тому всім колективом жінки йдуть до навчального закладу.
Ректор у відпустці. Немає й на місті головного бухгалтера. Упевнені, його про прихід попередили.
«Всі злякалися».
«Отримували в розмірі 50%».
Хоча саму постанову про надбавку, каже юристка, скасували ще в 2014. Але повністю прибрати її не мали права.
«Її відмінили, але на рахунок інституту з Міністерства фінансування було в повному обсязі».
Фінансування і справді надходило у повному обсязі, підтверджують в Міносвіти. Надбавки врахували. Втім, як розпоряджатись коштами на зарплатню вже має визначити ректор.
Головний бухгалтер вишу довго показує і ректорські, і свої надбавки. Премій для себе там немає. Гроші, каже, пішли на інше.
Бухгалтер вишу: «Це і вислуга років – збільшення, і отримання вченого звання наукового ступеню. В межах затверджених коштів ми виплачували заробітну плату нашим всім працівникам».
Каже, зарплату визначає перш за все трудовий договір, які підписали самі бібліотекарі. А штатний розпис, який вони побачили аж за 4 роки, не є документом, який встановлює цю зарплатню. Там зазначений максимальний розмір надбавки – це 50%. Але ж то максимум після припису, який винесла Державна служба з питань праці, ректор через 4 роки таки призначив надбавку, але усього у 5%.
«Заклад нарахував ці всі необхідні виплати. Якщо кошти є, тоді мають бути нараховані відповідні надбавки», - каже представник Державної служби України з питань праці.
На 5% бібліотекарі зупинятись не збираються.
«Це не загальна доплата на університет. Це підвищення заробітної плати працівникам бібліотек».
Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: бібліотекарки, суд, зарплата, наукова бібліотека, університет, «1+1», «ТСН»